İndirme hızı bir anda çakılıyor!

Bu konuyu okuyanlar

Metalfaust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı Ramazanlar, bayramınız kutlu olsun, iyi akşamlar!

İki gündür steam'de oyun indirmeye başladığımda başlarda 4-5mb/s ile indirirken 10 dk sonra bu 50-60kb/s lere hatta 10kb/s lere bile düşmekte. Wifi ve ethernet bağlantısı fark etmeksizin bu yaşanıyor. Çözüm için yardımcı olabilecek var mı?
dGkV5r.jpg

5 hatta 5.2mb/s ile başlayan indirme müthiş bir şekilde düşüyor.

Evde sadece bu cihaz internete bağlı. Modem arayüzünden kontrol ettim. Sorun ne olabilir arkadaşlar?

Download hızım 47mb/s.
VMvJVy.jpg

edit: az önce 700byte/s'ye düştü ve bir süre öyle devam etti arkadaşlar. Çıldırtır insanı.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Konu hakkında servis sağlayıcınız ile iletişime geçtiniz mi?

Metalfaust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet geçtim. Hattıma ulaşan verinin normal olduğunu söylediler.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Peki farklı bir cihazdan dosya indirmeye çalıştığınızda aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Metalfaust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef bunu denemek için bir fırsatım yok. Evde tek pc var.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Sorunun kaynağını bulmak adına önemli bir adım. Mobil bir cihaz da kullanabilirsiniz bunun için. Eğer sinyal kaynaklı değilse modem ya da bilgisayar kaynaklı olabilir. Bilgisayardan kaynaklıysa bir ihtimalle driver güncellemesi ile düzelir. Eğer modem kaynaklıysa değişimi gerekebilir. Hepsi bir yana bence sorun sinyalden kaynaklı ve işgüzar bir müşteri temsilcisi nedeniyle bu iş bu kadar uzuyor. Yaptıkları test sizin yaptığınız hız testiyle aynı. Uzun süreli kullanımda ortaya çıkan bir problem bu. Hız testleri aşağı yukarı 15-20 saniyede yapılıyor. Bu nedenle tekrar arayıp durumu daha detaylı anlatmanızda fayda var bence.

Metalfaust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeniden aynı yanıtı aldım, sorun ttnet kaynaklı değil.