Ingress- It's time to Move

Bu konuyu okuyanlar

ZIPKIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
[video=youtube;92rYjlxqypM]http://www.youtube.com/watch?v=92rYjlxqypM&feature=share[/video]

Öncelikle iyi forumlar.Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse diğer oyunlara göre çok farklı bir oyun. Çünkü bunu sokakta oynuyorsunuz. Ekranınızda size gösterilen portalları Hacklemeniz gerekmektedir. Örneğin Taksim Meydanında size bir portal olduğunu söylüyorsa orayı hacklemek zorundasınız. Oyun ücretsizdir. Ancak ben henüz oynamadım. Oyunun sadece ABD için geçerli olduğu, yani sadece ABD'de mevcut portallar olduğunu duydum. Yine de denemenizi tavsiye ederim.

@Czmi

Arkadaslar Isvicrede yasadigim icin turkce karakterleri yazamadigimi belirterek baslamak isterim
Konunun sabitlenmesini talep etmekdeyim cunku gerekli destegi verecegim

Konu daha once haber olarak, Burda yayinlanmisti
Biraz ayrinti katip biraz da destek vermek amaciyla konuya devam etmek istedim

Oyunu Marketten INDIREBILIRSINIZ.. Temel bilgiler oyunun RESMI SAYFASINDA da mevcut.. Ayrintilara hemen deginiyorum

google_ingress_haber1353213173.jpg

Google"un yeni bir akim baslattigini soylemek yanlis olmaz sanirim. Oyun seni oturdugun yerden kaldirip sokaga dokuyor. Kisacasi telefonun elindeyken sokakda oynayacaksin bu oyunu. Kulaga tuhaf geldiginin farkindayim ve acikcasi beni heyecanlandiriyor.
"XM" adi verilen enerji parcalarini toplamak hedefimiz, Telefonuzda ki haritada bulunan noktaya gerçek hayatta gideceksiniz ve orada bulunan “XM” maddesini ele geçireceksiniz. Baska bir degisle GPS"iniz acik olmasi gerecek.
Öncelikle uygulamayı yükleyin. Cep telefonunuzun kamerasındaki ayarlarda "GPS imi" ayarını aktif yapın. Şehrinizdeki anıtların heykellerin meydanların birçok açıdan fotoğraflarını çekin. Daha sonra fotoğrafları paylaş sekmesindeki "NIA Super OPs" a gönderin. 2-3 haftaya değerlendirilip geri dönüş yapıyorlarmış. Bu işlemin amacı etrafınızda portallar yaratmakmış. Mesela Ankaranin bir yerinde bir gorev var. bu gorev hack etmeye yonelik olarak tasarlanmis. Enerji portunu size veriyor yer olarak ve siz gidip orda Check-in yaptiginizda gorevi tamamlamis olacaksiniz
Su da bir gercek ki oyun daha tam olusumunu tamamlamadi. Testler devam ettiginden Aktivasyon kodu gec gelmektedir

Arkadaslar Hemen oyunun terimlerine ve oynama yontemlerine de deginiyorum:

PORTAL:
Oyunun yapımcıları tarafından dünyanın bir çok yerine yerleştirilen "Portallar" sadece oyunun kullanıcıları tarafından görülebilir. Yeşil " Resistance", Mavi "Enlightened" veya Gri " kontrol edilmemiş" olarak renklendirilirler. Genellikle halka açık heykeller, tren istasyonları, parklar ve önemli binalar gibi önemli noktalara ile ilişkilidirler. Portallar çoğunlukla büyük kentlerin merkezi bölgelerinde, nüfusun yüksek olduğu bölgelerde bulunurlar.
Her portal sekiz Rezonatör veya dört Mod ile donatılmış olabilir. Sahipsiz portallarda Rezonatör ya da mod yoktur. Bir portala sahip olmak isteyen taraf o portala Rezonatör eklemek zorundadır.
Oyuncular yeni portalların oluşturulması için isteklerini iletebilirler

ekran+1.jpg

Resonator (Rezonatör):

Bir portal, hepsi aynı taraftan (ki portal sahibi olarak kabul edilir) sekiz Rezonatör ile donatılmış olmalıdır. Rezonatörlerin L1 (en az) ve L8 (en çok) değişen seviyeleri vardır. Bir oyuncu sadece kendi seviyesindeki rezonatörleri dağıtabilir ve her seviyedeki Rezonatörun kac tane olabileceği hakkında kurallar vardır. aynı zamanda Portalın donatılmış Rezonatörlerin fonksiyonu olan bir seviyesi vardır. Örneğin sekiz tane resonatörün de seviyesi L2 ise portalın seviyesi de L2 olur. Bununla birlikte, 3 adet L1 , 1 adet L2, 4 adet de L3 Rezonatör var ise portal da L2 olacaktır. Bir portalın seviyesi, ekipmanların hacklenerek elde edilebilme, saldırılara karşı direnebilme, ve diğer portallar ile bağlantı kurabilme uzaklığını kontrol eder.
Kurallar,birlikte oynayan oyuncuların daha üst seviyedeki portallarda ayrı ayrı yaratılması için bir oyuncunun dağıtabileceği yüksek seviyedeki Rezonatörlerin sayısını sınırlar.
Rezonatörler ilk dağıtıldığında şarj seviyeleri tamamen doludur.Şarj seviyesi zamanla kendiliğinden bozulabilir; sıfıra ulaştığında, Rezonatör yokolur. Oyuncular Rezonatörleri şarj edebilirler.

ekran+3.jpg

Mod

Portal 4 Mod ile donatılmış da olabilir. 2012 sonrasında Mod lar sadece portalın saldırılara karşı direncini arttıran kalkanlar olacaktır.

Exotic Matter (XM)

Portallar ile birçok etkileşimde kullanımı gereken XM;oyunucunun ekranında gözüken ve ve haritanın değişen yerlerinde sürekli olarak beliren nokta şeklinde parlayan kaynaklardır. Eğer oyuncunun Xm seviyesi dolu değilse haritada görülen XM'lere yaklaşıldığında ok çevresinin içinde kalanlar kendiliğinden oyuncuya gelir.Xm deposu doluysa daha fazla toplayamasınız.XM ler portal çevrelerinde daha yoğun bulunmakla birlikte diğer yerlerde de seyrek olarak görülürler.

ekran+9.jpg

Items (ekipmanlar)

Bir oyuncunun ekipmanları Rezonatörler, XMP burster lar, Mod lar, Portal Anahtarları ve Medya kaynaklarından oluşur.Bunlar,oyuncunun mobil halde iken etkileşim çevresindeki portalı hacklemesi ile elde edilmiştir.Bu hackleme işlemi birkaç saniye alır ve işlem sonucunda birden fazla ekipman elde edilebileceği gibi hiç elde edilemeyedebilir.Hackleme işlemi sırasında Xm miktarı azalır. Oyuncu nun bir portalı hangi sıklıkta hackleyebileceğini belirleyenzaman sınırlamaları vardır. Örneğin bir hackleme sonrasında sizden soğuma için 300 sn beklemeniz istenir bu süre bittikten sonra yeni bir hack yaparak portaldan çeşitli ekipmanlar alabilirsiniz.

ekran+2.jpg

Portala saldırmak

Oyuncu karşı saftaki bir portala saldırmak için XMP burster ı kullanır.Xmp bursterların da seviyeleri vardır. Bir oyuncu ancak kendi seviyesinde bir burster kullanabilir.
Saldırının başarısı , XMP burster ve Rezonatörlerin göreceli seviyelerine,saldırılan portalın kalkanlarla donatılmış olup olmadığına ve saldıran kişiyle portaldaki Rezonatörlerin menzil içindeolup olmadığına bağlıdır.Başarılı saldırılar Rezonatörlerin şarj seviyelerini azaltabilir; bu seviyeler sıfır düşürüldüğü zaman, Rezonatör yok edilir. Sekiz Rezonatörun hepsi yokedildiğinde, portal gri renge döner ve saldırgan kendi Rezonatörlerini dağıtarak portalı ele geçirir.
Saldırı altında olan bir portal saldıran oyuncuya saldırabilir, bu oyuncunun XM rezervlerini tüketir. Portalı savunan oyuncu portalda gücü tükenen Rezonatörleri şarj ederk ya da yerlerine yenisini koyarak direnebilir.Oyuncu o anda portala yakın olmasa bile anahtarına sahip olduğu başka bir portal üzerinden diğer portallarını şarj ederek savunma yapabilir.

ekran+6.jpg

Linking (Bağlantı Kurma)

Bir portalın etkileşim aralığında olan oyuncu,eğer hedef nokta için anahtara sahipse, ayrıca yeni kurulacak bağlantı varolan başka bir bağlantıyı kesmiyorsa, ve portal bağlantı yapılacak diğer portalın menzilinde ise bu bu iki portal birbirine bağlanabilir.
Üç adet portal üçgen şeklinde bağlantılı hale getirilince, bu üçgen içinde bir Kontrol Alanı oluşturulmuş olur.
ekran+5.jpg

Seviye Atlama

Oyuncular L1 (1. seviye) den başlarlar ve Action Points (AP) toplayarak en yüksek seviye olan L8 seviyesine ulaşırlar
Oyuncular, rakibin rezonatörlerini yok ettiklerinde, rakibin portalını hacklediklerinde,Rezonatör eklendiğinde (ilk rezonatör eklendiiğinde ve ayrıca 8. rezönatör eklendiğinde ekstradan),bağlantı koparıldığında ve yeni bağlanı yapıldığında,Kontrol bölgesi yaratıldığında AP kazanır.

Passcodes (Giriş kodları)

Her gün bir veya birden fazla kez, Niantic Project Web sitesi tarafından medya nesnelerini içeren çeşitli biçimlerde bulmacalar postalanır.Bu bulmacalar çözüldüğünde size gelen rakam ve harflerden oluşan kod sayesinde AP ve XM kazanırsınız.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ben denemedim ama siz bir deneyin diyorsun yani? :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
davetiye olmadan oynayamıyorsun :)

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende bu oyunla ilgili konu açacaktım aktivasyon kodu alabilen var mi

ZIPKIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sitesinden davetiye alabilirsiniz!

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sitesinden davetiye alabilirsiniz!

yollamiyorlar ki kaç haftadır oyun yüklü kaç kere int.sitesine yazdım e posta adreslerimi yok davetiye falan google markette aktivasyon kodu bana geldi diyenler var ama ben hala bekliyorum

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
aktivasyon kodu geldi hemde 2 tane ayrı hesaba :D yalnız haritada birşey göstermiyor yahu nasıl oynayacağım çözemedim

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar Isvicrede yasadigim icin turkce karakterleri yazamadigimi belirterek baslamak isterim
Konunun sabitlenmesini talep etmekdeyim cunku gerekli destegi verecegim

Konu daha once haber olarak, Burda yayinlanmisti
Biraz ayrinti katip biraz da destek vermek amaciyla konuya devam etmek istedim

Oyunu Marketten INDIREBILIRSINIZ.. Temel bilgiler oyunun RESMI SAYFASINDA da mevcut.. Ayrintilara hemen deginiyorum

google_ingress_haber1353213173.jpg

[video=youtube;92rYjlxqypM]http://www.youtube.com/watch?v=92rYjlxqypM&feature=player_embedded[/video]

Google"un yeni bir akim baslattigini soylemek yanlis olmaz sanirim. Oyun seni oturdugun yerden kaldirip sokaga dokuyor. Kisacasi telefonun elindeyken sokakda oynayacaksin bu oyunu. Kulaga tuhaf geldiginin farkindayim ve acikcasi beni heyecanlandiriyor.
"XM" adi verilen enerji parcalarini toplamak hedefimiz, Telefonuzda ki haritada bulunan noktaya gerçek hayatta gideceksiniz ve orada bulunan “XM” maddesini ele geçireceksiniz. Baska bir degisle GPS"iniz acik olmasi gerecek.
Öncelikle uygulamayı yükleyin. Cep telefonunuzun kamerasındaki ayarlarda "GPS imi" ayarını aktif yapın. Şehrinizdeki anıtların heykellerin meydanların birçok açıdan fotoğraflarını çekin. Daha sonra fotoğrafları paylaş sekmesindeki "NIA Super OPs" a gönderin. 2-3 haftaya değerlendirilip geri dönüş yapıyorlarmış. Bu işlemin amacı etrafınızda portallar yaratmakmış. Mesela Ankaranin bir yerinde bir gorev var. bu gorev hack etmeye yonelik olarak tasarlanmis. Enerji portunu size veriyor yer olarak ve siz gidip orda Check-in yaptiginizda gorevi tamamlamis olacaksiniz
Su da bir gercek ki oyun daha tam olusumunu tamamlamadi. Testler devam ettiginden Aktivasyon kodu gec gelmektedir

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Desene etrafta oyun için sağa sola hareket eden asosyaller artıcak. Diğer oyunlardan farkı bilgisayar başında değilde dışarıda telefon başında da insanlar oyun peşinde gezicek. :D

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Siler misiniz bu mesaji !!!

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=197243]Czmi[/MENTION]

Ellerine sağlık. Dağınıklığı önlemek amacıyla konular birleştirildi. Mesajların konuya eklendi.

Bu başlık altında devam edebiliriz.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@Czmi

Ellerine sağlık. Dağınıklığı önlemek amacıyla konular birleştirildi. Mesajların konuya eklendi.

Bu başlık altında devam edebiliriz.

hocam daginiklik degil de ben o kadar emek verdim sahip cikacagim bir konumun olmasi fena mi olur
o kadar emek veriyorum .

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
hocam daginiklik degil de ben o kadar emek verdim sahip cikacagim bir konumun olmasi fena mi olur
o kadar emek veriyorum .

Emeklerin için teşekkür ederiz hocam. Verdiğin emeklerin tamamı konuya eklendi.

Ancak 15 gün önce aynı oyunla ilgili açılan bir konu mevcut. Genel işleyiş bu şekilde, sende takdir edersin ki kimseye farklı davranmamız beklenemez. :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Emeklerin için teşekkür ederiz hocam. Verdiğin emeklerin tamamı konuya eklendi.

Ancak 15 gün önce aynı oyunla ilgili açılan bir konu mevcut. Genel işleyiş bu şekilde, sende takdir edersin ki kimseye farklı davranmamız beklenemez. :)
ben tanitim videoyu yayinlamadim
oyunu tanitip bir klavuz hazirladim
farklis seyler yani

Son mesajlar