İncehesap'tan topladığım sisteme benzer sistem önerisi

Bu konuyu okuyanlar

VeeqX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
(Direk soruya geçmek isteyenler alttaki paragrafı geçsin. Burası biraz hikaye olacak. Yaşadığım durum açıklayacağım.)
Arkadaşlar ben bu hafta yeni bilgisayar alacağım. İncehesap'tan bu forumdaki arkadaşlar da sağ olsun çok güzel sistem yaptılar bana. Önceki açtığım 9000TL monitör dahil sistem önerisi konusunda bunu görebilirsiniz. Geçen gün babama göstermiştim taksit seçenekleriyle falan. Babamın arkadaşının kartı ile alacağız. Bugün dedi bana karta limit gelmiş(tam hatırlamıyorum böyle bir şeydi herhalde) çarşamba-perşembe gidersiniz almaya. Ben de dedim baba yanlışın var İncehesap'ın mağazası yok internetten alacağız. Sonra bana kargo işini sordu. 10 gün içerisinde montajı vs. yapılıp gönderiliyor eğer koli hasarlıysa da kargoya geri gönderebiliriz dedim. Bana da mağazadan alalım bir daha öyle uğraşmayalım dedi. Ben de kabul ettim ne yapacaksınız ki. Para ondan gidiyor. Onun suyuna gitmek lazım.İstanbul/Şişli'de oturuyorum. Arabayla gideceğiz(malum 19 yaşındayım).
Sizden ricam aşağıda atacağım sisteme benzer itopya/sinerji/gamegaraj (eğer varsa başka yerler de olabilir) bir sistem toplayıp bana yardımcı olmanız. Mağazaya gidip alacağız. İlk defa orta-üst segment bir bilgisayarım olacak ve bunu doğru yapmak istiyorum. Yardımcı olanlara çok teşekkürler. 5600XT veya 2060 ekran kartı önerirseniz sevinirim. Intel yerine de AMD olabilir o konuda karışmıyorum. Genel olarak AMD ciyim ama Intel daha uygun gibi gözüküyor. İncehesap'taki sistemim: