İninal Kart hesap silme

Bu konuyu okuyanlar

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Ininal hesabımı uygulamadan kapattirip ek olarak müşteri hizmetlerini arayıp hesabımı sildirsem içinde ki tc kimlik bilgilerim vs silinir mi

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ininal hesabımı uygulamadan kapattirip ek olarak müşteri hizmetlerini arayıp hesabımı sildirsem içinde ki tc kimlik bilgilerim vs silinir mi
Öyle kimlik bilgisi verilerini silmezler. Sadece hesabınız pasife alınır/kapatılır. Ama hesap açarken girdiğiniz kimlik bilgileri silinmez. Yani mesela Ziraat Bankası'ndaki hesabınızı kapatmanızda da hesaba ait kimlik verilerinizi silmezler. Bu veriler bazı devlet kurumları ile paylaşılıyor. Sizin bu bilgileriniz silinirse yarın bir gün bir uyuşmazlık olduğunda banka hesap sahibini bile ispatlayamaz o zaman.

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Öyle verileri silmezler. Sadece hesabınız pasife alınır/kapatılır. Ama hesap açarken girdiğiniz kimlik bilgileri silinmez. Yani mesela Ziraat Bankası'ndaki hesabınızı kapatmanızda da hesaba ait kimlik verilerinizi silmezler. Bu veriler bazı devlet kurumları ile paylaşılıyor. Sizin bu bilgileriniz silinirse yarın bir gün bir uyuşmazlık olduğunda banka hesap sahibini bile ispatlayamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle kimlik bilgisi verilerini silmezler. Sadece hesabınız pasife alınır/kapatılır. Ama hesap açarken girdiğiniz kimlik bilgileri silinmez. Yani mesela Ziraat Bankası'ndaki hesabınızı kapatmanızda da hesaba ait kimlik verilerinizi silmezler. Bu veriler bazı devlet kurumları ile paylaşılıyor. Sizin bu bilgileriniz silinirse yarın bir gün bir uyuşmazlık olduğunda banka hesap sahibini bile ispatlayamaz o zaman.
Sizce güvenli midir ininal tc kimlik bilgilerimi verdim ama

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce güvenli midir ininal tc kimlik bilgilerimi verdim ama
Güvenirliğini bilmiyorum ama her şeyden komisyon kesiyor. Gereksiz masraf alıyor. Yaşın tutuyorsa QNB Finansbank Enpara'dan falan hesap açarsan daha avantajlı olur bence.

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Güvenirliğini bilmiyorum ama her şeyden komisyon kesiyor. Gereksiz masraf alıyor. Yaşın tutuyorsa QNB Finansbank Enpara'dan falan hesap açarsan daha avantajlı olur bence.
Sen kullanıyor musun