İnternet hızının aniden düşmesi.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan 12ada
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar son 4-5 gündür baya bir düştü.
-CClenear ile sildim herşeyi.
-Temp ile sildim dosyaları.
-Şuan virüs taraması başlattım.Devam ediyor
-Bilgisayarda işe yaramaz programlar yok.
-Masaüstünde fazla bir simge falan da yok.

Not:Youtube'de videolar çok geç doluyor.Youtube'de 1 Dakikalık video.5 dk içinde anca doluyor.İnternette film izleyemiyorum.Video linkler ya dolmuyor yada açılmıyor.
Yardım edebilecek var mı?

Normal sitelere girerken(Forum v.s)Hızlı giriyor.Bir sorun yok.Ama videolar çok geç yükleniyor.Bazen internetteki flash oyunlarda geç yükleniyor.

ReDo

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

Oseyto

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adil kullanım kotası sanada vurmuş galiba :)

|BeyabaN|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
aynı sorunlar bizde de var adil kullanım kotasından dolayı hızımız düştü.
Ay sonuna kadar böyle ondan sonra 2-3 gün rahatız sonra yine 1 mbit hız.:cursing:

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Bana da vurdu akn. 1 mbit ne kadar berbat ya.s

--- Mesaj Güncellendi ---

aynı sorunlar bizde de var adil kullanım kotasından dolayı hızımız düştü.
Ay sonuna kadar böyle ondan sonra 2-3 gün rahatız sonra yine 1 mbit hız.:cursing:

bundan sonra böyle.

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Amuda da kalksan nafile :)

Çoğu kişi gibi Adil kullanım kotasının (akk) mağdurusun. Bu ayın bitmesine bekleyeceksin, ne yazık ki.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Nedir bu adil kullanım kotası neden oluyor ? Adil kullanmadım mı ? :D

SwateR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Adil Kullanım Kotası: Aylık 25GB (1 Nisan itibariyle 50GB) indirdiğin takdirde hızın 1Mbite düşürülüyor.

Sende 8NetLimitsiz tarifesi kullanıyorsan hız düşüşü bundandır.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Adil Kullanım Kotası: Aylık 25GB (1 Nisan itibariyle 50GB) indirdiğin takdirde hızın 1Mbite düşürülüyor.

Sende 8NetLimitsiz tarifesi kullanıyorsan hız düşüşü bundandır.
Ne ara 25 GB indirdim :D Bu arada çok saçma birşey bence.Bu arada indirdiğimiz dosyaları falan nerden öğrenebiliriz. Link falan verebilir misin?

BEFEGA

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
25 GB mı ?

50 GB mı ?

Arkadaş çok az bir limit var. Ben 125GB+ genellikle 160 GB kota oluyor. Eeee hani sınırsızdı.

Maalesef ki bunu bile bile aldık bizde :(

BrknEs

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
166
hepimizin bir ortak noktası daha oldu :D

T800

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Şuan hala sınır sızım limit yok.. :)

MERT4633

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süperonline da 50gb kota dün doldu tt net te 25 gb kota hiç bitmiyordu bu işte bir iş var

carizmauqur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan sonra böyleymiş 50gb kota adil kullanım aktif yani yine kazanan [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION] :)

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bu "hizaya gel" komutu(pardon;adil kullandırmama komutu doğrusu-akk-) epeydir var...öyle zamansız çarpıyorki....
üstüne üstlük birde yararlı tarafı var:tüm tesisatı ve bileşenleri elden geçirtiyor taaki uyanana kadar.....kolay gelsin

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bende şimdiye kadar böyle birşey yoktu.3-4 gün önce birden böyle oldu.Önceden şimdiye göre daha çok şey indiriyordum.

polatoglu58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
25 den 50 ye yükseltmişler büyük bi başarı:D arkadaşlar 50 gb i 8 Mbit le 1.5 2 günde dolar heleki torent kullanıyorsanız bu nasıl bi saçmalıktır yav 4 aydırki bendede tık yoktu 190+ üzeri kulanıyordum bu ay 180 de benimkinide düşürdüler 1Mbit le hiçbir iş yapılmıyor insanı deli ediyor insan bari yarı yarıya düşürür 4 yapar. Kısacası demek istedikleri şu kullanmayın. 5 gündürki benimki 1 Mbit hayattan gönlüm geçti resmen...

by10ur

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Resmen sömürüyorlar ucuz da değil ki İnternet o kadar para veriyoruz çağ dışı hız kullanıyoruz benimde 1 mb'e düşürdüler :hammer: böyle sessiz kalırsak bizi daha çok yolarlar bunu medya'ya taşmak lazım her alanda protesto ederek bu tekelleşmenin önüne geçmeliyiz :confused1:

SwateR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Modemi her açıp kapattığımda şu lanet Adil Kullanım sayfasına yönlendimesi yok mu iyice deli ediyor beni. Anladık hızımı düşürdün de her seferinde çıkartma şunu be kardeşim. :cursing:

O sayfayı gördükçe şalterlerim atıyor...

cywarrior

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkes dikayrtci olsun ben oldum 6ay 30 lira 16 mbit tarifesine gectim en kisa zamanda uydunet e gececegim

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Adalet dağıtan kurumada bakarmısınız ttnet ulan şimdiye kadar bizden aldığın paralar çokmu adildi

Sisko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ciddi mi soruyorsun bilemedim, saru işareti ciddi sorduğun anlamına gelir, gülme ise adıl kullanım bana hiç uğramadı gibi bişey olmuş. :D:D anlatıyım mı adil kullanımı? :D

'' ? '' Bilmiyorum anlamında kullandım. '' :D '' ise kendimi ezik hissettiğim için.

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O değil de bütün firmaların ağız birliği edip teker teker Adil Kullanım uygulamasına geçmesi de ayrı bir şeref yoksunluğu bence.Uydunet kaldı sanırım sınırsız tarifeleri olan,onun da dibinde ''tarifeyi değiştirme hakkını saklı tutar'' yazıyor.Yakındır onu da alacaklar elimizden..Bir insan ülkesini hem çok sevip hem de o ülkede yaşamaktan nefret eder mi ? Evet eder..

|BeyabaN|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
'' ? '' Bilmiyorum anlamında kullandım. '' :D '' ise kendimi ezik hissettiğim için.
ezik hissetmene gerek yok, bilmemek ayıp değil.
ttnet adil kullanım kotası diye bir zırvalık icat etti, bu saçma sistemde aylık download miktarın 50 gb'ı geçtiğinde hızını 1 mbit'e düşürüyorlar, ay sonuna kadar 1 mbit kullanıyorsun sonrasında tekrar hızını 8 mbit'e çıkarıyorlar. Ödediğin para sabit 8 mbit parası.

DarKeN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Ben bunu çok uzun zaman önce bu forumda söylemiştim TTnet'in bunu yanımıza bırakmayacağını. Herkesi 8mbitlik hız paketini kullanmaya teşvik ettiği zamanlarda herkes hız düşmüyor diyerek internet hızlarını speedtest'ten hesaplayıp yapıştırarak hızıyla hava attığı zamanlarda... TTnet bunları bilmiyor mu sanıyorsunuz hepsi pazarlama stratejisiydi şimdi ekilenleri biçme yani hasatını alma zamanı alışsanız iyi olur.