İngilizce öğrenmek için tavsiyeler

Bu konuyu okuyanlar

cnmhmtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar. ingilizce öğrenmek istiyorum temel aldım temel var mesela az çok yazılanları anlıyorum ama yetersiz kendimi geliştirmem lazım. ne yapabilirim? neler önerirsiniz hangi uygulamaları kitapları? yardımcı olursanız sevinirim...

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Merhaba arkadaşlar. ingilizce öğrenmek istiyorum temel aldım temel var mesela az çok yazılanları anlıyorum ama yetersiz kendimi geliştirmem lazım. ne yapabilirim? neler önerirsiniz hangi uygulamaları kitapları? yardımcı olursanız sevinirim...
ingilizce kitap oku anlamadığın yerleri sözlük/çeviri'den bak

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487

Cambly - Online İngilizce Öğrenme, Görüntülü İngilizce Konuş adlı siteden online bir şekilde yabancı hocalar ile konuşarak ingilizceni geliştirebilirsin ama üyelik sistemi var fakat hatırladığım üzere ilk kayıtta bir kaç görüşme ücretsiz veriyordu. Birde ingilizce alt yazılı evet komple ingilizce bir kısa diziye başlayabilirsin geliştirmek için.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
İngilizce pratik isteyen bir dil , ne kadar çok duyup okursan ve tekrar edersen öğrenirsin.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

Rosetta Stone PC
Duolingo Mobil
Busu Mobil

Evvelce Barış Özcan'ın KO-KO Tekniği Videosunu İzle

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bir kursa gitmek kısa çözüm aslında arkadaşların söylediğine ek olarak. Ben kursta öğrendim.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
teşekkür ederim peki okumak için önerebileceğiniz kitap filan var mı
Kitaba gerek yok tiyatro denemelerini ingilizce okuyun , the friends dizisini ingilizce alt yazısız izleyin sonra alt yazılı izleyin , kulaklığa ingilizce kelimeler ve karşılığını dinleyin sözcük okuyun yeter 2 seneye sökersiniz 5 aya iyi olmaya başlarsınız.

cnmhmtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir kursa gitmek kısa çözüm aslında arkadaşların söylediğine ek olarak. Ben kursta öğrendim.
ama malum olaylardan dolayı kursa gidemiyoruz ve kurs bilmiyorum gitmeden öğrenenler daha çok öğreniyor gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cambly - Online İngilizce Öğrenme, Görüntülü İngilizce Konuş adlı siteden online bir şekilde yabancı hocalar ile konuşarak ingilizceni geliştirebilirsin ama üyelik sistemi var fakat hatırladığım üzere ilk kayıtta bir kaç görüşme ücretsiz veriyordu. Birde ingilizce alt yazılı evet komple ingilizce bir kısa diziye başlayabilirsin geliştirmek için.
teşekkür ederim programşar var ama faydası ne kadar bilmiyorum kullanıpta şunu kullan diyebileceğiniz program var mı?

cnmhmtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kitaba gerek yok tiyatro denemelerini ingilizce okuyun , the friends dizisini ingilizce alt yazısız izleyin sonra alt yazılı izleyin , kulaklığa ingilizce kelimeler ve karşılığını dinleyin sözcük okuyun yeter 2 seneye sökersiniz 5 aya iyi olmaya başlarsınız.
doğru diyorsunuz deneyeceğim çok teşekkür ederim

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
Öğrendim diyorum, bir şey vermiyor diyorsunuz. Kurstan kursa çok fark var. Gittiğiniz kurs ilkokul seviyesinde eğitim veriyorsa tabii ki öğrenemezsiniz.
Gidip kursa para yatıracaklarına benim dediklerimi yapsın daha kısa çözüm bende gittim 2 ay benim beceriksizliğim kusura bakmayın ben öğrenememişim herkes farklı tabi..

Rica ederim.

Rica ederim.

cnmhmtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Gidip kursa para yatıracaklarına benim dediklerimi yapsın daha kısa çözüm bende gittim 2 ay benim beceriksizliğim kusura bakmayın ben öğrenememişim herkes farklı tabi..

Rica ederim.

Rica ederim.
Estağfurullah ama 2 ayda bir şey öğrenmeniz imkansız zaten. Kurslarda konuşmaya başladığın aşama genelde B1 seviyesi ve sonrası oluyor. A1-A2'ye kadar çoğu kurs işin mantığını verir ve konuşma üzerine pek yoğunlaşmaz. B1 den sonra inanın konuşmaya başladığınızı, karşınızdakini net anladığınızı hissediyorsunuz anca. Ben 10 aylık eğitim aldım, B2 bitirdim. Gayet iyi durumdayım.
Bu arada ben kursa gitmeden kesinlikle öğrenemez ya da kursa giden yattığı yerden öğrenir demiyorum kesinlikle. Çalışmanız gerek, hem de çok. Kursa gitseniz bile eve geldiğinizde tekrar etmeniz, birileriyle ingilizce konuşmayı zorlamanız gerek. Kesinlikle her hafta kendinize belirli bir kelime kotası belirleyip onları öğrenmeniz gerek. Özellikle kelime öğrenmezseniz durduğunuz yerde sayarsınız. Ben mesela kursa giderken internet üzerinden biriyle tanışmıştım yabancı. Düzenli olarak onunla ingilizce hem yazışıyor hem konuşuyorduk, çok faydası oluyor. Kurstan kursa çok fark ediyor söylediğim gibi. Ülkemizde herkes her yeri açabildiği için gerçekten ilkokul seviyesinde eğitim veren yerler çok, o konuda %100 haklısınız. Kursa gidilecekse bile çok iyi araştırılmalı, mümkünse referans biri olmalı memnun kalmış ve ayrıca konuşma üzerine etkinlikleri olan bir kurs olmalı. Sadece gramer verip geçen yerlerden bir şey öğrenilmez, kağıt üzerinde kalır maalesef. Ha siz çalışkansanız, tabii ki farklı yolları var. Mutlaka öğrenirsiniz kafaya koyduktan sonra.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Bol bol ezber