İnsanların İstediğini Yazmayınca Sana Hasım Kesilmesi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Evet.. Sırf benim dediğim görüşü savunmuyor diye insanlar birbirlerine karşı içten içe nefret besliyor. Bunu bu platformda olsun başka platformda olsun görebiliyorum. Zaten kutuplaşma da burdan geliyor. Sanırım bu durum hepimizde var. Ki bende de vardı. Ama ben 5 yıl önce o defteri kapattım. Hemen olmasada zamanla oldu bu. İnsanların görüşlerine saygı duymayı öğrendim. O zaman hayatım değişti. Enerjimi daha farklı yerlere harcamaya başladım. Beynimi o ne düşünmüş bu ne yapmış gibi saçma sapan düşüncelerle yormadım. Beyindir bu. Görüşler tek tip olamaz. Kimisi beynini köreltir kimisi de açar. Bu biraz da derin konudur. Burda yaşı küçük kardeşlerim var. Beni anlamayabilir. Ama bu demek değildir ki ilerde de anlamayacak. Belki haklı olduğumu bilecekler ama mevcut şartlardan dolayı görüş bildiremeyecekler. Şimdi düşünün bakayım bir yerde çalışıyorsunuz. Patronunuz size günlük görevlerinizi bildiriyor. Siz ise yerine getiriyorsunuz. Gün içerisinde gelişen olaylara şahit oluyorsunuz. Ama eminim ki bazılarınız bir takım sebeplerden ötürü sesinizi çıkarmıyorsunuz. Evet bunu genele yaydığımız anda durum bastırılmış insanlar oluyor. O veya şu sebepten dolayı bir şekilde susturuluyorsunuz. Böylece tek bir kişinin dediği geçiyor. Fakat o tek kişi bir işte yanlış yaparsa sonucu tüm mahalleye kesiliyor. Bakınız nerden nereye geldik. Zaten toplumsal sorunlarda bir anda patlak vermez. Onun zemini hazırlanır. Zaten bir işte zemin varsa üzerine bir şey dikilsin veya dikilmesin orda türlü olaylar döner. Ne huzur kalır ne saadet. Bu sefer insanlar birbirine şüpheyle bakmaya başlar. Acaba bu neyin nesi tarzı sorular sormaya başlar ki bu en korkunç olanı. Bunun ileri ki seviyesi çatışma ortamıdır. Zor bir şey olmasa gerek. Batı dünyasından neyimiz eksik? İnsanlıktan nasibini alamamış olanlar sırf düşünceden ötürü birbirlerine saldırmayı kendilerine hak görürler. Bu yazıyı yazmayacaktım fakat hayatın gidişatı bunu bana yazdırttı. Zaten Allahtan başka da kimseden çekincem yok. Ne bilirsin derseniz de haddimi bilirim derim. Fakat çevrem de gelişen olaylara da sessiz kalamam. Sonucu ne olursa olsun

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hepsini okumadım ama bence kavga çıkarabilecek bir durum.
Tamam karşındaki istemediğin bir şeyi söylüyor saygı duyduğunu söyle geç.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Hepsini okumadım ama bence kavga çıkarabilecek bir durum.
Tamam karşındaki istemediğin bir şeyi söylüyor saygı duyduğunu söyle geç.
Hocam okumadığın bir yazıda nasıl olurda yorum yapabiliyorsun? Hayır yani fikrin var mı? Kusura bakma da bu laf seni anlatıyor 'fikri yok zikri var'

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hocam okumadığın bir yazıda nasıl olurda yorum yapabiliyorsun? Hayır yani fikrin var mı? Kusura bakma da bu laf seni anlatıyor 'fikri yok zikri var'
Hepsini okumamıştım. Başlığa göre ve yazının başına göre yorum yaptım. Sakin olun lütfen.

Son mesajlar