İnsanlarla iletişimimi nasıl geliştirebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
İstediğim meslek gereğince insanlarla iletişimim çok iyi olmalı. Benim iletişimim kötü diyemem ama iyi de değil. Bunu nasıl geliştirebilirim? Önerileriniz varsa bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
İstediğim meslek gereğince insanlarla iletişimim çok iyi olmalı. Benim iletişimim kötü diyemem ama iyi de değil. Bunu nasıl geliştirebilirim? Önerileriniz varsa bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Kitap okumalısın, insanlarla konuşurken kimsenin lafını yarıda bölmemelisin, cevap verirken iki kere düşünmelisin.

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Biraz daha utangaçlığa yakın gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler
yani konuştukça düzelir elbet bu sorun ordaki insanlarla konuştukça ama öyle gene utanarak değilde normal arkadaş gibi konuşmanız lazım büyük ihtimal o insanla konuşurken gözüne de bakmıyorsunuz

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
yani konuştukça düzelir elbet bu sorun ordaki insanlarla konuştukça ama öyle gene utanarak değilde normal arkadaş gibi konuşmanız lazım büyük ihtimal o insanla konuşurken gözüne de bakmıyorsunuz
Her zaman gözüne bakıyorum insanların konuşurken ama konuşmaya başlamak zorluyor. Sorun konuşmaktan çok konuşmaya başlamak da diyebilirim aslında.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Aynanın karşısına geç. De ki Merhaba efendim size nasıl yardımcı olabilirim ? Sonra da hahaha tabiki ben yardımcı olacağım başka kim olacak de. Kendinle konuş biraz . Dışarıda da arada testlerini yap. Sonra zamanla konuşkan olursun.

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Aynanın karşısına geç. De ki Merhaba efendim size nasıl yardımcı olabilirim ? Sonra da hahaha tabiki ben yardımcı olacağım başka kim olacak de. Kendinle konuş biraz . Dışarıda da arada testlerini yap. Sonra zamanla konuşkan olursun.
Teşekkür ederim öneriniz için :D

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Tecnopat'da takı.