Soru İngiltere’de Lise Okumak Için Ne Yapmalıyım

Bu konuyu okuyanlar

TarihSever

Asistan
Reaksiyon puanı
53
7. Sınıfım bu ülkedeki eğitim sistemi düzelimicek anladım İngiltere’de lise okumak istiyorum ne yapmalıyım

fifacıkardeş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
İlk önce yüklü bir maddi kaynak gerek,eğer maddi kaynagın varsa internetten buldugum bilgilere gore bu adimlar uygulaniyor.
High School lise eğitimi alacak öğrenciler için İngiltere, diğer avrupa ülkelerinden farklı olarak ebeveynleri İngiltere’de yaşamayan öğrencileri de lise eğitimi için kabul etmektedir. Kısaca İngiltere’de dünyanın en prestijli ve ünlü özel liselerinde uluslararası öğrenciler de eğitim alabilmektedir. Öğrenciler GCSE sınavını geçtikten sonra seçtikleri alan ile ilgili olarak üniversite eğitimlerine lisede hazırlanmaya başlarlar.
Türkiye’deki ilkokul sürecini tamamlamış olan bir öğrenci, ortaokul eğitimine İngiltere’de devam edecekse, öncelikli olarak dil yeterliliğine ulaşana kadar ingilizce dil eğitimi alır. “GCSE “sınavına hazırlık programına tabii tutulur ve sonra orta eğitimine devam hakkını elde eder. Ortaokulu Türkiye’de bitirerek İngiltere’ye gelmiş bir öğrenci ise yine dil yeterliliğine ulaşana kadar dil eğitimi alır sonrasında iki yıllık orta öğrenimini İngiltere’de tekrar alarak Public School’lara gitmeye hak kazanır.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Erasmus+ programına katılmaya ne dersin?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Sporcu bursu ile amerikaya gidilebiliyor lise ve üniversitede.

TarihSever

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Son düzenleme:

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
7. Sınıfım bu ülkedeki eğitim sistemi düzelimicek anladım İngiltere’de lise okumak istiyorum ne yapmalıyım
İngiltereye gitmelisiniz :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 evi 2 arabası var ayda 25-30 bin tl geliri var
yetmez yani 25000 tl 2000 sterlin eder orada sadece ev kirası 1100 sterlin yani babanın yemeyip içmeyip tüm maaşını sana yollaması lazım ingiltere pahalı bir yer