Internet Kesilmesi - Yardımm

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar.Bu sorunu sürekli yaşamaktayım ve beni intiharı düşündürmeye bile götüren illet sinir bozucu bir sorun:cursing::cursing:Aslında sorunun kaynağını tahmin ediyorum ama çözüm noktasında sıkıntı yaşıyorum.
Şöyle ki ; internetim sürekli olarak ( 2-3 dk arayla ) kesiliyor."Onar" seçeneğinden onarınca anında geliyor veya farklı dns numarası ile deneyince geliyor.Fakat aynı şey tekrar oluyor.Benim düşüceme göre DNS kaynaklı bir sorun fakat neden denediğim tüm DNS adresleriyle aynı sorunu yaşıyorum.Şu mesajı göndermek için akla karayı seçtim srekli kesiliyor net lütfen yardımm

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Virüs sebebiyet veriyor olabilir mi buna? Hangi sistemi kullanıyorsun?

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
win xp sp2,eset nod32 yüklü defalarca tarattım başka programlarla da yok bişey bulmadı.(kimse duymasın da interneti ortak kullanıyoruz) bununla ilgili olabilirmi ?hani ip çakışması falan.ama dns ile ilgili heralde ya.şöyle iyi bi dns numarası olsa onunla denesem birde.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
win xp sp2,eset nod32 yüklü defalarca tarattım başka programlarla da yok bişey bulmadı.(kimse duymasın da interneti ortak kullanıyoruz) bununla ilgili olabilirmi ?hani ip çakışması falan.ama dns ile ilgili heralde ya.şöyle iyi bi dns numarası olsa onunla denesem birde.

OpenDNS'yi denedin mi?

Ayrıca interneti ortak kullanıyor olmanız bu kesintiye sebebiyet veriyor olabilir. Diğer kullanıcılar modemin anasını ağlatıyor olabilir. Her şey olabilir. :)

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yok daha çok ben ağlatıyorum anasını da :) opendns i deneyim bide denememiştim(bilmiyordum).

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kopma olunca modemde adsl linkin ve internet ışığın kesiliyormu eğer bunlarda sönme varsa servis sağlayıcını ara(TTNET,Smile,biri) arıza bildir.Bunlar olmuyorsa modeminin teknik servisini ara istersen.

XPPROF

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Diğer kulanıcı aşırı downloads yapıyosa ondan olabilir git onun modemi kapat sonra gelip dene oluyosa sorun yok demektir.(Bu durumdada diğer kulanıcı downloads hızını yarıya indirmeli)

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorunun DNS kullandığın için olduğunu düşünüyorsan, DNS kullanma. :) Yasaklı sitelere erişim için çok daha kolay bir yöntem var. Ne "hosts" dosyası ne de ekstra bir program değil.

Aşağıdaki 30 saniyelik animasyonlardan birini izle ve gör.

Mozilla Firefox --> http://www.navige.com/navige-mozilla-firefox-ayarlari

Internet Explorer --> http://www.navige.com/navige-internet-explorer-ayarlari

Kesinlikle yasaklı sitelere erişim konusundaki en sağlıklı çözüm bu bence.

dns kullansam da kullanmsasam da oluyor.yani sonuçta sen kendin bir dns adresi eklemezsen otomatik bir adres atanıyor değilmi ?çok ilginç bir durumla karşı karşıyayım:huh:

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sabit IP adresi ile de denedinmi? Birde sen kablosuz ile mi bağlısın?

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
TTNET 8 Mbit mi kullanıyorsun? Forumlarda birkaç kişiye rastlamıştım, bulundukları bölgedeki altyapısı 8 Mbit'i tam desteklemediği için ikide bir modemleri resetleniyormuş veya internet kesiliyormuş.

EraBrown

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Oncelikle sana tavsiyem Kaspersky Internet Security + bir Spyware denetleyicisi ile guzel bir tarama yap.

Eger bu asamadan sonuc alamazsan en stabil ve saglikli oldugunu dusundugum Google Public DNS adreslerini kullan. http://code.google.com/speed/public-dns/ Open DNS cok fazla kisi tarafindan tercih edildiginden oturu bazen asiri yigilmalar sebebi ile gelen istekleri cevaplayamiyor.

Problemin hala devam ediyor ve ADSL kullaniyorsan ise bunun birkac sebebi daha olabilir ;

Olumsuz cevre sartlari sebebi ile alt yapi yetersizliginden surekli olarak adsl sinyalin dusuyor olabilir. -genelde 1 mps internetin ustundeki hizlarda olur- Bunun icin bir adet teknik ekip cagirabilir sinyalini olcturebilirsin. 444 03 75 i arayip destek iste ekibi sana kisa bir zamanda gonderirler.

Modemin USB oldugundan dolayi Power Supply'in yeterli gucu gunderemediginden baglantin kesiliyor olablir. Rooter bir modem var ise onunla denemeni tavsiye ederim. Bu tur modemler gucunu direkt olarak aldigindan bu tur sorunlar daha az yasaniyor. ( arkadasindan bu tur bir modem alip 2 dakikada deneyebilirsin ) [ sinyal olcumu ile gelen teknik ekip de bu testi yapicaktir ]

Eger Modemi birden cok kisi ile paylasiyorsan;

Bu kisiler cok fazla veri alisverisi yaptigindan sen kullanamiyor olabilirsin, XP kullaniyorsanda bu bir DNS sorunu gibi gorunuyor olabilir. Arkadaslarindan rica et ve kullanmamalarini saglayarak bir test yap, eger onlar kullanmadigi halde sen dusuyorsan ;

Wireless kullaniyorsan Wireless Chipset driverlarini tekrar yukle , Wireless antenini kontrol edebiliyorsan kontrol et(monitorun sol tarafinda olur genelde). Ve modeme yakin bir noktaya gelip dene ve modeminine senden izinsiz 3uncu sahislarin girip girmedigini kontrol et.

Ethernet kablosu ile baglaniyor isen ethernet kablosunun saglikli calisip calismadigini test et. Onu da yapamiyorsan calistigina eminoldugun bir ethernet kablosunu takarak dene

Bunlar haricinde aklima gelen tek sey bilgisayarin notebook ise al git ve baska bir yerde internet e baglan, eger baska yerde sorun yoksa sorun senin fiziksel baglantinda yani ; telefon hatti, splitter, modem vb.

Gecmis olsun..

bol sans.

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eger Modemi birden cok kisi ile paylasiyorsan;

Bu kisiler cok fazla veri alisverisi yaptigindan sen kullanamiyor olabilirsin, XP kullaniyorsanda bu bir DNS sorunu gibi gorunuyor olabilir. Arkadaslarindan rica et ve kullanmamalarini saglayarak bir test yap, eger onlar kullanmadigi halde sen dusuyorsan

Aynen öyle oluyormuş.Denedim gördüm teşekkürler tüm cevap veren arkadaşlara.