İnternet hizim durduk yere düştü?

Bu konuyu okuyanlar

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Telekomun hız konusunda zaten pek bir başarısı olmadığı oldukça açık bir konu ama daha dün akşam internet hızım 11 mbps civariyken bu sabahtan beri bir türlü 10un üstüne çıkamıyorum, bu da anlayacağınız tarayicidayken bile facia gibi oluyor. Modemin arkasina alüminyum folyo koymaktan tutun dsn adresini değiştirmeye kadar birçok şey denedim ama hiçbir değişiklik olmadı bu normal mi bilgisi olan var mı? Isin ilginc tarafı telekomdan hiçbir bilgilendirme falan da gelmedi yani internet hızının düşürülmesiyle alakali

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Telekomun hız konusunda zaten pek bir başarısı olmadığı oldukça açık bir konu ama daha dün akşam internet hızım 11 mbps civariyken bu sabahtan beri bir türlü 10un üstüne çıkamıyorum, bu da anlayacağınız tarayicidayken bile facia gibi oluyor. Modemin arkasina alüminyum folyo koymaktan tutun dsn adresini değiştirmeye kadar birçok şey denedim ama hiçbir değişiklik olmadı bu normal mi bilgisi olan var mı? Isin ilginc tarafı telekomdan hiçbir bilgilendirme falan da gelmedi yani internet hızının düşürülmesiyle alakali
Modemi aç kapa yapın. Ethernet ile sonuçlar aynı mı? Kopma oluyor mu? Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Sokakta olan kutu üzerinde bir çalışma yaptılarsa ondan etkilenmiş olabilirsiniz. Çağrı merkezi çözer

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
İnternet paketiniz kaç olmasına rağmen 10mbps hız alıyorsunuz? Kabloyla bağlanmanıza rağmen mi bu hızları alıyorsunuz?

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
uzun süredir aktif değildim özür dilerim, o tarihten sonra hicbir sekilde düzelmedi aksine daha kötüye gitti ve son 1 haftadır sonuncusu dün olmak üzere 3 kere müşteri hizmetlerini aradım, ilkinde (kopma problemi vardı) kablolarla ilgili deyip kabloyu degistiler ama yarim saat sonra hız daha çok düştü.
Ikincisinde modeme bir alet tutup birseyler yaptilar (tam olarak ne yaptilar bilmiyorum ama cok kisa surmustu), 2-3 mbps olan internet 7 mbps ye falan cikmisti öyle söyliyim

Dünden beri de internet hızım 1-2 mbps (download) arasında gelip gidiyor, ne yapacagimi sasirdim artık. Modemi kapatip acmak veya ayarlarla oynamak falan da ise yaramiyor kendim durumla nasil basa cikabilirim yardim edebilir misiniz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210426-191556_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210426-191556_Speedtest.jpg
    32.5 KB · Görüntüleme: 67