İnsanoğlu neden doyumsuz?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16
Şirket sahiplerini, büyük iş adamlarını ve zengin insanları üzerinden yorum yapıyorum. En lüks araba, en lüks makam, mevki, şöhret ve marka takıntısı yüzünden, lüks giysiler ile tatmin olmadığı gibi, yüzü asık ve dünyevi dertleri ile boğuşuyorlar. Neden insanlar, "bu günde sağlıklı bir suretle uyandım, Allah'a şükürler olsun" diyerek şükretmek ve Yardım yaparak fakir insanlarında mutlu olmasını sağlamıyor. En yüksek konumda olmalıyım, en çok ben kazanmalıyım ideoloji ile para eline geçtikçe, küstahça ve hep bir üstünü isteyerek yaşamak yerine, haline şükretmiyor? Bir türlü çözüm yolu bulamadığım bir konu. Elhamdülillah, Allah'a şükürler olsun, bu günde sağlığıma kavuşmuş bir şekilde uyandım demek bu kadar mı zor? Para insanı bozuyor dedikleri konu, bu olsa gerek. Maddi durumu ortalama bir insan, yardım yaparken keseyi daha çok açarak vatandaşını düşündüğü kadar, zengin insan düşünmüyor. Bu konuyu açma sebebim vatandaşımızı, kardeşlerimizi düşünmeli, halimize şükretmeli ve yardım yaparak insanlara umut olmak. Siz bu konu üzerinden ne düşünüyorsunuz? Sizin ideolojiniz nasıl?