İntel'in Ekran Kartı Çöplüğü

Bu konuyu okuyanlar

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
İntel'in ekran kartı çıkarmaması gerektiğini düşünüyorum. Çıkarttığı ekran kartları gerçekten çöp. Örneğin dandik bir oyun (çok dandik değil) Emergency 2017'den 24fps alıyorum. Bu hiç iyi değil bana kalırsa en az 80fps alabileceğim bir oyun. Oyun kasmıyor ama fps düşük. İntel'in ekran kartı çıkarmaması gerektiğine siz de katılıyor musunuz? İntel ekran kartı kullanan var mı? İntel ekran kartında sorun yaşayanlar var mı? Ben ekran kartımdan şikayetçiyim ama laptop ne yapalım yeni ekran kartı da takılmıyor...

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
İntel'in ekran kartı çıkarmaması gerektiğini düşünüyorum. Çıkarttığı ekran kartları gerçekten çöp. Örneğin dandik bir oyun (çok dandik değil) Emergency 2017'den 24fps alıyorum. Bu hiç iyi değil bana kalırsa en az 80fps alabileceğim bir oyun. Oyun kasmıyor ama fps düşük. İntel'in ekran kartı çıkarmaması gerektiğine siz de katılıyor musunuz? İntel ekran kartı kullanan var mı? İntel ekran kartında sorun yaşayanlar var mı? Ben ekran kartımdan şikayetçiyim ama laptop ne yapalım yeni ekran kartı da takılmıyor...
Niçin çıkarmasın ? Yaparsa iyisinden NVidia ve AMD'yi bile geçer belki...

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Senin dediğin ekran kartı hd graphics . Hd graphicsden ne performansı bekliyorsun ? . Eminim hd graphics in de düşük sürümünden vardir notebookunda .

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ben kullanıyorum ve memnunum. Sen memnun değilsen kullanmak zorunda da değilsin. Seni İntel kullanmaya zorlayan biri varmı?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Hem neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz hem gelişi güzel laf atıyorsunuz çok güzel ya.

İşlemci içine sadece görüntü versin diye koyduğu grafik birimi ( HD 630 ) ile FullHD de GTA 5 oynadım onun için daha büyüğünü niye yapamasın ?

Son düzenleme:

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Hem neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz hem gelişi güzel laf atıyorsunuz çok güzel ya.

İşlemci içine sadece görüntü versin diye koyduğu grafik birimi ( HD 630 ) ile FullHD de GTA 5 oynadım onun için daha büyüğünü niye yapamasın ?
Biraz yanlış ifade etmişim. Pardon. Benim ekran kartım eski. Yanlış anlamayın bu benim düşüncem. İntel işlemcide daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niçin çıkarmasın ? Yaparsa iyisinden NVidia ve AMD'yi bile geçer belki...
Evet iyi bir şeyler çıkarabilir. Ben biraz yanlış ifade etmişim. Ağır konuşmuşum İntel hakkında pardon.

Senin dediğin ekran kartı hd graphics . Hd graphicsden ne performansı bekliyorsun ? . Eminim hd graphics in de düşük sürümünden vardir notebookunda .
Aynen öyle (maalesef) Biraz ağır konuşmuşum İntel hakkında. Pardon ?

Intel HD Graphics 4600 felan iyi :)
Tüm ekran kartlarını eleştirmedim zaten mesela HD Graphics 3000 kötü

Ben kullanıyorum ve memnunum. Sen memnun değilsen kullanmak zorunda da değilsin. Seni İntel kullanmaya zorlayan biri varmı?
Hayır kimse zorlamıyor, sadece kartlarda bir sorun yaşayan var mı onu merak ettim.

Pardon... İntel'i biraz ağır eleştirmişim : D

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Tüm ekran kartlarını eleştirmedim zaten mesela HD Graphics 3000 kötü.

Bu seferde hem AMD hem intele salladınız ?‍♂️

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Tüm ekran kartlarını eleştirmedim zaten mesela HD Graphics 3000 kötü.

Bu seferde hem AMD hem intele salladınız ?‍♂️
Neyse bu konu fazla uzadı. Yanlış anlamayın ben sadece kendi fikrimi söyledim... Kendi düşüncem. Markalara atarlanmak amacım değil. Benim düşüncem bu şekilde sadece. Görüşleriniz için yine de çok teşekkürler... (Artık İntel hakkında biraz daha fikrim var;))

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Intel bir ara yine bu harici ekran kartı çıkartma olayına girmişti ve başarısız olmuştu.Cokta bir beklentim yoktu zaten.
Ama bu sefer gümbür gümbür geliyor gibi hissediyorum.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Intel bir ara yine bu harici ekran kartı çıkartma olayına girmişti ve başarısız olmuştu.Cokta bir beklentim yoktu zaten.
İnşallah güzel birşeyler çıkarır da şöyle güzelce AMD, Nvidia gibi markalarında üstüne çıkar. Bende gümbür gümbür geldiğine inanıyorum.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Gümbür gümbür gelecek zaten ama Nvidia 3000 serisi veya rx5900 ile kapışabilceğini zannetmiyorum.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Hiç ihtimal vermiyorum işlemci yönünden 10nm'de sorun yaşıyor 7nm'yi ekran kartında hiç yapamaz yapsada oturtturamaz bence onun için en fazla 2070, rx5700xt rakibi olarak falan gelir.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Alttaki yazılanları okumaıdm ama genelde emergency adlı oyun steamden satın alınsa dahi fps problemli çalışıyor. Başka oyunlarda da fps problemi aldınız mı?

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Alttaki yazılanları okumaıdm ama genelde emergency adlı oyun steamden satın alınsa dahi fps problemli çalışıyor. Başka oyunlarda da fps problemi aldınız mı?
Evet

Reaksiyon puanı
16,118
Modul olunca intel kartlarin nvidia,amd farki cok az olucak.

• Beğen
Reactions: CCD

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
intelin ekran kartları çokta kötü değil hem şöyle bir özellik var biosa girip ekran kartının vramını değiştirebiliyorsun ben yaptım 32 mbydi şimdi 128
intel hd graphics bilgisayardaki rami kullanıyor

• Beğen
Reactions: CCD

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
intelin ekran kartları çokta kötü değil hem şöyle bir özellik var biosa girip ekran kartının vramını değiştirebiliyorsun ben yaptım 32 mbydi şimdi 128
intel hd graphics bilgisayardaki rami kullanıyor
Aşırı kötü değil ama bir Nivida bir AMD değil...

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
CS:GO, Pubg Lite (30FPS)

Ayarlar > Oyun > Xbox ağı ile ilgili şeyleri kapattınız mı? Benzer fps problemini ben de yaşıyordum bi ara bu ayarı devredışı bırakarak sorun çözmüştüm.

Son düzenleyen moderatör:

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217

Son mesajlar