Internet Explorer 9 Beta Yayınlandı!

Dehcik*

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Biz denedikte siz biraz geç kaldınız galiba :)

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
denyelim bakalım frefox kadar başarılı olmuş mu yada biraz ilerleme varmı microsoft amcalarda

elpencee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows XP destegi yokmus, bu ne lan. Adamlar hem pazar paylarini artirmaya calisiyorlar hem XP destegi vermiyoruz diyor. Bi de orjinallik denetimi yapiyor kurarken. Bu Internet Explorer dan kim sorumluysa kovulmali, pazarlama stratejisi 0, peh..

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Merakla bekliyorum. Umarım biz webmasterları sevindirici sonuçlanır ve tüm güncel teknoloji adam gibi destekler. Internet Explorer için farklı css kodları yazmaktan bıktık :)

---------- saat 23:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:27 eklenmişti ----------

Windows XP destegi yokmus, bu ne lan. Adamlar hem pazar paylarini artirmaya calisiyorlar hem XP destegi vermiyoruz diyor. Bi de orjinallik denetimi yapiyor kurarken. Bu Internet Explorer dan kim sorumluysa kovulmali, pazarlama stratejisi 0, peh..

Beta içindir diye tahmin ediyorum, Microsoft orijinallik kontorlünü kaldırdı diğer tarayıcılarla rekabet edebilsin diye.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
SDN ile uyumsuz. Makalelerde sayfa değişemedim. Anasayfada üstteki düğmelerin kenarları yok.

edit : üstteki "uyumsuz sayfa" butonuna basınca ikiside düzeldi.

WARIORKRAL

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bende durum daha fena :D guncelleme yapmami v.s soyledi ama guncelleme yapmiyor pc :D hata filan veriyor :D

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kullanıyorum gayet hoş ve beklediğimden daha hızlı çıktı :)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Daha önce Internet Explorer 9 ile ilgili yazdığımız yazılarda söylediğimiz gibi, IE 9 ile birlikte firma artık tüm yükü işlemciye atmıyor. Özellikle flash tasarımlı ve görsel açıdan gelişmiş grafik motoru kullanan web sayfaları için CPU'ya yük bindirme dönemi Internet Explorer için kapanıyor. Zira bu yeni versiyonda sayfa görüntüleme yükü GPU'ya aktarılmış. Böylece Internet Explorer 9'un genel hızı hayli artmış.

En çok bu özellik hoşuma gitti. İşlem gücü öyle yatıyor kullanamıyoruz. :)
(Henüz denemedim)

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
çok estetik bir görünümü var ama yer imlerimiz nerede :)
neyse hakkını yemiyelim internet explorer kullanan arkadaşlara hayırlı olsun benim hoşuma gitti ama firefoxtan alıkoyacak kadar değil :D

herkesebndencay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok başarılı firefoxun yanında çok ta hızlı en önemlisi system kaynağı tüketmiyor ff gibi. FF yi ilk açarken bilgisayar kasılıyor da kasılıyor IE 9 da ise çat diye açılıyor. Ayrıca görsel olarakta baya iyi olmuş. Tek sorunum yazılar. Sitelerdeki yazılar sanki biraz bulanık gözüküyor. Çözümü varmı bilmiyorum.

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Emanet bi bilgisayar kullanıyorum. 1 GB ram 'i var. Firefox kullanıyodum. Açılması 5-6 saniyeyi bulurken IE9 1 saniyede açılıyor :) Tema da hoşuma gitti. Tekrar IE'a akın olabilir :)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ben chrome diyenlerdenim ama bakalım,şimdi indiriyorum.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Evet sistem kaynağı kullanmada ciddi derecede düşüş var. Internet Explorer 8'e göre 9 Beta olasına rağmen, Internet Explorer 8'ın 300 MB harcadığı sayfalarda şu anda 120 MB ile dolaşıyorum. (4 GB RAM var)

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Çok başarılı firefoxun yanında çok ta hızlı en önemlisi system kaynağı tüketmiyor ff gibi. FF yi ilk açarken bilgisayar kasılıyor da kasılıyor IE 9 da ise çat diye açılıyor. Ayrıca görsel olarakta baya iyi olmuş. Tek sorunum yazılar. Sitelerdeki yazılar sanki biraz bulanık gözüküyor. Çözümü varmı bilmiyorum.

Evet yazılar bulanık firefox 4 beta dahada bulanık gösteriyor yazıları

ubarmen20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
chrome kullananlardandım taki ie 9 beta çıkana kadar =) hızlı ve kullanılabilir IDM yi tam destekliyor...

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bütün milletin kararları değişti:DXp olmasan indirirdim de xpyim:(

alycann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar farkettiniz mi ? ben 64 bit kurdum . internet explorer 64 biti çalıştırıyorum görev yönetcsinde hala 32 bit görünüyor. Bu arada flash player 64 bit beta cıkarmış windows için artık 64 bit tarayıcılara geçiyorum :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
çok estetik bir görünümü var ama yer imlerimiz nerede :)
neyse hakkını yemiyelim internet explorer kullanan arkadaşlara hayırlı olsun benim hoşuma gitti ama firefoxtan alıkoyacak kadar değil :D

tab ın boş olduğu yerde sağ tıkla sık kullanılanlar çubuğu var onu işaretle :thumbup1:

ben görsel olarak çok vasat buldum ama ayrıca bir çok sitede uyum sorunu yaşıyorum :hammer:

alycann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ok çözdüm program filestan açınca oldu :)

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
denedim oldukça hızlı olmuş ve grafik show yapılmış durumda :D firefoxu geçebilir eklenti desteği sağlam olursa ;) ve geçmeyide düşünürüm . şahsen . oldukça hızlı gerçekten .. hissedebiliyor yani:cool:

Reaksiyon puanı
188
Açılış çok hızlı. Hatta bazı eklentileri devre dışı bırakmamı önerdi açılışı hızlandırmam için :) Beta olmasına rağmen gayet güzel ve hız açısından tatmin edici fakat hala Chrome diyorum :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
reklamları engellemek için bir çözüm üretirse MS diğer tarayicilara biraz yazık olur gibi geliyor.:D:D

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Reklam engelleme aracı ücretsiz var mı bilmem ama :

ADBlock Pro ve ADMuncher var reklam engellemek için.
ADBlock Pro IE9 da çalışmayabilir. Ama ADMuncher kesin çalışıyor ve ben kullanıyorum.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ağır çalışıyor firefox ile devam sayfaları geç getiriyor

bir işletim sişstemi devi nasıl hala hızlı çalışan 4 4 lük bir tarayıcı yapamıyor anlayabilmiş değilim.