Interface CRC Error Count (Arayüz CRC Hata Sayısı)

Bu konuyu okuyanlar

HyperNowa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta belirttiğim gibi yeni aldığım 1 aylık SSD'de Interface CRC Error Count hatası (Arayüz CRC Hata Sayısı) meydana geliyor. Yeni SATA kablosu alıp değiştirdim çözüm bulamadım. Anakart'ın farklı SATA portlarına taktığımda da çözüm bulamadım, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. SSD'yi hızlı biçimlendirme yapmadan normal biçimlendime yaptığımda ise 20 dakikanın sonunda 275 değer daha artarak 634'den 909 da yükseldi. Sürekli arttığı için en son ki resimleri eklemedim. Acaba diyorum güç kaynağında bir sorun mu var ki Interface CRC Error Count değeri sürekli artıyor. Bir yandan da güç kaynağında sorun olsa yeni aldığım 2TB HDD'de aynı sorunları vermesi gerekirdi. Vallahi işin içinden çıkamadım. Bu konuda bilgili olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi? 1 aydır aramadığım yer kalmadı henüz çözüm bulamadım ne yazıkki.

Ekli dosyalar

• SSD.JPG
    SSD.JPG
    75.5 KB · Görüntüleme: 645
  • SSD Interface CRC Error Count.JPG
    SSD Interface CRC Error Count.JPG
    74.9 KB · Görüntüleme: 770
  • SSD Hız Testi Sonrasındaki CRC Error Count Değeri.JPG
    SSD Hız Testi Sonrasındaki CRC Error Count Değeri.JPG
    73.8 KB · Görüntüleme: 625
  • SSD Okuma Yazma.JPG
    SSD Okuma Yazma.JPG
    44.9 KB · Görüntüleme: 624
Son düzenleme:

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
SSD marka almalıyım hocam. Son çözüm yolu da SSD değişimi.

HyperNowa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung 860 EVO 500GB gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler ve servis sinirimi bozdu. Adamlar değiştirmemek için sorun yok deyip geri gönderiyorlar.

HyperNowa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 1 aydır aradığım sorunun kaynağını çözmüş bulunuyorum. AMD 970+SB950 Yongaseti olan anakartlarda uyumsuz birşekilde çalışmaktadır ve dolayısıyla Interface CRC Error Count hatasını vermektedir. AHCI modu yerine IDE modunu seçtiğiniz zaman ise SSD'de ciddi performans kaybına yol açıyor ve ne yazıkki bu yonga seti olan anakartı değiştirmekten başka çareniz yok.

followertr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar 1 aydır aradığım sorunun kaynağını çözmüş bulunuyorum. AMD 970+SB950 Yongaseti olan anakartlarda uyumsuz birşekilde çalışmaktadır ve dolayısıyla Interface CRC Error Count hatasını vermektedir. AHCI modu yerine IDE modunu seçtiğiniz zaman ise SSD'de ciddi performans kaybına yol açıyor ve ne yazıkki bu yonga seti olan anakartı değiştirmekten başka çareniz yok.

Birkaç ay geçmiş ama sormam lazım hocam hem size hem de buradakilere.

Aynı problem bende de var. Hdtune 13333 interface crc error count gösteriyor. Yıllardır da kullanıyorum pc yi. Bazen boot yaparken hdd'yi görmediği oluyordu. Geçenlerde ahci yerine ide ben de seçmiştim düzelme olmuştu.

Bu durum sizde nasıl bir sıkıntı yaratıyor hocam? Pc'yi normal kullanımda nasıl bir zararı olur bu interface crc error count olayının?