İmama küsen cemaat namazı kıraathane önünde kıldı

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Sakarya'da imama küsen cemaat namazı kıraathane önünde kıldı. Mahalle muhtarı imam değişene kadar camiye gitmeyeceklerini söylemiş.
IMG_20200627_202921.jpg

Reaksiyon puanı
10,560
Canım memleketim benim ?
Namaz vakti okeyi bozmadan kılıp devam edebilirler ???

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu olay araştırılmalı. Hatta Cemaat haklı ise imamın görevine bile son verilmeli. ( İnsanları dine çağırması sevdirmesi gereken birinin insanlara hakaret etme dinden imandan soğutmaya hakkı yok. )

Tabi işin içinde geçenlerde Baroların bizim diyanet işleri başkanına dava açması gibi olaylar yoktur inşallah. İmam Cuma hutbesinde içki içmek haram zina haram eşcinsellik dinimizde yok tarzı şeyler söyledi diye. ( Köylüyü kin ve nefrete sürüklüyon diyerekten kızmadılarsa imama. ) Cemaat haklı gibi duruyor.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Şaşırılacak, gülünecek, alaya alınacak bir durum yok. Camilerin cemaatı kemiktir kolay kolay terk etmez büyük bir olay var demekki.

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
O sırada Amerika: Ay'a inşaa edilecek tuvaletler için en uygun yeri arıyoruz.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Yani sen namaza gelen adama ''Burada ne işin var?'' dersen haklı olarak bu tepkiyi alırsın. Vatandaşıda kutlamak gerek. Gayet medeni şekilde tepkilerini herhangi bir kötü hareket yapmayarak göstermişler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O sırada Amerika: Ay'a inşaa edilecek tuvaletler için en uygun yeri arıyoruz.
Yahu kardeşim ne alakası var. Herkes yapması gerekeni yapıyor, görevini yapıyor. Bir yerde bir şey yapıldığı zaman sen hayatını durduruyor musun? Hayat her zaman devam ediyor. Koş o zaman Amerika'ya. Belki seni de aya gönderirler.

ℌasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bunda gülünecek bir durum yok bence.Herşeyede gülmeyin artık.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Yani sen namaza gelen adama ''Burada ne işin var?'' dersen haklı olarak bu tepkiyi alırsın. Vatandaşıda kutlamak gerek. Gayet medeni şekilde tepkilerini herhangi bir kötü hareket yapmayarak göstermişler.

Yahu kardeşim ne alakası var. Herkes yapması gerekeni yapıyor, görevini yapıyor. Bir yerde bir şey yapıldığı zaman sen hayatını durduruyor musun? Hayat her zaman devam ediyor. Koş o zaman Amerika'ya. Belki seni de aya gönderirler.
??????

ℌasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Yorumun alnı olsa da öpsem

Reaksiyon puanı
10,560
Bunda gülünecek bir durum yok bence.Herşeyede gülmeyin artık.
-Sabah namazında ne işin var?
+Tabi ki buraya namaz kılınmaya geliniyor başka ne işim olabilir
"Tabi ki hoca tekrar tepki gösterdi, ya tabi gelinmez gibisinden. "

Ben ciddi bir kavga olduğuna ikna oldum ?

Taciz olayı zannettim. (Bizim burada yaşandı böyle bir olay 1 sene önce) Böyle bir diyalogu görünce komiğime gitti :sweatsmile:
Namaza giden kişi namazdan uzaktır sabah namazına gidince adam şaşkınlıktan öyle tepki vermiştir.
Hatta böyle bir tartışma yüzündende cami imamı değişsin istiyorsa ne biliyim gerçekten komik :sweatsmile:

Diğer cemaat sakinlerinin dertlerinide gerçekten merak ettim

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
İmamı boykot için kıraathane önünde namaz kılmak mı? Namazdan sonra okeye de dönmüşler mi? ?

Reaksiyon puanı
6,381
Cemaat kolay kolay camiyi terk etmez. Yani ortada çok büyük ve ciddiye alınması gereken bir olay vardır. Bence bu araştırılmalı, cemaat imama küstüyse. Gerekiyorsa da imamın görevine son verilmeli, çünkü cemaat imama küstüyse bu ciddiye alınması gereken bir şeydir.

Son mesajlar