İngilizce Eğitim Kaynakları

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
15 yaşında 5 dil bilen kız konusundan sonra aklıma geldi. Her ne kadar bu yaşıma kadar ben öğrenmeyi beceremesemde bir iki youtube kanalı koyacağım konuya sizlerinde varsa bu kaynak da güzel diyebileceğiniz eklerseniz seviniriz.

- ilki forumumuzdan @yataylimit Özer Kiraz hocamızın youtube kanalı olan konu anlatımı kanalı ve udemy deki kursu
İngilizce konu anlatımı youtube
Özer Kiraz ingizce Udemy

- ikinci olarak Özkan Çelen'e ait miniversite.org

- üçüncü olarak yine youtube kanalı Çağrı hoca ile ingilizce

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Busuu bu arada Camply'nin işine göz dikti galiba.
Screenshot_1.png

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kelime öğrenme ve egzersizleri için:

Bazıları güncel olaylarla ilgili bir dizi harika uygulama aktivitesi. Videolar, sınavlar, kelime alıştırmaları, deyimler, bulmacalar ve çok daha fazlasını içerir:

Multimedya haber ve bilgi kaynağı:

Gündem, iş, seyahat, spor ve siyasi gelişmelere göz gezdirmek için haber kaynakları:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Öğrenmek isteyenler için gecerli tabiki Cambly uygulamasını bilmeyen yoktur akbank ın kampanyası vamış süresi kısıtlı yeni gördüm isteyen baksın.
Approximately 240 TL per month, an amount around 2800 TL per year. A lot of money! However I understand from the experiences trainees shared there is no doubt that they have fun. :)
Başka bir konudan alıntı yaparak bu konuyu gündeme taşıyorum. Orada Cambly'yi pahalı bulduğumu dile getirmiştim. Nitekim aynı zamanda vereceğiniz paraya da değeceğini düşünüyorum. İyi çalışmalar.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Cambly konusunda genel görüş olumlu yani düzgün planlı bir çalışma ile İngilizcenin gelişeceği yönünde ama gel gelelim fiyat kısmı çok can yakıyor dediğin gibi yapacak birşey yok :(

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Cambly konusunda genel görüş olumlu yani düzgün planlı bir çalışma ile İngilizcenin gelişeceği yönünde ama gel gelelim fiyat kısmı çok can yakıyor dediğin gibi yapacak birşey yok :(
Cambly hakkında araştırma yaparken farklı dillerdeki pek çok siteye baktım. Derken YouTube üzerinden şimdiye kadar hiç denk gelmediğim birkaç video ile tanıştım. Bu işi ciddiye alıp emek harcayan ve bedavaya sunan, hatta "bu konuda kendini geliştirmek istiyorsan şuradan(benden) da eğitim al" diyen o kadar kanal var ki şaştım kaldım. Bazıları o kadar kaliteli ve albenili, eğlenceli ki izlemeyi bırakamıyorsunuz. Dün gece yaklaşık dört saat boyunca hiç sıkılmadan videolar arasında dolaşıp durmuşum. Yalnız bir noktadan sonra sağlam birkaç kaynağın ve İngilizce-İngilizce sözlüğün elinizin altında olması gerekiyor. (En azından ben böyle düşünüyorum.) Tabii çokça da zaman ayırmalısınız.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Yurt dışına çıkma imkanımız yok .Bu tip üyelikler pahalı, Ücretsiz olanlar var ama ondada konuşmak için bizde yeterli seviye yok secenek bol yoksa :)

Reaksiyon puanı
5,171

Yukarıdaki kanalın speaking e katkısı inanılmaz...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Voscreen tarzı bir uygulama yine

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Ben de vikipedia en sitesinden okuma yapmanızı öneririm. Güzel sitedir sizi ciddi anlamda geliştirir.