İnsan hayatı bu kadar ucuzmu???

hellish

Profesör
Kazalarda ve acil sağlık hizmetlerinde önemli bir yer tutan ve can kurtaran ambulanslar, kimi zaman meydana gelen trajikomik kazalarla gündeme gelmeye başladı.

Ankara'da en son meydana gelen olayda ambulans hareket ettikten sonra hastanın sedyeyle ambulanstan düşmesi vakası, Ankara'da meydana gelen eski sedye kazalarını hatırlattı.

Kaza ve olay yerlerine hastaları hastaneye yetiştirmek ve yaralıları hayata döndürmek için giden sağlık görevlileri, kimi zaman ihmal kimi zaman da dikkatsizlikten doğan sedye kazalarıyla hastaların hayatını ikinci kez riske ediyorlar. Ankara'da meydana gelen ve 'Güler misin Ağlar mısın' dedirten sedye kazası görüntüleri kameralara işte böyle yansıdı.

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=X1197468966546&date=12Aralik2007
 

hellish

Profesör
evet ya bazen haber koymaya bile korkuyorum ama bişi sorcam sonuçta biz yeni üyeyiz ve geçmişteki haberleri bilmediğimiz için doğal olarak bazen bu hataya düşebiliyoruz ve hemen kilit vuruyosunuz bence böyle olmamalı
 

chimera

Dekan
Onursal Üye
Forumda bir arama motorumuz mevcut. Konuyu aratabilirsiniz. Şimdi diyeceksin ki ama bir sürü konu var araması kim bilir ne kadar sürer. Alakası yok o arama motoru o kadar hızlı ki hemencecikin sana konunun daha önce paylaşılıp paylaşılmadığını gösterir. :)

Bu arada paylaşmış olduğun konunun dağılmasını istemem. Eğer aklına takılan bişi olursa buraya değilde ö.m ile yazarsan daha iyi olur, senin konun açısından. :)
 

BacKDooR

Asistan
Olayı haberlerde izlemiştim içim cız etti adam düşerken.
Sonrasında röportaj vardı, kaburgası, ayağı falan kırılmış sanırım o esnada "davacıyım" diyordu. :)

Tabi çalışan bunu istemezdi, onlar daha çok üzülmüştür ama o panikle malesef böyle bir olay yaşanmış.

Aslında bu eğitimle ilgili bir şeydir, sık tatbikatlar yaparak haraketler otomatikleştirilmeli, asker muhabire bile "komutanım" diyor bunun nedeni alışkanlık haline gelmesi.

Tatbikatların amacı da zaten budur ama Türkiye şartlarında bunları yapmak, zor.
 

ESDİEN

Profesör
İnsan hayatı bu kadar ucuzmu diyorsun ya işte bu insanlara göre bu sorunun yanıtı evet.Ondan böyle yapıyolar.
 

armess

Asistan
**Bu kadar ucuz mu değil ...
ama sonuçta insanın hayatına değer veren yine insan
anlıyacağınız aynı tür bibirine zarar verirken pahalı veya ucuz diye diyet koyuyor ...
sen insansan diyetin belliyse karşındakinin de bellidir...**
 
Üst