IMac mi Windows8 mi?

mertasil33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni bilgisayar alıcamda windows8 mi olsun IMac mi olsun bilemiyorum. Bu konuda tavsiyesi olan varsa sevinirim.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
imac apple indir . windows 8 li envai cesit bilgisayar markasi var tam olarak ne demek istedigini aciklarsan

importal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imac hiç kullanmadım ama windows 8 den iyidir bence :D

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o mu bu mu diye sorduğuna göre mac'in senin işine yarayan bir özelliği yok demektir o yüzden bence mac alma eğer rahat etmek istiyorsan bir windows 8 pc daha iyidir bence windows'tan başka işletim sistemi kullanmak maceraya atılmaktır sonu hüsranla bitebilir tabii kullanıcıdan kullanıcıya değişir ama ben genellikle windows tavsiye ederim.

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 2 ay öncesine kadar çok afedersin macbook için bi tarafımı verecek kadar çok hevesliydim. Media markt'a Vatan'a nereye gidersem gideyim hep macbook'lara bakar incelerdim iç geçirirdim ne var benim de olsa bir tane diye. En sonunda gittigidiyor'dan bir tane ikinci el macbook aldım. Şuan bu yazıyı da macbook'umdan yazıyorum. Macbook 1.1 versiyonmuş sanırım bu. 2007-2008 yıllarında üretilen sütbeyazı plastik kasa olanından. Her neyse geldi bilgisayar belki de ikinci el olup yıpranmış olduğundandı gözümden düştü. Neyse arızalarını onardım arkadaşım yaşadığım ilin apple bayisi sahibi her türlü sorunu giderdi. Buna rağmen şuan macbook kullanmak bana işkence geliyor. 500TL veren olsa satacam. İnternette gezinmek dahi işkence. Yılların verdiği alışkanlık windows'taki pratiklikleri arıyorsun. En basiti pencereler arası geçiş. Bir arkadaşım daha kullanıyor dedi ki bana ( şuan tırnak işaretini arıyorum küfrederek bulamadım) -işte alışında windowstan daha pratik- dedi. Bense 10 yaşımdan beri bilgisayar kullanan, donanımdan gayet iyi anlayan elektronik hastası bir birey olarak -hadi oradan- diyorum. Külli yalan. Eğer medya işiyle uğraşmıyorsan ya da kullandığın programlar mac ortamında değilse hiç mi hiç bulaşma. Ha bak Allah var core duo işlemci olmasına rağmen autocad'te gayet iyi performans aldım. Ama geç boşver. İğrenç. Sadece açtığında kapağı, millet dönüp şöyle bit kaç dakika sana bakıyor daha doğrusu elmaya bakıyor. Eğer paran çoksa bilgisayardan anlamıyorsan, facebook'a girecem gazete okuyacam ve de böyle hava atıp haz duymak istiyorum diyorsan buyur al. Ama arkadaşın da dediği gibi imac mi windows 8'li bir bilgisayar mı dediğine göre benim gibi bir özenti ve heves içerisindesin. Şuan kullanım rahatlığı için deseler ki bu elimdeki macbook mu yoksa windows 8'li ve hiç sevmediğim bir marka olan casper celeron işlemcili 13.3 inçlik laptop mu? Kesinlikle hiç düşünmeden casper'ı seçerim. Alma ya alma. Napacan macbook'u? Boşver. Adamlar aptal kullanıcılar için üretmiş. Herşey elinin altında. iChat'iymiş (şuan artık ihtiyaç duymuyorsun facebook'un sohbeti yetiyor dahi ve skype ta var görüntülü konuşma için) ya da ne bileyim mail istemcisi veya program yükleyip kaldırmak. Sadece bu gereksiz pratiklikler için o kadar para verme. Git şöyle mis gibi dell alienware laptop al bak keyfine. Şehir dışına çıkmadıkça eski toprak olarak masaüstü bilgisayarımdan asla vazgeçemiyorum. Fazla uzun oldu sanırım ama inan bana o parana yazık !

Reaksiyon puanı
188
[MENTION=177333]aderanc[/MENTION] bence sen cihazı çözememişsin hala :) Açıkçası 10 küsür sene Windows kullanıp ardından iMac alarak Apple dünyasına kalıcı olarak geçiş yaptım ve açıkçası cihazı çözüp alışmam en fazla birkaç gün sürdü. Eski sürümleri bilmem ama ben Mountain Lion kullanıyorum ve hayatımdan memnunum. Her şey windows'dan çok daha basit açıkçası. Bu arada pencereler arası geçiş için CMD+TAB kullanılabilir :) Ben kod yazan bir insan olarak memnunum açıkçası. Sistem bana göre windows'dan daha esnek. Ha bu demek değildir ki bu cihazlar herkese hitab etsin. Açıkçası alıp kullanamayan da çok. Mac kullanacaksan alışkanlıklarını mac'e göre bir daha revize etmen lazım olacak. Ama diğer arkadaşların da dediği gibi windows cihaz mı mac mi diye soruyorsan bence sen direkt olarak windows cihaz ile devam et. Zira muhtemelen sana hiç bir getirisi olmayacak...

check

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptıgın ıse baglı kardesım programlama - vıdeo edıtleme - 3d cızım falan yapmıyorsan ne yapacaksın mac ı ıstedıgın her seyı yapmayacaksın esnek degıl ama yınede sen bılırsın herkesın kendı tercıhı. He mac ev kullanıcısına hıtap etmıyormu elbette edıyor amerıkada mac kullanımı cok yaygın mıllette memnun ancak bız yıllardır wındowsa alısmısız. ben cok kez mac kullandım bılgısayardan ıyı anlamama ragmen bana hıtap etmedı sahsen. Bence wın8

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
imac ile windows alternatifleri arasında o fiyat farkını açıklayabilecek kadar fark yok. imac'e vereceğin para ile piyasdaki all in one pc lerden birini alabilirsin.

all in one pc'ler

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Keyfin için kullanacaksan oyun moyun oynmayacaksan, pahalı olması senin için önemli değilse Mac daha pürüzsüz daha yumuşak ve akıcı bir kullanım sunacaktır, tercih edebilirsin.
Ben mesela işim için MacBook alamam, böyle bir durumdaysan mecbur Windows alacaksın zaten. Verdiğin paraya değer mi sorusunun cevabı paranın sahibine aittir.

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programlama yapan biri olarak ta mac kullanamıyorum.Ne Visual studio ne de sql server stabil olarak çalıştırabildik.

Çünkü desteklenmiyor.Cihazları yada sistemi kötülemek değil maksadım.Sadece neye ihtiyacınız olduğu ve bu ihtiyacı hangi sistemin karşıladığı.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Programlama yapan biri olarak ta mac kullanamıyorum.Ne Visual studio ne de sql server stabil olarak çalıştırabildik.

Çünkü desteklenmiyor.Cihazları yada sistemi kötülemek değil maksadım. Sadece neye ihtiyacınız olduğu ve bu ihtiyacı hangi sistemin karşıladığı.

Şunu anlatamıyorsun işte malesef. :)

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=25201]cgrszone[/MENTION] Çok haklısın iş için alacaksın. Benim kullandığım statik analiz programları windowsta çalışıyor. Şuan macbook benim için çok gereksiz. Bu yüzden sevmedim ya da sevemedim belki de. Ve sırf internete gireceğim için de o kadar para vermek mantıksız. Grafiker olsam eyvallah.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Paran varsa ve maceraya atılmak istiyorsan Mac , Her türlü işlerimi stabil yapabileyim diyorsan win8 ;)

mertasil33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendimi bildim bileli windows kullanıyorum ama bu aralar apple a bir yönelişim vardı yani merakım bunun için sormuştum hepinizin yorumları ve eleştirileri için teşekkürler :D :D