Internet sevdaları

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Eskiden sevda ve kara sevda vardı. Şimdi ise bir de internet sevdaları eklendi. Ama öyle böyle değil; sevdaların en inanılmazı…
Ekranda hiç görmediğimiz bir kadına veya erkeğe şıpadanak, 45 derecelik bir ateşle tutulma halidir, internet sevdası.

İnternet erkeği; en romantik ve her duyguda tavan yaptırtan
İnternet kadını ise cesur, melek ve düşler ötesi bir varlıktır.
Kerameti kendinden tescilli ve muazzam bir aşk makinesidir bilgisayarlarımız.
Bunca güzelliğin yanında maalesef birkaç küçücük azıcık kötü yönleri de var sayılabilir.
Birincisi aynı anda pek çok kişiye aşık olabilir veya aşık olduğunuz kişi sizinle birlikte aynı anda pek çok kişiye de aşık olabilir.
Ne yapabilirsiniz? Hiçbir şey, sadece işlemcinin hızını artırarak aşk trafiğini düzene sokabilirsiniz.
İkincisi derler ya zurnada peşrev olmaz ne çıkarsa bahtına. Aynen öyle. Ekranda manken gibi görünen bay ve bayanlar gerçeğinde resmiyle hiç benzemiyor olma olasılığı o kadar kuvvetle ihtimal ki. Niyeyse sanki sonunda gerçek hiç açığa çıkmayacak gibi çoğu insan sanalda bulduğu afetler gibi olmaya can atıyor. Ya sonrasında; takke düşüyor kel görünüyor. Daha da kötüsü sanal yalan gerçeğini hepimizin bilmesine rağmen tekrar tekrar aynı hataya ve yalana düşmek için gösterdiğimiz bu anlamsız çaba niye?
Aşağıda vereceğim gerçek örnekler maalesef olayın ne vahim boyutlarda olduğunu anlatmaya yetecektir. Ve bu olumsuz örneklerden zannımca sizler de bir pay çıkaracaksınız.

Evlilikleri monoton ve komada olan bir çift şanslarını internette denemeye karar verirler.

Takma adlarıyla internette sörf yaparken erkek o güne kadar hiç göremediği ve gerçek olamayacağı kadar anlayışlı, hoş, romantik, melek gibi bir bayanla tanışır.
Kadın da romantik, güvenilir, sevecen kısaca hayatının erkeği diyebileceği kişiyi bulur.

Kısa bir yazışma döneminden sonra buluşmaya karar verirler. Ve buluşurlar sonrası malum. Adam kadını bıçaklar, kadın da madem bu kadar özel olabiliyorsun bunca sene bana niye olmadın diye kocasını boşar.
Bir diğer örneğimiz de; hakim bir bay bir bayanla internette tanışır. Yine kısa bir yazışma sonunda evlenirler. Ve ilk ay dolmadan boşanırlar. Gerekçe ilişkilerinin yıprandığı…
Son örneğimiz de; bir dekan, yabancı uyruklu resmi manken gibi olan ama kendisini görmediği kadını Türkiye’ye getirebilmek için yüklü miktarda para kaptırdığını medyaya ilan ediyor daha da kötüsü hala olmayan bir kadını istiyor.
Aslında günlerce yazsak tükenmeyecek o kadar çok örnek var ki.
Çünkü bu olumsuz örnekler sadece örnek sahiplerini değil hepimizi etkiliyor ve etkileyecek.

Sevda bu kadar ucuz ve sıradan olmamalı. Tabi ki teknolojiye ve ilerlemeye sözüm yok ama bu kadar yıkıcı olmamak kaydıyla.
Belki de abartıyorum. Ama sizler söyleyin gerçek bu değil mi? Veya başka bir gerçek var da ben mi görmüyorum.
Aslında güzel bir takma ad bulabilsem ben de sanal alemde şansımı deneyeceğim ama neyse…

Orhan ÇINAR

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Aslında bu yazı üzerine fazlasıyla bir şey yazılabilir ama böyle kalsın güzel bir yazı paylaşım için teşekkürler

Son mesajlar