internet baglantisi icin.

Bu konuyu okuyanlar

azrail106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Detail KolayKurulum - TP-Link

bu modemi aldım.
ttnet wan portuna bağlanan kabloyu dsl den interneti nasıl alırım. kusura bakmayın teknoloji kablolar ve jak lardan pek anlamıyorum. bu modemi çalıştırmak istiyorum.

azrail106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
türk telekomun wan portuna internet çalışıyor fakat bu modemin wan portuna takıyorum çalışmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kabloyu direk cekmisler wan portuna takmışlar.
Tamam o kabloyu tp linke takıp kurulum yapın.

azrail106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam o kabloyu tp linke takıp kurulum yapın.
aynısını yaptım kurulumu yaptım. tplink aradım. kurulum da sorun yok dediler. ondan sonra turktelekom yetkili servisi cagirdim onlarda bu modemde calistiramazsin dediler bende türkiye de bu modemi kullanan tek kisimiyim dedim evden kovdum.

aynısını yaptım kurulumu yaptım. tplink aradım. kurulum da sorun yok dediler. ondan sonra turktelekom yetkili servisi cagirdim onlarda bu modemde calistiramazsin dediler bende türkiye de bu modemi kullanan tek kisimiyim dedim evden kovdum.
wan portundan degil de dsl den mi internet aliyir diye dusundum bende

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808

wan portundan degil de dsl den mi internet aliyir diye dusundum bende
WAN'a taktıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ayarı yaptın mı? Eğer yaptıysan ve yine de olmuyorsa sadece onların modemini kullanman için MAC adresi kayıt edilmiş, başka cihaz kullanılamamaktadır.

azrail106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
WAN'a taktıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ayarı yaptın mı? Eğer yaptıysan ve yine de olmuyorsa sadece onların modemini kullanman için MAC adresi kayıt edilmiş, başka cihaz kullanılamamaktadır.
yaptim hatta turk telekomdan aldim kullanici adi sifreyi. peki bu mac adresi sildirme sansimiz var mi . zaten taahhutum de bitti turk telekom ile.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
yaptim hatta turk telekomdan aldim kullanici adi sifreyi. peki bu mac adresi sildirme sansimiz var mi . zaten taahhutum de bitti turk telekom ile.
Olmaz, onlar zaten kasıtlı olarak yapıyor bunu. Sadece bizim modemlerimizi kullansınlar diye. Ama Turk Telekomun verdiği modemi bridge/köprü moduna alıp, yeni aldığınız modemi router olarak kullanabilirsiniz.

azrail106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Olmaz, onlar zaten kasıtlı olarak yapıyor bunu. Sadece bizim modemlerimizi kullansınlar diye. Ama Turk Telekomun verdiği modemi bridge/köprü moduna alıp, yeni aldığınız modemi router olarak kullanabilirsiniz.
peki turk net nasil ona gecsem zaten turk telekom altyapisini kullaniyor deniliyor.