İnternet kopuyor

Bu konuyu okuyanlar

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
dünden beri internet bazen pc yi açtığımda olmuyor 2-3 defa modemi kapatıp acınca geliyor bazen tel kablosunu söküp takınca geliyor ama genede bağlanıyordum fakat sıklıkla kopmalar oluyordu
az önce modemin ayarlarını-bağlantıyı kntro letmek için ip yi yazıp modeme bağlanmak istedim uzun bi süre bekleyip giriş şifresini sordum hala bekliyorum 10 dk olmustur modeme bağlanılmıyor ama modem su anda calısıyor bazen internet cok yavaslıyor sizce sorun nerde modemmi yandı acaba?

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ben de başlığa bakınca İnternet bağlantısında bir sorun var Türkiye geneli bir kesinti olacak sandım :)

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
once modemin arkasındaki düğmeden bir reset çek, istersen bide firmware yukle ayarlarını yeniden yap modemin sorun devam ederse hattın sinyal seviyesine bakmak lazım

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
once modemin arkasındaki düğmeden bir reset çek, istersen bide firmware yukle ayarlarını yeniden yap modemin sorun devam ederse hattın sinyal seviyesine bakmak lazım

hattın sinyal seviyesine 1-1,5 ay önce bakıldı mükemel seviye
modemi arkasından resetleyip kurdum gene aynı firmwaresini bulamadım

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modemin markasını modelini yazabilirmisin belki yardımcı olabilirim birde konfigürasyon sayfasına girince durum sayfasında snr margin noise margin vs değerleri resmini alırsan yada yazarsan onada bakalım

diğer bir ihtimalde elektrik hattındaki voltaj değişimlerinden etkileniyor olabilir

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
modemin markasını modelini yazabilirmisin belki yardımcı olabilirim birde konfigürasyon sayfasına girince durum sayfasında snr margin noise margin vs değerleri resmini alırsan yada yazarsan onada bakalım

diğer bir ihtimalde elektrik hattındaki voltaj değişimlerinden etkileniyor olabilir

konfigürasyon sayfası %99 acılmıyor az önce bi defa aca bildim bidaha acamadım sorun modemde gibi acılırsa resmini koyarım

modem INCA IM-101

bide internet yokken modeme ping atıyorum sorun yok

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
donanım sorunu olduğu kesin evde yapılabilecek herşeyide yapmışsın zaten inca sitesinde özel birşeyde yok eski birkaç sürücü koymuşlar konfigurasyon sayfasınada girilemeyince birşey yapmak imkansız bir ihtimal telnet desteği varsa cihazın ayarlarına bakılabilir her cihazdada olmuyor. en güzeli garantisi dolmadıysa servise ver yada yeni cihaz al