intelmi amd mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
AMD performansta daha iyi diye biliyorum kendimde kullanıyorum gayet güzel daha önceden intel cihaz kullandım ama düşüktü o ikisini kullanmadan alacaksan tam olarak kesin söyleyemem ama bence AMD

Orantı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
AMD zamı basıyor (biraz da zorunda kalıyor, öbür türlü kazancını azaltması gerekecek). Ondan dolayı Intel daha f/p şimdi.
Özellikle geçen gün AMD'nin çip aldığı firma zam yapmıştı sanırım, Intel'se çipleri Samsung'tan daha ucuza alıyor vs.
Hani derler ya paran yoksa AMD, varsa Intel al diye. Artık tam tersi, paran yoksa Intel varsa AMD:)
Not: Ekran kartında NVIDIA'yı tercih ederim, AMD'nin sürücüleri sıkıntılı olabiliyor.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
AMD zamı basıyor (biraz da zorunda kalıyor, öbür türlü kazancını azaltması gerekecek). Ondan dolayı Intel daha f/p şimdi.
Özellikle geçen gün AMD'nin çip aldığı firma zam yapmıştı sanırım, Intel'se çipleri Samsung'tan daha ucuza alıyor vs.
Hani derler ya paran yoksa AMD, varsa Intel al diye. Artık tam tersi, paran yoksa Intel varsa AMD:)
Daha çok artmasının sebebi o değil bence. Öyle olsaydı 700 TL oynamazdı. Sebepi : Nvidia RTX 3000 serisi ile lideriliği garantiledi AMD'de sırf s*dik yarışına girmek için 6000 serisini çıkardı. Ekran kartlarıyla uğraşırken birden işlemci stokları bitmesin mi? Arz olmayınca da talepi azaltmak için fiyatı arttırdılar.

Orantı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Daha çok artmasının sebebi o değil bence. Öyle olsaydı 700 TL oynamazdı. Sebepi : Nvidia RTX 3000 serisi ile lideriliği garantiledi AMD'de sırf s*dik yarışına girmek için 6000 serisini çıkardı. Ekran kartlarıyla uğraşırken birden işlemci stokları bitmesin mi? Arz olmayınca da talepi azaltmak için fiyatı arttırdılar.
Doğru tabii, ana nedeni değil, sadece zam için fazladan bir sebep daha.
Şimdi iki cephede de sorun yaşıyor AMD, bakalım nasıl çözecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...