İndirimde laptop tavsiyesi

• Konuyu başlatan SDN Anonim 645472
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 645472

SDN Okuru
arkadaşlar hepsi buradada laptoplarda %20 indirim var mimarlık öğrencisiyim. photoshop iluustrator rhino vb uygulamaları 6 7 yıl götürecek donanım ilavesi yapabilmem için yeni soketleri vs olan (%20 indirimli hali) max 7750 tl bütçe ile alınabilcek en iyi açık ara farkla en iyi 1 pcyi yazmanızı istiyorum ayrıca hepsi burada da indirimde olan pcler dışında monster da alabilirim ek olarak oyun oynamayı düşünmüyorum ram ve özellikle ssdyi bütçem yetmediği için ilerde yükseltmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Casper, monster, acer hariç intel 10. nesil h ile bitenlere bak derim.

S

SDN Anonim 645472

SDN Okuru
Yazabilirsiniz. Bende ağır çizim programları için öneri laptop yazdım. U olanlar var o fiyata onlarda zorlanır gibi. Yok yani piyasada !!
doğrudur abi başka önerebilceğinixz modeller varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu bilgisayar nasıl pki önerilebilirmi

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
doğrudur abi başka önerebilceğinixz modeller varmı

bu bilgisayar nasıl pki önerilebilirmi
Çok fark yok 1-2 tık daha iyi. Programların iyi çalışması için işlemci gücünden sonuna kadar yararlanman lazım. Bu laptoplar daha çok taşımak için ofis sunum fazlası için zor.

Masaüstü toplanabilir. Belki.

S

SDN Anonim 645472

SDN Okuru
Çok fark yok 1-2 tık daha iyi. Programların iyi çalışması için işlemci gücünden sonuna kadar yararlanman lazım. Bu laptoplar daha çok taşımak için ofis sunum fazlası için zor.
abi yani bu istediğim özellikler için min kaç tl gerekli bide bişey sorucam ben mimarlığa yeni başladım pc hakkındada pek bilgim yok bu programları söyledi hoca benim mimarlık için pc alırken nelere dikkat etmem gerekiyor bu programları kullanmak için hangi donanımların yüksek olması gerekiyor yani şimdi 7 8 bin tl arası pc alsam ilerde donanım takvitesi yapsam kurtarmazmı yada türkiyede pc olmadığı içinmi durum böyle

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

abi yani bu istediğim özellikler için min kaç tl gerekli bide bişey sorucam ben mimarlığa yeni başladım pc hakkındada pek bilgim yok bu programları söyledi hoca benim mimarlık için pc alırken nelere dikkat etmem gerekiyor bu programları kullanmak için hangi donanımların yüksek olması gerekiyor yani şimdi 7 8 bin tl arası pc alsam ilerde donanım takvitesi yapsam kurtarmazmı yada türkiyede pc olmadığı içinmi durum böyle
Alacağınız notebook da 16 GB ram olması, harici bir ekran kartı olması, mümkünse i7 ama olmadı i5 10. veya 9. nesil işlemci olması ve depolama olarak da enazından 256 gb ssd ve 1tb harddisk olması ama ikisi birden olmuyorsa en az 512 ssd olması

S

SDN Anonim 645472

SDN Okuru

Alacağınız notebook da 16 GB ram olması, harici bir ekran kartı olması, mümkünse i7 ama olmadı i5 10. veya 9. nesil işlemci olması ve depolama olarak da enazından 256 gb ssd ve 1tb harddisk olması ama ikisi birden olmuyorsa en az 512 ssd olması
Hocam bu fiyata en iyisi bumudur
Hocam şöyle açıkliyim mecbur en az 8 9 bin tl ödüceğim ve en az 5 6 yıl Sorunsuz kullanmak istiyorum ilerde donanım takviyeside yapabilirim tabiki ama ben hem benim istidiğim özelliklri sorunsuz çalıştırıcak hemde verdiğim fiyata en iyi pcyi almak istiyorum yani hepsi buradada %20 indirim var oradan 10binlik bi pcyi 8bine almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Hocam şöyle açıkliyim mecbur en az 8 9 bin tl ödüceğim ve en az 5 6 yıl Sorunsuz kullanmak istiyorum ilerde donanım takviyeside yapabilirim tabiki ama ben hem benim istidiğim özelliklri sorunsuz çalıştırıcak hemde verdiğim fiyata en iyi pcyi almak istiyorum yani hepsi buradada %20 indirim var oradan 10binlik bi pcyi 8bine almak istiyorum yardımcı olurmusunuz
indirim seni aldatmasın max 1k düşmüş fiyatlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
indirimlere kanmayın. yani neticede size bu gösterdiğim bilgisayar 6999TL idi 1 ay evvel.
Neticede bu bilgisayar işinizi uzun zaman görür ancak buna da ek 8 gb ram taktırmanız gerekir. Bir de windows yükletmeniz. Wİndows www.saglamlisans.com sitesinden orjinal olarak uygun fiyata alınabiliyor.

bu da olabilir.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
indirimlere kanmayın. yani neticede size bu gösterdiğim bilgisayar 6999TL idi 1 ay evvel.
Neticede bu bilgisayar işinizi uzun zaman görür ancak buna da ek 8 gb ram taktırmanız gerekir. Bir de windows yükletmeniz. Wİndows www.saglamlisans.com sitesinden orjinal olarak uygun fiyata alınabiliyor.

bu da olabilir.
Ben 10 tl ye win 10 pro key aldım memnunum

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
şimsi onlar 80TL filan sanırım
yok ya ucuza var hala galiba 2 ay önce aldım ben

Şimdi baktım 9 tl ye falan hala var ben biraz korktum gittigidiyordan aldım garantiye aldım kendimi o yüzden daha pahalıya yani 15tl ye aldım