İnternet sitesi hazırlama

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Arkadaşlar ben internet sitesi hazırlamak istiyorum .com .org .net olabilir farketmez yeterki bir web sitem olsun.Pc kitaplarında Front Page programıyla bunun mümkün olduğunu söyledi o da çok uzun hikaye yani anlamadım kitaplardan.Bunun basit bir yöntemi yokmudur ya azbuz filan yalan baktım orda olanlar bi işE yAramıyor bi yorumlayın şu meseleyi bilen arkiler :turned:

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sıfırdan bişeyler hazırlamak istersen bazı web programcılığı dillerini bilmek zorundasın. Mesela asp, php, html vs vs. Bunları bilmiyorsan internet sitesi yapamazsın. Bunları bilmiyorsan zaten hazır script kullanırsın. Wordpress gibi, vbulletin gibi, smf gibi, joomla gibi...

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Evet VolqaN Arkadaşın Dediği Gibi Sıfırdan Yapmak İstiyosan php asp html Bilmek Zorundasın.

başka türlü anca hazır sistemlerle olur.

tavsiyem wordpress(blog) kur ;)
forumlar falan çok kafa yoruyor ;)

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
kodları az çok biliyorum ne kullanarak yapabilirim bide bunları açıklarsanız sewinirim ;)

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kodları az çok bilmen yeterli olmayacaktır. Sen en iyisi dediğim hazır scriptleri kullanarak bişeyler yap. Kurduğun scriptte çeşitli modifikasyonlar yapabilirsin, daha güzel görünmesini sağlayabilirsin.

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben internet sitesi hazırlamak istiyorum .com .org .net olabilir farketmez yeterki bir web sitem olsun.Pc kitaplarında Front Page programıyla bunun mümkün olduğunu söyledi o da çok uzun hikaye yani anlamadım kitaplardan.Bunun basit bir yöntemi yokmudur ya azbuz filan yalan baktım orda olanlar bi işE yAramıyor bi yorumlayın şu meseleyi bilen arkiler :turned:
hazı sistemleri kullan asp istersen skyportal veya mkportal php istersen joomla. html dreamwawer ile kolayca hazırlanırtavsiyem linux MySQL destekli bir host al üstüne joomla kur gerisi sana
kalmış joomla burada

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Amacın web sitesi yapmayı öğrenmek ise HTML, Frontpage, Javascript gibi bir sıra takip etmek ve bunları öğrenmekle başlayabilirsin,
Yok sadece sitem olsun diyorsan; hazır blog scriptleri, hazır CMS scriptleri ya da forum scriptleri kullanabilirsin.

Hazır Blog: wordpress vb olabilir.
Hazır CMS: joomla, php nuke vs olabilir
Hazır Forum: SMF, PHPBB vb olabilir.

Googleda aratırsan çok detaylı bilgilere ulaşabilirsin...

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bende çok bilgili sayılmam ama smf forum, joomla, wordpressten blog siteleri kurdum hiç para harcamadım..

en iyisi yeni başlıyorsan bedava html destekli bir site bul frontpage-dreamwawer ile sayfa oluştur...

link ver.. tekrar oluştur sonra kodlarını incele :D