İnternet hızım yükseltilebilir mi?

veso96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Hat değerlerimi yazının sonuna ekliyorum. Yaklaşık 1 aydır Turknet kullanıyorum. Aboneliğin ilk başladığı günlerde yaklaşık 3.5 mbps hız alıyordum. aşağı yukarı 400 kb ile de indirme yapıyordum. Bu bile sinirimi bozuyordu. Son 1 haftadır 1.8 mbpsye düştüm 200 kb ile indirme yapabiliyorum. Turknete durumu bildirdim. Benden habersiz benim müsait olmadığım bir tarihe arıza için Türk Telekomdan randevu alınmış. Yani Türk Telekom çalışanı beni aradığında evde kimse yoktu. Türk telekoma gittim durumu anlattım. Düşüşün bina içindeki kablolardan kaynaklandığını, santrale uzak olduğumu ve yüksek hızda internet kullanamayacağımı söylediler. Hafta içi telefon dolabından daireme ayrı hat çektireceğim. Hat çektikten sonra 400 kb ile indirmeye devam edeceğim sanırım. Yine de ayda 60 TL verip de 400 kb ile dosya indirmek koyuyor insana. Hat zayıflaması çok mu kötü? Hat değerlerime bakılırsa daha yüksek hızda internet almam mümkün mü sizce? Ha bir de modemim de biraz eski. 2007 2008 civarında ttnet kullanıyordum ordan vermişlerdi. Ama modemi değiştirsem bile bu duruma aşırı etki edeceğini zannetmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Şimdi 8 mbps ye tarifesindeysen öncelikle net hızınızı 8 e sabitlemeleri gerekiyor. Hattın 2 megabite sabitlenmiş durumda.

Ben senin yerinde olsam Türknete falan geçmezdim. Hatta Türknet te taahhüt bulunmuyor ayrıl gitsin Türk telekomla devam et. Çünkü hattın baya sorunlu o yüzden Türknet her sorunu Türk telekoma atıp duracak.

Siz Türknet in sitesindeki testi yaptığınızda sonuç ne çıkıyor?. Adres bilgilerinizi girip bi deneyin.
TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Turknet'e geçmek istiyorsanız VDSL bağlantı ile geçiş yapın ki daha yüksek hız alabilin

kadirirdem

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Hattınızda VDSL varsa onu kullanın hem daha iyi hız alırsınız hemde daha sağlıklı.

imhotep

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
192
türknette yapa varsa hızın daha iyi olur... tabi fiber varsa bırak geç SolNete fiber hızını yaşa...
Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
6908043784.png

Son düzenleme:

veso96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi 8 mbps ye tarifesindeysen öncelikle net hızınızı 8 e sabitlemeleri gerekiyor. Hattın 2 megabite sabitlenmiş durumda.

Ben senin yerinde olsam Türknete falan geçmezdim. Hatta Türknet te taahhüt bulunmuyor ayrıl gitsin Türk telekomla devam et. Çünkü hattın baya sorunlu o yüzden Türknet her sorunu Türk telekoma atıp duracak.

Siz Türknet in sitesindeki testi yaptığınızda sonuç ne çıkıyor?. Adres bilgilerinizi girip bi deneyin.
TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri

35 Mbps VDSL hız çıkıyor hocam. Ama burdaki Türk Telekom merkez şubesine sorduğumda VDSL altyapı olmadığını söyledi.
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar bu gün Türknet tarafından arandım. Hızımın 16 mbps üzerine çıkarıldığı söylendi. Hızımın arttırıldığı söylendi ama ben şu an hiçbir fark göremiyorum. Kafayı yemek üzereyim sayın shiftdelete üyeleri...

imhotep

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
192
6911897687.png

turbo buton ile... eee nede olsa ışık hızında...

veso96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6911897687.png

turbo buton ile... eee nede olsa ışık hızında...
mahallemde sadece ADSL bağlantısı var. 200 metre ilerisinde VDSL hat döşeli orası ayrı. kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum :(

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
35 Mbps VDSL hız çıkıyor hocam. Ama burdaki Türk Telekom merkez şubesine sorduğumda VDSL altyapı olmadığını söyledi.
Arkadaşlar bu gün Türknet tarafından arandım. Hızımın 16 mbps üzerine çıkarıldığı söylendi. Hızımın arttırıldığı söylendi ama ben şu an hiçbir fark göremiyorum. Kafayı yemek üzereyim sayın shiftdelete üyeleri...
Modem değerlerinin fotosunu yeniden alıp buraya bi koyarmısın.

veso96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem değerlerinin fotosunu yeniden alıp buraya bi koyarmısın.
Hocam sanırım gerek kalmadı. Bu gün Türk Telekom müşteri hizmetleri ile uzun bir görüşme sonucunda hattımda vdsl olduğunu öğrendim. o kadar zamandır eziyet çekiyormuşum boşuna. Yarın ilk iş hattımı yenileteceğim. Ve Türknet ile irtibata geçip tarifemi Vdsl tarife olarak değiştireceğim. Ama aklımda bir soru var. Bu gün TT çalışanı evimin santrale yaklaşık 320 metre uzaklığında olduğunu söyledi. Bu uzaklık sizce makul mü? Yani sizce ben bu değişiklikler sonucunda tatmin edici bir hıza ulaşabilecek miyim?
Bu arada hattım derken bina içindeki hattı kastettim.
Sorunuma çözüm arayıp yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ederim

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Hocam sanırım gerek kalmadı. Bu gün Türk Telekom müşteri hizmetleri ile uzun bir görüşme sonucunda hattımda vdsl olduğunu öğrendim. o kadar zamandır eziyet çekiyormuşum boşuna. Yarın ilk iş hattımı yenileteceğim. Ve Türknet ile irtibata geçip tarifemi Vdsl tarife olarak değiştireceğim. Ama aklımda bir soru var. Bu gün TT çalışanı evimin santrale yaklaşık 320 metre uzaklığında olduğunu söyledi. Bu uzaklık sizce makul mü? Yani sizce ben bu değişiklikler sonucunda tatmin edici bir hıza ulaşabilecek miyim?
Bu arada hattım derken bina içindeki hattı kastettim.
Sorunuma çözüm arayıp yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ederim
Uzak değil makul ama hız konusu tarifeye geçip kullanmadan bişey demek zor.