İnternet Sorunu

bahriemir5672

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba. Ben Trabzon'da yaşıyorum ve önceki evimde modem kapının önündeydi kendi odama doğru ethernet çekip halı altından geçirebiliyordum. 35 mbps bir modemim vardı ve genel olarak 4.1 mbps civarı download hızı alıyordum.
Şimdiki sorunum ise biz başka bir eve yerleştik ve modemin kurulacağı yer kablo vs. hepsi salondaymış. Benim odam da modeme biraz uzak olduğundan ethernet çekmek istemedim başka bir yola başvurdum, İnternet menzil genişletici aldım. Menzil genişleticiyi odamın başındaki prize taktım. Menzil genişleticide bir tane ethernet portu vardı ve oradan etherneti bilgisayarıma çektim.

Download hızımı internet hız sitelerinden ölçtüm ve yaklaşık 35 mbps yine aldım. Ve yine 4.1 mbps download hızı alıyorum. Ama CS:GO ve Lol gibi oyunlarda ping ilk başta biraz sabit dursa da sonra 150-200 e fırlayıp hemen düşüyor bu da oyunun 1-2 saniyeliğine donmasına sebep oluyor ve beni çok rahatsız etti bu durum. Ping fırlamadan önce CS:GO da 80-90 arası bir ping alıyorum ve Lolde 33 ms alıyorum ama sonra dediğim gibi bir anda fırlıyor ping ve sonra düşüyor.

Bu konu hakkında biraz araştırdım ve hemen hemen modem kalitesinde bir ethernet bağlantısı verebilecek bir cihaz gördüm, ismi Powerline. Sizce almalı mıyım yoksa yine aynı performansı mı verir ? Pek bu konular hakkında bilgim yok. Benim işime yarayabilecek bir cihaz önerirseniz sevinirim.

Louder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aynı sorun bendede var başka bir oyunda pingim en az 65 oluyor ama bazen birden fırlıyor seninki gibi . İlk önce evde kaç kişi bağlanıyor onu kontrol edebilirsin. Bağlanan çok olursa pinginin yüksek olması cok normal. Tek sen baglanirsan sorunun çözüleceğini düşünüyorum . Eğer çözülmediyse oynadığın oyunlarda bölge seçme varmı bilmiyorum ama varsa onları kontrol et. Avrupa ya bağlı olması gerek . Eğer zaten Avrupa'ya bağlıysa ve ping yine firliyorsa sadece tek bir sebebi kaldı. Türkiye pandemi sürecinde evde kaldığı için sıkılıyor ve internette dolaşıyor. Bu pingi etkiliyebilir (belki). Bunun için çok birşey yapamayız ama son olarak müşteri hizmetleri ni arayabilirsin . Birde bilgisayarın dizüstü ise modemin yakınına gelmeye çalışabilirsin . İnşallah sorunun düzelmiştir.

bahriemir5672

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorun bendede var başka bir oyunda pingim en az 65 oluyor ama bazen birden fırlıyor seninki gibi . İlk önce evde kaç kişi bağlanıyor onu kontrol edebilirsin. Bağlanan çok olursa pinginin yüksek olması cok normal. Tek sen baglanirsan sorunun çözüleceğini düşünüyorum . Eğer çözülmediyse oynadığın oyunlarda bölge seçme varmı bilmiyorum ama varsa onları kontrol et. Avrupa ya bağlı olması gerek . Eğer zaten Avrupa'ya bağlıysa ve ping yine firliyorsa sadece tek bir sebebi kaldı. Türkiye pandemi sürecinde evde kaldığı için sıkılıyor ve internette dolaşıyor. Bu pingi etkiliyebilir (belki). Bunun için çok birşey yapamayız ama son olarak müşteri hizmetleri ni arayabilirsin . Birde bilgisayarın dizüstü ise modemin yakınına gelmeye çalışabilirsin . İnşallah sorunun düzelmiştir.
Cevap verdiğin için teşekkür ederim öncelikle. Evde 3 kişiyiz ve çok kullanılmıyor internet yani ben genelde internette gezinip oyun falan oynuyorum. Diğerleri en fazla sosyal medyaya girip bakıyorlar o kadar. Hem daha önce ping normaldi şimdi niye çıktı bilmiyorum. Bilgisayarım masaüstü.