İngilizce bilgisi olanlar yardım

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ingilizce bılgım dusuk bunun ıcın ıngilizcemi yukseltip kurslara katılmak ıstıyorum fakat gosterılen reklamda genel ingilizce programlarında gercek ıngılızce, ingilizce hayatındakı gıbı okuyup anlama yetenegıni yazıyolar.
Aslında sorum su,ben unuversiteyi yurtdısında okuyup anlayabılmek ıcın hangı turden ıngılızce programına katılmalıyım?Genel ingiizce programı yeterlı mıdır?
oydem ingilizce dersanesıne gıden varsa fıkırlerı nelerdır?

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sana tavsiyem rosetta stone diye bir program var 2 ayda ingilizceyi sökersin
fakat programın fiyatı baya uçuk...
15000$

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sana tavsiyem rosetta stone diye bir program var 2 ayda ingilizceyi sökersin
fakat programın fiyatı baya uçuk...
15000$
aslında ucuk ama benım bas vurdugum amerıkan dernegınde 2700 tl yı pesın ıstemıslerdı bende sınırlenmıstım
tesekur ederım
bu programı hangı dersane verıdıgını bılıyosan yazarmısın

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
ingilizce bılgım dusuk bunun ıcın ıngilizcemi yukseltip kurslara katılmak ıstıyorum fakat gosterılen reklamda genel ingilizce programlarında gercek ıngılızce, ingilizce hayatındakı gıbı okuyup anlama yetenegıni yazıyolar.
Aslında sorum su,ben unuversiteyi yurtdısında okuyup anlayabılmek ıcın hangı turden ıngılızce programına katılmalıyım?Genel ingiizce programı yeterlı mıdır?

Türkiyede ortalama bir kursta öğreneceğin ingilizce (süresine bağlı olarak) gittiğin ülkede sadece daha az sıkıntı çekmene yardımcı olur.Günlük hayatta kullanmadığın sürece ingilizce'nin gelişmesi zor.

Anadolu lisesinde hazırlık okuduğumdan (ki 16 yıl oldu :) ) iyi-kötü ingilizcem vardı.Ancak pratik olarak kullanmaya başlayınca gerçekle yüzleştim.

Şimdi hergün kullanmak zorunda olduğumdan, ister istemez bilmek ve geliştirmek zorundayım.

Ayrıca temel seviyede öğrenirsen, zaten gittiğin ülkede çok çok yüksek bir ihtimalle hazırlık sınıfı okumak zorunda kalacağından, hazırlık sınıfında hem teorik hem de pratik olarak olarak ingilizceyi öğrenmiş olursun.

Benim taysiyem kursa git ya da gitme, ingilizce için kulak aşinalığı şart.Bunu kazanmanın en pratik yolu da filmleri dublajlı olarak değil orjinal haliyle seyretmen olacaktır.

Özellikle romantik-komedi tarzı sakin ve günlük konuşma dilinin yoğun olarak kullanıldığı filmleri izlemenin özellikle telaffuz konusunda çok faydası olur.

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7

Merhaba. NLP ile 10 günlük bir eğitim ile başlangıçtan son seviyeye ingilizce öğretiliyor. Bu 10 günlük kurs sonunda öğrenciye verilen 1 aylık alıştırma sonucu en yüksek derece ingilizce bilgisine kavuşabiliyorsunuz.

Bilgi için : Bilge Kişisel Gelişim Merkezi : NLP ile 10 Günde İngilizce

Saygılarımla

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yurtdışında bazı üniversitelerde Yök ile eşzamanlı diploma verenlerde Türkçe eğitimi veren var ve destek oluyorlar..
Fakat senin bir alanda eğitim yapabilmen için hiç yoktan orta seviye denilen intermidiate seviyesinde bilmen lazım..
Buradan kurs ismi reklam olur..
Bu iş senin gayretinle olur..
Dünyanın en kral kursunada gitsen sen kelime ezberleyip pratik yapmazsan olmaz..
Eğer eğitim hemen başlamıcaksa git kal yurtdışında biraz birkaç aya sökersin zaten.. :wink:
EnglishTime, Lazer vs gibi kurslarda mevcut..

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ha birde amerikan kültür derneği diye bir kurs var yaşadığın şehirde varsa onuda tavsiye ederim gayet iyi bir eğitimleri var fiyatı 1500 tl civarı yurt dışına 1 aylığına gönderiyorlar.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Türkiyede ortalama bir kursta öğreneceğin ingilizce (süresine bağlı olarak) gittiğin ülkede sadece daha az sıkıntı çekmene yardımcı olur.Günlük hayatta kullanmadığın sürece ingilizce'nin gelişmesi zor.

Anadolu lisesinde hazırlık okuduğumdan (ki 16 yıl oldu :) ) iyi-kötü ingilizcem vardı.Ancak pratik olarak kullanmaya başlayınca gerçekle yüzleştim.

Şimdi hergün kullanmak zorunda olduğumdan, ister istemez bilmek ve geliştirmek zorundayım.

Ayrıca temel seviyede öğrenirsen, zaten gittiğin ülkede çok çok yüksek bir ihtimalle hazırlık sınıfı okumak zorunda kalacağından, hazırlık sınıfında hem teorik hem de pratik olarak olarak ingilizceyi öğrenmiş olursun.

Benim taysiyem kursa git ya da gitme, ingilizce için kulak aşinalığı şart.Bunu kazanmanın en pratik yolu da filmleri dublajlı olarak değil orjinal haliyle seyretmen olacaktır.

Özellikle romantik-komedi tarzı sakin ve günlük konuşma dilinin yoğun olarak kullanıldığı filmleri izlemenin özellikle telaffuz konusunda çok faydası olur.
bu dedıklerını yapıyorum bırde ıngılızce gazete alıp bılmedıgım kelımelerı ogrenıp oyle okumaya calısıyorum gecen sene akare fuarına gıtmıstım orda northampton unuversıtesıne soru sormak ıcın yanına gıttım ve kadın I don't speak turkısh demıstı yanında da herhangı bır yardımcı yoktu ve yanıma bır cocuk gelmıstı ben yardım edeyım dıye ne soledıysem ıngılızce olarak cevırmıstı kıskandım ve utanmıstım:DBırde ne tesaduf Zekıye Aysel Iscıyle tanısmıstım bu benım ıcın onurdu

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Merhaba. NLP ile 10 günlük bir eğitim ile başlangıçtan son seviyeye ingilizce öğretiliyor. Bu 10 günlük kurs sonunda öğrenciye verilen 1 aylık alıştırma sonucu en yüksek derece ingilizce bilgisine kavuşabiliyorsunuz.

Saygılarımla

Arkadaşım sen bu yazdıklarınla benim 14 yılıma küfür ettin farkında mısın :mad:
7 yıl anadolu lisesi üzerine İngilizce öğretmenliği okuyorum advanced seviyede ingilizcem var... Ben Yüksek derecede ingilizce biliyorum diye ortalıkta gezinmiyorum...
Sen 10 günde öğretecem diyorsun...
Kusura bakma ama Adamın kafasını bilgisayara bağlasan Yüksek hızda ingilizceyi paket halinde upload etsen 10 günden uzun sürer... :cursing:
insanlarla dalga geçmeyin...
Sanki bana sakız çiğnemeyi öğretiyor...
10 günde başlangıçtan ileri seviyeye ingilizce öğretecekmiş...:hammer:

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
yurt dışında okumak istiyorsan bu okulların kabul ettigi ingilizce sınavlarından okulların istedigi notları alman gerek. bunların başındada toefl geliyor

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yurt dışında okumak istiyorsan bu okulların kabul ettigi ingilizce sınavlarından okulların istedigi notları alman gerek. bunların başındada toefl geliyor
bılıyorum ıngılızce bılgım dusuk toefl bu 2010 yazında gırıcem ılk once kurs almak ıstıyorum ıngılızce bılgım cok dusuk

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle kendini hazırla pskolojik olarak inan güven.. Yoksa belli bir yaştan sonra zor oluyor..

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
bu dedıklerını yapıyorum bırde ıngılızce gazete alıp bılmedıgım kelımelerı ogrenıp oyle okumaya calısıyorum gecen sene akare fuarına gıtmıstım orda northampton unuversıtesıne soru sormak ıcın yanına gıttım ve kadın I don't speak turkısh demıstı yanında da herhangı bır yardımcı yoktu ve yanıma bır cocuk gelmıstı ben yardım edeyım dıye ne soledıysem ıngılızce olarak cevırmıstı kıskandım ve utanmıstım:DBırde ne tesaduf Zekıye Aysel Iscıyle tanısmıstım bu benım ıcın onurdu

O zaman kendini disipline edebiliyorsan kursa gerek yok :)

Zaten en büyük sıkıntı, ingilizce bilsen dahi ilk konuşmaya başladığında Türkçe düşündüğün için kafanın içinde çeviri yapmaya çalışmandan dolayı takılma yaşaman oluyor.Ki bu da bir-kaç saat bilemedin birkaç gün içinde ortadan kalkıyor.

Bu durum gidilen ülkeye göre değişiyor.Yani bazı ülkeler hazırlık sınıfı okumamak için TOEFL,IELTS ve benzeri sınavlarından belli notlar almanı şart koşuyor.Ama çoğunlukla bu sınavlara girmesen dahi hazırlık sınıfını orda okuyabiliyorsun.Ki eğer maddi açıdan problem yoksa (ki hazırlık sınıfları herzaman normal öğretim döneminden ucuzdur.) orada hazırlık okumak hem ülkeye alışmak açısından hem de dili pratik olarak öğrenmek açısından fayda sağlıyor.

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Saygılarımla

Bu tür kurslara itibar etmemenizi öneriyorum. Melik DUYAR ın bu konudaki yazısı var. Önce nlp nin ne olduğunu araştırıp ondan sonra bu olayı irdeleyin. 10 günde yabancı bir dil. Hemde tüm seviyeleriyle. Tamamen uydurmaca.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
toefl a hazırlanmadan önce belli bir seviyede ingilizce bilgisine sahip olman gerek. advence seviyesinde. bunun içinde kurslara gitmek zorundasın.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
O zaman kendini disipline edebiliyorsan kursa gerek yok :)

Zaten en büyük sıkıntı, ingilizce bilsen dahi ilk konuşmaya başladığında Türkçe düşündüğün için kafanın içinde çeviri yapmaya çalışmandan dolayı takılma yaşaman oluyor.Ki bu da bir-kaç saat bilemedin birkaç gün içinde ortadan kalkıyor.

Bu durum gidilen ülkeye göre değişiyor.Yani bazı ülkeler hazırlık sınıfı okumamak için TOEFL,IELTS ve benzeri sınavlarından belli notlar almanı şart koşuyor.Ama çoğunlukla bu sınavlara girmesen dahi hazırlık sınıfını orda okuyabiliyorsun.Ki eğer maddi açıdan problem yoksa (ki hazırlık sınıfları herzaman normal öğretim döneminden ucuzdur.) orada hazırlık okumak hem ülkeye alışmak açısından hem de dili pratik olarak öğrenmek açısından fayda sağlıyor.
haklısın yurtdısında okumanın bır cok avantajı var ıngıltere de unuversıteler toplam 3 yıl burda 4 yıl maddı acıdan bıraz problemlı olucak 1 yıllık ıcın tam 50bin ytl ıstıyolar genel ıhtıyaclarda dahıl bu cok masraflı 3 yılda nerdeyse 200 bin ytl eder daha ucuz unuversıteler arastırmaya calısıyorum:)

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
7 yıl anadolu lisesi üzerine İngilizce öğretmenliği okuyorum advanced seviyede ingilizcem var... Ben Yüksek derecede ingilizce biliyorum diye ortalıkta gezinmiyorum...
Kusura bakma ama Adamın kafasını bilgisayara bağlasan Yüksek hızda ingilizceyi paket halinde upload etsen 10 günden uzun sürer... :cursing:

Sinirlenmene üzüldüm arkadaşım ama şuan tüm okullarda öğretilen ingilizce tamamen yanlış bir İngilizce. Hiç bir ingilizce öğretmeni olmak (be) fiilinin açıklamasını yapamıyor. Ama be (olmak) fiilinin bir açıklaması var. İngiliz Edebiyatına varan bir mesele.

10 günde ingilizce konusuna şöyle söyleyeyim. 10 gün içinde toplam 40 saat. Günlük 4 saatlik bir eğitim. Ben öğretmiyorum, bi' tanıdığım öğretiyor. Ben sadece web sitesini yaptım. Uzaktan arkadaşım ayrıca. Kimseyle dalga geçme gibi bi' niyetim yok. Siteyi detaylı incelerseniz ve eğer gerçekten bu işe bel bağlamak istiyorsanız bence irtibata geçin. Araştırmadan yargılamak saçma olur.

Saygılarımla

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu tür kurslara itibar etmemenizi öneriyorum. Melik DUYAR ın bu konudaki yazısı var. Önce nlp nin ne olduğunu araştırıp ondan sonra bu olayı irdeleyin. 10 günde yabancı bir dil. Hemde tüm seviyeleriyle. Tamamen uydurmaca.

Bugüne kadar kursa yüzlerce kişi katıldı içlerinden hiçbiri kursla ilgili negatif bir durum sergilemedi. Hepsi öğrendi. Detaylar için biraz araştırabilirsiniz.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
haklısın yurtdısında okumanın bır cok avantajı var ıngıltere de unuversıteler toplam 3 yıl burda 4 yıl maddı acıdan bıraz problemlı olucak 1 yıllık ıcın tam 50bin ytl ıstıyolar genel ıhtıyaclarda dahıl bu cok masraflı 3 yılda nerdeyse 200 bin ytl eder daha ucuz unuversıteler arastırmaya calısıyorum:)

İngiltere, talep fazla olduğu için eğitim konusunda dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir.Ayrıca bürokratik engel daha fazladır.Vize almak için aylarca uğrştırıyorlar.(davet mektubu olsa dahi) Hem yaşam da pahalıdır.

Ama uzakdoğu ülkelerinde hem bürokratik işlemler az, hem okul ücretleri daha düşük, hem de yaşam daha ucuz.Ve iklimi de insanları da daha sıcaktır.Eğitim kalitesi yönünden de çok iyi durumdalar.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İngiltere, talep fazla olduğu için eğitim konusunda dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir.Ayrıca bürokratik engel daha fazladır.Vize almak için aylarca uğrştırıyorlar.(davet mektubu olsa dahi) Hem yaşam da pahalıdır.

Ama uzakdoğu ülkelerinde hem bürokratik işlemler az, hem okul ücretleri daha düşük, hem de yaşam daha ucuz.Ve iklimi de insanları da daha sıcaktır.Eğitim kalitesi yönünden de çok iyi durumdalar.
Vize ıcın sorunum yok ab çift vatandasım fakat yasam gercekten pahallı ama burdakı gıbı aylık ucret alınmıyor saatıne 10 tl ıle 20 tl en dusuk fıyat alıyosun yanı bu acıdan guzel fakat bu para turkıyede saatlıgıne verılse bambaska olur, ıngılterede bu aylık gıderlerı karsılamıyor:(

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Vize ıcın sorunum yok ab çift vatandasım fakat yasam gercekten pahallı ama burdakı gıbı aylık ucret alınmıyor saatıne 10 tl ıle 20 tl en dusuk fıyat alıyosun yanı bu acıdan guzel fakat bu para turkıyede saatlıgıne verılse bambaska olur, ıngılterede bu aylık gıderlerı karsılamıyor:(

Vize sorunun yoksa en büyük problem ortadan kalkmış demektir.:)

Kurs konusunda ise tekrar söylüyorum, eğer kendini disipline edebilirsen kursa gitmene gerek yok.Zaten kursların iki ana amacı vardır.Birincisi gramer ikincisi ise düzenli çalışmanı sağlamak.

Ama eğer ben düzenli çalışamam, zorlamaları lazım diyorsan kurs tabii ki de şart.

Gramer için piyasada kaliteli ve çok sayıda kitap mevcut.Kelime bilgisi içinse en pratik yöntem küçük kağıtlara (post-it boyutunda) kelimeler yazıp devamlı yanında taşıyarak hafızana yerleşmesini sağlamak.

Ve bir diğeride çok meşhur 5 kutu yöntemi.Ki denedim işe yarıyor :))

Ama en önemlisi kullanmak dediğim gibi.

Gramer bilgim fena değildir.Ama pratik olarak kullanmam zorunlu olduktan sonra sanki ingilizceyi yeniden öğreniyormuşum gibi hissettim.

faruk_gs_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Siteye baktım ama bir ücret talebi falan göremedim. Sizin bir bilginiz var mı?

Sanırım 10 kişilik gruplar halinde Türkiye'nin her neresinde olursanız olun, katılacak 10 kişilik grup haline geldiğinizde eğitim gerçekleşiyor. Ücret olarak kişi başı 1000 TL'ydi sanırım. Ayrıca kursa katılacak 5 kişi ayarlayabilirseniz kursa ücretsiz gidiyorsunuz. 2-3 ay önce konuştuğumda durum böyleydi. Daha fazla bilgi için sitedeki GSM'i arayabilirsiniz.

faruk_gs_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanırım 10 kişilik gruplar halinde Türkiye'nin her neresinde olursanız olun, katılacak 10 kişilik grup haline geldiğinizde eğitim gerçekleşiyor. Ücret olarak kişi başı 1000 TL'ydi sanırım. Ayrıca kursa katılacak 5 kişi ayarlayabilirseniz kursa ücretsiz gidiyorsunuz. 2-3 ay önce konuştuğumda durum böyleydi. Daha fazla bilgi için sitedeki GSM'i arayabilirsiniz.
Teşekkür Ederim.

PROVDR

Asistan
Reaksiyon puanı
0

al bendende o kadar,
yani 14 yıl olmasa da 4-5 yıldır ezişe büzüşe zor zoruna öğrendik meleti
10 nedir ya? 10 günde kaç kelime öğrenicen?:blink:

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Saygılarımla

Kusura bakma ama biraz fazla kaçmış.

10 günde İngiliz Edebiyatı öğrenilmez.

Sadece konuşmayı öğrenirsin. "be" fiilini açıklayacak bir seviyeye varamazsın.

(Üstteki diğer yorumun için diyorum bunu.)

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
al bendende o kadar,
yani 14 yıl olmasa da 4-5 yıldır ezişe büzüşe zor zoruna öğrendik meleti
10 nedir ya? 10 günde kaç kelime öğrenicen?:blink:

Vallahi karar sizin, milletin öğrenememesinde en büyük problem zaten önyargı. Zaten para iyadeli bir kurs bu. Kimse kimseyi kandırmıyor. O kadar kursa katılan insandan bir tane bile ben öğrenemedim diye çıkan yok diyorum, daha açıklayıcı olabilir miyim sizce?

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kusura bakma ama biraz fazla kaçmış.

10 günde İngiliz Edebiyatı öğrenilmez.

Sadece konuşmayı öğrenirsin. "be" fiilini açıklayacak bir seviyeye varamazsın.

(Üstteki diğer yorumun için diyorum bunu.)

Valla arkadaşım yazı orda, GSM orda... Forumdan yorumları okuyup cevap vermek kolay. Detaylı bilgiyi alın size neler diyecekler ve bir telefonda nasıl ikna olabileceğinizi görün derim, ne diyeyim...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Valla arkadaşım yazı orda, GSM orda... Forumdan yorumları okuyup cevap vermek kolay. Detaylı bilgiyi alın size neler diyecekler ve bir telefonda nasıl ikna olabileceğinizi görün derim, ne diyeyim...

Bir yazıya, mesaja, telefona inanacak olsaydım; halim o çakma BBG kızları gibi olmaz mıydı? :)

Ben ikna olmak istediğimi söylemedim. İngilizce bilgim zaten çok iyidir, kursa gitmeme gerek yok. Ben kurs veriyorum zaten. :) Ama bildiklerimi şok öğrenim teknikleriyle de öğrenmediğim için derinlemesine ve kalıcılar. Senin dediğin olay ise sadece derdini anlatabilecek, yabancı ülkeye gittiğinde kaybolmayacak insanların olduğu seviyeye gelmektir. 10 günlük kursla oturup İngilizce makale yazamazsın, benim söylediğim şey bu. Yani öğrenilen dil, yüzeysel olur. Tersini iddia ediyorsan, bilemeyeceğim. :)