İnternet hizmeti

ccplayerxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize merhaba ben Türk Telekom kullanıyorum.Arada bir internet gidiyor sonra tekrar geliyor ve bu arada ev telefonu çalışıyor modemin wlan ve internet Işık'ları aynanda yanıp sönüyor eve yetkili çağırdık sorun yok dedi yardımlarınız bekliyorum.2 senedir aynı sorunu çekiyorum

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,025
Modem markası, modeli nedir?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Hat kaldırmıyor olabilir. Arayıp bilgi alabilirsiniz.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Aynı binada İnternet'i kullananlardan da bilgi alabilirsiniz. Hızları nedir, kopma oluyor mu? Eğer sorun yoksa modem kaynaklı bir sorun olabilir.

Hangi hız tarifesindesiniz?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ben Türk Telekom'da 16 mbit ultranet tarifesindeyken 12-13 mbit hız alıyordum ama günde birkaç kez kopuyordu. 8mbit'te iken kopma falan olmuyordu. 12 aylık taahhüt yaparken görevli bana, altyapı desteklemiyor 8 mbit'le devam edin, demişti ama ben hız yüksek olsun diye 16'yı tercih etmiştim.

ccplayerxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Türk Telekom'da 16 mbit ultranet tarifesindeyken 12-13 mbit hız alıyordum ama günde birkaç kez kopuyordu. 8mbit'te iken kopma falan olmuyordu. 12 aylık taahhüt yaparken görevli bana, altyapı desteklemiyor 8 mbit'le devam edin, demişti ama ben hız yüksek olsun diye 16'yı tercih etmiştim.
Yeni modem alıcak olursam hangi modemin desteklediğini bilmiyorum hangi kritere göre almalıyım birde merkezi biryerde oturuyorum altyapıda sıkıntı olduğunu sanmıyorum

Neutral

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Windows başlangıç hizmetlerinden kaynaklanıyor ki en büyük sorun güvenlik duvarını kapattıysan oluşuyor aynı sorun bende de vardı. Başka bir başlangıç hizmeti de olabilir. Temiz formattan sonra modeme de format at tamamdır. Sonra hangi hizmeti kapatıyorsun ve internet gidip geliyor deneme yanılma yoluyla bulabilirsin. Büyük bir ihtimalle güvenlik duvarı olabilir.

ccplayerxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows başlangıç hizmetlerinden kaynaklanıyor ki en büyük sorun güvenlik duvarını kapattıysan oluşuyor aynı sorun bende de vardı. Başka bir başlangıç hizmeti de olabilir. Temiz formattan sonra modeme de format at tamamdır. Sonra hangi hizmeti kapatıyorsun ve internet gidip geliyor deneme yanılma yoluyla bulabilirsin. Büyük bir ihtimalle güvenlik duvarı olabilir.
Ama internet gittiğinde sadece bilgisayardan değil telefonlarda kopuyor

ccplayerxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

memet3447

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Senin alt yapin 16 mbiti desteklemiyor ondan kopma yaşıyorsun bende 50 yapacaktım desteklemiyor diye 35 mbit ten aliyorum sıkıntı modem kabloda değil altyapıdan

Neutral

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Telefon kopuyorsa o da benim başıma geldi 1 saniyelik telefon hattında ki sorun interneti götürebiliyor. Türk telekomu arayıp telefon arızası bildirimi açman gerekiyor. telefon için gelip kabloları yenilesinler. Umarım bu defa olur. hani hiç olmadı herkesin dediği gibi modemle ilgili bir sıkıntı olabilir.

ccplayerxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon kopuyorsa o da benim başıma geldi 1 saniyelik telefon hattında ki sorun interneti götürebiliyor. Türk telekomu arayıp telefon arızası bildirimi açman gerekiyor. telefon için gelip kabloları yenilesinler. Umarım bu defa olur. hani hiç olmadı herkesin dediği gibi modemle ilgili bir sıkıntı olabilir.
Yani anlatmaya çalıştığım internet gittiğinde hem telefondan hem pc den gidiyor ve ayrıca internetin gitmesine ramen modemin Işık'ları düzgün olarak internet var olarak yanıyor

ccplayerxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım modem değiştirmeyi deniycem