İngiltere : Suriye Türk Jetini Düşürmesinin Hesabını Verecek !

Bu konuyu okuyanlar

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
HAGUE'DEN DESTEK

Türkiye'nin uluslararası alandaki girişimlerine İngiltere'den açık destek geldi.
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague bugün bir açıklama yaparak Suriye’nin Türkiye’ye ait bir jeti düşürmesinin “kabul edilemez” olduğunu ve İngiltere’nin BM Güvenlik Konseyi’nde Suriye’ye karşı alınacak güçlü bir eylem kararını desteklemeye hazır olduğunu ifade etti.
Hague, yazılı bir açıklama yaparak, “Suriye rejiminin 22 Haziran’da Türkiye’nin askeri uçağını düşürmesinden ciddi olarak kaygılıyım. Bu kabul edilemez eylemi, Suriye rejiminin kendisini kabul edilebilir sınırların ne kadar ötesine koyduğunun bir işareti olarak görüyor ve kınıyorum. Suriye bu eylem için hesap verecektir. İngiltere BM Güvenlik Konseyi’nde alınacak güçlü bir kararı desteklemeye hazırdır” dedi.

detay

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Yürü be İngiltere!

248px-Royal_Coat_of_Arms_of_the_United_Kingdom.svg.png

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
[video=youtube;RbpcHNum0MI]http://www.youtube.com/watch?v=RbpcHNum0MI[/video]

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Tamam aldık gazı yarın giriyoruz...Samimi destek ise sağolsunlar ama sanmam

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
BM'de Rusya Daimi Üye oradan Suriye aleyhine bir şey çıkmaz.

Salı günü Türkiye NATO'yu topluyor asıl önemli olan NATO'dan çıkacak tavır.

Bu gün Erdoğan Muhalefet partileri ile görüşecek.

Bu görüşmeyi diğerlerinden ayıran çok önemli bir detay var. Erdoğan daha önce muhalefet partileriyle sürekli Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla Ak Parti ya da diğer Partilerin Genel Merkezlerinde görüştü.

Şimdi ise Muhalefet partileri başkanları ile Başbakan sıfatıyla Başbakanlıkta görüşecek...

Bu görüşmelerin sonrasında Salı günü Erdoğan Türkiye'nin tavrını açıklayacak.

Hayırlısı ne ise o olsun.

Hiç bir savaşın kazananı yoktur.

Sadece daha az kaybedeni vardır...

Öyle bir noktadayız ki Türkiye'nin atacağı her adım çok ciddi derecede eleştirilecektir.

Eleştirilerin bir kısmı mantıklı, akılcı eleştiriler olacaktır.

Bir kısmı ise hükümete vuralım da nasıl vurursak vuralım tarzı siyasi eleştiriler olacaktır.

Bu iki eleştir türünü iyi ayırt etmek gerekiyor.

Kim neyi ne için söylüyor iyi analiz etmek gerek...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Türkiye gaz ile büyümüyor. Eskiden öyleydi ama en azından şuanda görünen o. Suriye ile savaştan ne Suriye ne Türkiye galip çıkar. Bu savaştan galip çıkan yine ABD, Rusya, İngiltere vs olur. Bunu görmeyecek kadar kör bi yönetim olduğunu sanmıyorum.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ingilizleri politikada üstün ırk bilirdik ama artık beceremiyorlar. zaman onları da köreltmiş :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ingilizler nerdeyse bizim yerimize savaş ilan edecek.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İki yüzlü amerika yandaşı ingiltere...

İki yüzlü amerika yandaşı ingiltere...

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
(D)ingiltere eğer böyle diyorsa ben bu işin için bir iş ararım arkadaş!!

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Yahu şimdi biraz düşündüm de adamlar ne dese ofsayt.
Bizi haksız bulsa ş*refsiz İngilizler diyeceksiniz, destek verse bu işin içinde iş var diyorsunuz. :D

Reaksiyon puanı
10,324
ingilizleri politikada üstün ırk bilirdik ama artık beceremiyorlar. zaman onları da köreltmiş :)

yok, yok... hiç merak etme, o bildiğin ingiltere, hala aynı ingilteredir.
biz belki şu an bu tavırlarını anlamakta zorlanabiliriz, ama işin derununda ne hinlikler olduğunu çok zamanlar sonra anlayabiliriz ancak.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Türk insanı maalesef böyle destek de verseler köstek de olsalar batı ülkelerine karşı bir ön yargı var kurtuluş savaşı yıllarından kalma bu ...Hemen hemen her Türk okullarda öğretilen tarih derslerinin etkisiyle dünyanın Türkiye etrafında döndüğünü ve herkesin Türkiye'de gözü olduğunu düşünür halbuki İngiltere'deki çoğu kişi Türkiye'nin yerini dahi bilmiyor nerede diye sorun orta doğuda bir yerde diyorlar ya da geçen sene tatile geldim çok beğendim diyorlar Türkiye'nin bir de müslüman bir ülke olduğunu biliyorlar ve dolayısıyla iran, ırak gibi kötü, insan haklarının olmadığı bir yer sanıyorlar tek bildikleri bunlar xD

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sana ne l*n diyecek bir hükümet isterdim. :)

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Peki gerçekten bizi düşündüklerini düşünebilir miyiz?ü
Açıkcası ben de öyle düşünüyorum. Bir hinlik vardır diye ama bu durum canımı sıkmıyor da değil.
Biz mi yanlış düşünüyoruz yoksa onlar mı böyle düşünmemizi istiyor.

Batılı ülkelere güvenebilir miyiz artık?

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Türk insanı maalesef böyle destek de verseler köstek de olsalar batı ülkelerine karşı bir ön yargı var kurtuluş savaşı yıllarından kalma bu ...Hemen hemen her Türk okullarda öğretilen tarih derslerinin etkisiyle dünyanın Türkiye etrafında döndüğünü ve herkesin Türkiye'de gözü olduğunu düşünür halbuki İngiltere'deki çoğu kişi Türkiye'nin yerini dahi bilmiyor nerede diye sorun orta doğuda bir yerde diyorlar ya da geçen sene tatile geldim çok beğendim diyorlar Türkiye'nin bir de müslüman bir ülke olduğunu biliyorlar ve dolayısıyla iran, ırak gibi kötü, insan haklarının olmadığı bir yer sanıyorlar tek bildikleri bunlar xD

Amerikalılar Irak'ın yerini çok biliyolardı di mi! Ya da Israilliler Filistin'in!
Halklar olarak kimsenin kimseyle derdi yok. Çünkü halk, ülkesinin durumu hakkında düşünmeye gerek duymaz. Bu yüzden başbakan, cumhurbaşkanı, vekiller vs. seçilir. Kendi kendimizi sıkmanın, germenin anlamı yok. Işin içinde iş varsa da biz bunu bilemeyiz, devlet büyükleri bilir sadece!

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Oğlum Bak Git dememiz lazım,İngiltereyede,Suriyeyede...

Amanda

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Osmanlıdan beri her taşın altından İngiltere çıkıyor çok meraklılarsa onlar savaşsın yerimize

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu iş başından beri bir oyun zaten. Bunlar da bize güya destek verip Suriye ile ortalığı kızıştırmak istiyor.

Malum bölgede her geçen gün daha da söz sahibi oluyoruz. Bunu da istemiyorlar.

Ama engelleyemecekler Allah' un izniyle.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
melanet millet n'olcak. her zaman bir maşa bulur savaşlara öyle girer kendileri hiç savaşmaz ama galip gelen hep onlar olur. akıllı olun iyi düşünün. bu şarapsızların amacı belli. suriyeye kendileri girmeye kalksalar çok büyük tepki alırlar araplardan o yüzden bizi öne sürüyorlar.

eryclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
başkasının şeyiyle gerdeğe girilmez böle gazlara gelmeyelim her ülke kendi menfaatini düşünür bizi kullanmaya çalışırlar.

Son mesajlar