İnsanlığın Temel Sorunu

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Herkesle muhatap olmayınca havalı diyorlar.
Sıcak kanlı biriysen fazla samimi, Lafını esirgemezsen asabi diyorlar. Sessiz kalınca ise korkak, İstediklerini yapmazsanız uyumsuz diyorlar bu insanlar; kendi hasta kişiliklerini düzeltmek yerine, vakitlerini insanların huzurunu nasıl bozarız diye geçiriyorlar... Kendilerinden başka hiç bir kimseyi beğenmiyorlar ve sevmiyorlar...
Sayılı nefes ve gecelerini, sayısız kötülük düşünerek geçiriyorlar.

Bu insanların neyi var böyle?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Fazla samimi olmadığım ve tanımadığım kişilerle(kanımın ısınmadıklarıda dahil) aram her zaman bir mesafe vardır. Bu diğer insanlar tarafından tabi ki yanlış algılanıyor... Fazla soğuksun, agresifsin, konuşmayı sevmiyorsun galiba? gibi şeyler duymak kaçınılmaz oluyor benim için. Oysa ki frekansımın tuttuğu tanıdığım ve samimi olduğum kişiler benim böyle biri olmadığımı çok iyi biliyorlar. Bu nedenle ''Elalem ne der?''i hayatımdan çıkaralı oldu biraz mutlu ve huzurluyum. :)

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Akıl ile bencillik arasında kaybolan insanlıklarından başka bir şeyi yok bence. Çoğu insan ne yazik ki böyle
O yüzden az insan her zaman için daha huzurludur

Ne yazık ki insanlar bazı davranışları ile düşüncelerinde tehlikeli olmaya başladı. Huzur oralardan gitti.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Bu insanlarda o kadar nefret ediyorum ki o kadar ........

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
İşte tam da bu yüzden insanlar ne der diye yaşamamak lazım. Çünkü insanlar sürekli bir şeyler der.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,392
Onlar insan mı ki? önce bu soruyu sormak lazım.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
İşte tam da bu yüzden insanlar ne der diye yaşamamak lazım. Çünkü insanlar sürekli bir şeyler der.

Zaten hiç falancanın hakkında konuşmayan insan yok ki... ya iyi konuşur ya da kötü konuşur... burada ki bahtsızlık kötü konuşanların kendilerini dev aynasında görmeleridir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Onlar insan mı ki? önce bu soruyu sormak lazım.

İşte... Temel sorun.

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,392
Ben bu tarz durumlarda görmezden gelip hiçbir şey demiyorum onlarda sıkılıp gidiyorlar. Yanı umursamıyorum. Onlar için seviyemi düşüremem maalesef.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
menfaat dünyası dediklerinizin tam tersi çok çok eskide yaşayan insanlarda varmış. Şimdi ki insanlarda yok. Dünya yaşanacak bir yer değil zaten. İnsanlar zalim. Ölmek en iyisi ama elde değil.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,392
menfaat dünyası dediklerinizin tam tersi çok çok eskide yaşayan insanlarda varmış. Şimdi ki insanlarda yok. Dünya yaşanacak bir yer değil zaten. İnsanlar zalim. Ölmek en iyisi ama elde değil.
Bilerek intihar çok büyük bir günah sebebidir. Sakın öyle bir şey yapmaya kalkışmayın.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127

Ölmek çözüm olsaydı şu an yaşamazdık inanın...

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Bu mesajı okuyunca eskimiş düşüncelerim canlandı gözümde.Ölmek yerine öldürmek en iyisi..Sadece 500 Sene önceki teknoloji olsaydı.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Bu mesajı okuyunca eskimiş düşüncelerim canlandı gözümde.Ölmek yerine öldürmek en iyisi..Sadece 500 Sene önceki teknoloji olsaydı.
1 insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Ölümü bir kurtuluş olarak görmüyorum ben. Ayrıca bütün insanlar ölsün hepsi iğrenç varlıklar kafasında da değilim kötü insanlar olmasaydı "iyi insan" kavramı asla olmazdı.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
iyi kötü insan yoktur insan vardır. Birde o...... vardır...

Reaksiyon puanı
16,118
Poyraz Karayel'in dediği gibi hepsi manyak bunların...

Coulers79

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Ekonomi azaldıkça insanlığımız da azalıyor. Karakter, yaşam tarzı, eğitim, çevre ... vs. bir sürü etken var.
Ama olgu bu değil, şartlar ne olursa olsun insanın niyetinin iyi kalabilmesi, empati yapabilmesi önemli.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Karakterin sağlamlığı maddiyat olarak bir zenginlik ürününün sonucu mudur? Bu durum biraz da içerisinde bulunduğumuz zihniyet ile alakalı. Bu tür hastalıklı düşünceler barındıranlar ya aklını kaçırmış ya da sevginin ilminden yararlanmamış.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Son düzenleme:

ferooş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herkesle muhatap olmayınca havalı diyorlar.
Sıcak kanlı biriysen fazla samimi, Lafını esirgemezsen asabi diyorlar. Sessiz kalınca ise korkak, İstediklerini yapmazsanız uyumsuz diyorlar bu insanlar; kendi hasta kişiliklerini düzeltmek yerine, vakitlerini insanların huzurunu nasıl bozarız diye geçiriyorlar... Kendilerinden başka hiç bir kimseyi beğenmiyorlar ve sevmiyorlar...
Sayılı nefes ve gecelerini, sayısız kötülük düşünerek geçiriyorlar.

Bu insanların neyi var böyle?
İnsanın dediği yüzünden korkak samimi adabi olmazsın her zamam ne isen o sundur aynada ne görüyosan sen osun

Coulers79

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Most of the time the economy is bad. They also brought out a virus.

Coulers79

Asistan
Reaksiyon puanı
50
couk.jpg

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Kim hortlattı bilmiyorum ama aklıma gelen bu oldu

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,110
Açgözlüyüz...

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
İnsanlar gerçekten garip canlılardır. Bazıları iyi gibi gözükür önce ama sonra da kötü olduğu ortaya çıkabilir.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,225
Garip değil be abi. Fakirlikten adam böyle sorularla uğraşıyor.

Aslında her gün 50 bin dolar para harca bak bu düşündüğünü aklının ucindan geçirmezsin.
Anı yaşarsın sadece

Tabii o kadar zenginsen (ehrhehehhe :D )