İnternet hızım çok iyi fakat oyunlarda pingim çok yüksek

M.erva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar selamlar sizlerden başlıkta belirttigim hususta yardım alabilmek için açtım konumu. Öncelikle internete bilgisayar üzerinden Dark Dk-nt-wdn306 300 Mbps Usb Wireless Adaptör üzerinden bağlanıyorum.( kablo çekme imkanım yok ne yazık ki) internet baglandigi zamandan 1 haftalık süreye kadar hiçbir sıkıntı yaşamazken şuan oyunlarda pingim aniden tavan yapıyor ve buda oyunu oynamaz bir hale getiriyor. Speedtestten yaptığım testlerde hiçbir hız düşüşü farkı yok ama ping çok sıkıntı çıkarıyor bana bunun çözümü varmıdır arkadaşlar illa da kablo mu lazımdır şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191128-154033~2.png
    Screenshot_20191128-154033~2.png
    97.9 KB · Görüntüleme: 220

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Testteki ping çok da yüksek değil, senin sorun büyük ihtimalle kablosuz bağlandığın için oluyor. Oyunlarda kablolu bağlantı çok önemli.

fatihmra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
modemi tek mi kullanıyorsun indirme falan yapan var mı evinizde. ben gece gündüz wifi ile oynuyorum leptopta ping sorunu sadece internet hızı düşünce oluyor modemin zyxel ise wifileri dandik olabiliyor. bir de modem ayarına girip qos ayarını aktif et 90mbps e ye sabitle hızı 3 mbps sürekli inip çıktığı içinde sorun yaratıyor olabilir