Türk.Net'e geçtim: internet hızım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Bu bir reklam içeriği değildir, içerik tamamen kendi tecrübelerime dayanıyor.

Türk Telekom'u dört yıldır tercih eden birisi olarak sonunda Türk.Net'e geçiş yaptım. Aslında Türk Telekom'daki internetimden memnundum ancak taahhüt bittiğinde faturamı 200TL olarak yansıttılar, bu yüzden iptal ettim. Eski abone olduğum için o fiyata daha iyisini bulamazdım diye düşünüp biraz üzüldüm. Sonrasında uzun süredir aklımda olan Türk.Net'in internet sitesine girip altyapı sorguladım. Bir de ne göreyim; 16Mbps hız desteklediği yazıyor. Daha önce de sorgulama yapmıştım 35Mbps yazıyordu. Buna aldırmayıp başvurdum, dört günde tüm işlemler tamamlandı internetim geldi.

İnternet 16Mbps olarak bağlandı, paket değişikliği talebi açarak 35Mbps hıza geçtim. Bu geçiş üç gün sürdü. 16 ve 35Mbps hız sunulan sınırsız ve taahhütsüz tarifenin fiyatı 85TL. Hemen ardından 95TL olan 100Mbps paketine geçtim. Bu geçiş 15DK sürdü, modemi yeniden başlatınca yüksek hıza kavuştum. Yani şu an 95TL ödeyerek 100Mbps indirme ve 7Mbps yükleme hızı alıyorum. Bana kalırsa bu fiyata bu hız müthiş. Mevcut modemim 2.4GHz olduğu için Wi-Fi ile 50Mbps üzerine çıkamadım ama ethernet kablosu ile bilgisayarımdan test yapınca aldığım sonuç gayet tatmin edici.
Ekran Alıntısı.PNG

Hız testinin linki: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Eğer siz de Türk.Net'e geçmeyi düşünüyorsanız sorularınızı bana sorabilirsiniz. Eğer Türk.Net'e başvuracaksanız aşağıdaki kodu kullanarak hem kendinize hem de bana bir ay ücretsiz kullanım sağlayabilirsiniz. Eğer Türk.Net'ten memnun kalmazsanız paranız yüzde 100 iade ediliyormuş.

Davet kodum: MBA12XC18LFN

Türk.Net'e geçmeden önce altyapınızın ne kadar hız desteklediğini öğrenin. VDSL altyapınız varsa hız konusunda sorun yaşamazsınız, bence en doğru altyapı hızını Netspeed'in sorguları veriyor onların sitesinden bakabilirsiniz alabileceğiniz hıza.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Güle güle kullanın. Benim de TTNET taahhütüm 1 ocakta bitecek Turknet düşünüyorum altyapım fiber. Ancak endişem malum dönem ortasında eşim de ben de canlı ders anlatıyoruz. Hiç net kaybolmadan geçiş mümkün olur mu? Olmazsa çaresiz kaldığım yerden TTNet taahhüt ile önerdiği neti kullanmak zorunda kalacağım :(

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Gidip gidip geliyo TurkNet yav.

Reaksiyon puanı
3,027
Güle güle kullanın. Benim de TTNET taahhütüm 1 ocakta bitecek Turknet düşünüyorum altyapım fiber. Ancak endişem malum dönem ortasında eşim de ben de canlı ders anlatıyoruz. Hiç net kaybolmadan geçiş mümkün olur mu? Olmazsa çaresiz kaldığım yerden TTNet taahhüt ile önerdiği neti kullanmak zorunda kalacağım :(
Başka operatörden geçişte işlemler hızlı olur. Santraldeki portu kaybetmezsiniz. Ama ne olur ne olmaz üç günlük internet kesintisine karşılık hazırlıklı olun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zam geliyor. Normalde santrale çok yakın olsan bile 85 liraya kullanabilme hakkın vardı.
Evet, keşke fiyat sabit olsaydı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mailimden öğrendiğime göre şu an altyapı çalışması varmış. 02-06 arasında kesinti olacakmış. Benim internetim gitti şu an mobil veriye geçtim. Mağdur olmamak için mailleri kontrol etseniz iyi olur.

Son düzenleme: