Anket İninal mi, Papara mı, Tosla mı, Paycell mi?

Papara mı, İninal mi, Tosla mı, Paycell mi?

• Papara

Kullanılan: 13 76.5%
  • İninal

Kullanılan: 1 5.9%
  • Tosla

Kullanılan: 3 17.6%
  • Paycell

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Günümüzde 18 yaş altı banka hesabı açamayanlar, internet harcamaları yada fiziksel harcamaları için Papara, İninal, Tosla(Akbank) ve Paycell(Turkcell) gibi şirketlerin sundukları ön ödemeli kartları kullanıyor. Peki bu kartlardan en çok hangisini seviyorsunuz?

ininal-kart-temassiz.jpeg

1634246888562.png

maxresdefault.jpg

1_600x450.png

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Günümüzde 18 yaş altı banka hesabı açamayanlar, internet harcamaları yada fiziksel harcamaları için Papara, İninal, Tosla(Akbank) ve Paycell(Turkcell) gibi şirketlerin sundukları ön ödemeli kartları kullanıyor. Peki bu kartlardan en çok hangisini seviyorsunuz?

ininal-kart-temassiz.jpeg

Ekli dosyayı görüntüle 164197
maxresdefault.jpg

1_600x450.png
Şu anda İninal kullanıyorum. Yakın bir zamanda Papara'ya geçmeyi düşünüyorum.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
4 seçenekten de hepsini kullanıyorum şahsen.

Papara Black Card sahibiyim. Okuduğum yatılı okul kantininde de POS cihazı kullanıldığı için artık nakit kullanmıyorum. Tüm işimi kartla yapmaya çalışıyorum.

Papara'nın kampanyalarını kullanmıyorum. Kullanışlı kampanyalar olabilir ama kullanmak nasip olmadı.
Papara hizmetinden gayet memnunum. Aylık ücret yok sadece aylık ATM'den 5'den fazla para yatırma işlemi yaptıktan sonra ondan sonraki para yatırma işlemlerinizde 1 TL + %1 komisyon alınıyor. Tek eksik özellik bence banka kartından para yükleme seçeneği.

İninal'i Migros kampanyası ve genel market kampanyası için kullandım. Bu kampanyalar devam ederse İninal müşterisi olmaya devam edeceğim. Ama kesinlikle aşırı komisyoncu bir şirket. Tüm para yatırma işlemlerinizde en az 2 TL komisyon alıyor. Para gönderirken 2 TL komisyon alıyor. Aylık 2 TL alıyor vb.
Ama İninal'de birden fazla TL hesabı açabilme imkanı var. Bu aslında kullanılabilir bir özellik. Bir tane Ana TL hesabı yerine birikim hesabı olarak bir tane daha açılabilir vb.

Tosla kartı da kullanıyorum. Mesela en son Ekim ayına özel Yeme-İçme harcamalarından %10 Tosback kampanyası vardı. Yani yaptığınız yeme-içme harcamasının %10'nu harcamadan sonra hemen hesabınıza geliyor. Aylık kullanım ücreti olmaması ve Akbank ATM'lerinden ücretsiz bir şekilde para yatırabilmek avantajlı. Yıllık 500 TL para çekim ücreti ve maksimum 1200 TL bakiye limiti olmasa Papara yerine tercih edebilirim.

Paycell Kart'I Turkcell Pasajdan 3,90 TL'ye sipariş verdim. Ücretsiz kargoyla evime geldi. İninal'e benzer şekilde market kampanyaları var. Ve Burger King kampanyaları işe yarıyor. Geçen hafta Paycell'den kazandığım Burger King kuponu sayesinde 27,5 TL'lik menüyü bedavaya yedim. Ve yaptığınız her harcamada Paycell puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanla Turkcell veya Vodafone müşterisiyseniz Günlük 1 GB internet alabiliyorsunuz. Yada puanlarla Orman Bakanlığına fidan bağışında bulunabiliyorsunuz.

Tüm bunların arasında hiçbirini özel olarak seçemem aslında. En çok Papara'yı kullanıyorum çünkü sözleşmeli hesabım olduğu için limitlerim fazla. Ama mesela Tosla'nın limitleri yüksek olsa, Papara'nın yüzüne bile bakmam. Çünkü Tosla para yatırırken sıfır masraflı ve aylık ücreti yok.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
20 yaşına gireceğim hala papara daha kolayıma geliyor.
Muhtemelen ben de 18 yaşımdan sonra Papara kullanmaya devam ederim. Ama yinede banka hesabı havale eft alabilmek için gerekli olur. Kredi kartı asla kullanmam

Son mesajlar