Soru İlticayla İlgili Bildikleriniz Nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar örn. 1 yıl ön hazırlık yapmak istiyorum. İltica etmek için Aile içinde yaşadığım sorunlar geçerli bir neden olabilir mi? Doğal bir şekilde sıralasam çünkü kendi ülkemde genellikle aile içinde sorunlar yaşıyorum (mesela annemle ve babamla) bir şeylerin zorla dayatılması gibi yaptırılması gibi bunun dışında dini sorgulamak ve ateizm gibi nedenlerimde var. Siz bildiklerinizi sorun bana eksiklerim varsa ona göre tamamlayalım. Son olarakta annem ve babama suç duyurusunda bulunabilir miyim? Şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Aynen hocam Avrupa zaten senin iltica etmeni bekliyordu. :) Aile içi sorunların varsa hemen havada kaparlar seni.

Hele ateist isen tamam.

Giderken Anneni Babanıda şikayet et onlar mahkemede sürünürken sen Avrupa'da keyif sürersin. Off off resmen 12-16 yaş arasıyım diyorsun.

Not: Yapman gereken azcık büyümen ve ekonomik bağımsızlığını kazanman. Annenden babandan para istediğin sürece onların emir eri gibi olursun.
Azcık olgunlaş ve kendi paranı kazan. Sonra istersen yurt dışına git istersen sigara kullan istersen alkole başka istersen ateist ol istersen 5 vakit namaz kıl kimse sana karışamaz hesap soramaz. Yeterki ekonomik bağımsızlığın olsun.

Ama sen sabah babandan para isteyip öğlen yemeğini annen yapsın. Akşama kadar yatayım üstüne her istediğim alınsın ama bana hiç bir şey söylenmesin karışılmasın dersen öyle bir dünya yok...

Sana güzel bir söz önereyim. :) Zehir bile parayla mutluluk bedava olur mu!

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Not: Yapman gereken azcık büyümen ve ekonomik bağımsızlığını kazanman. Annenden babandan para istediğin sürece onların emir eri gibi olursun.
Azcık olgunlaş ve kendi paranı kazan. Sonra istersen yurt dışına git istersen sigara kullan istersen alkole başka istersen ateist ol istersen 5 vakit namaz kıl kimse sana karışamaz hesap soramaz. Yeterki ekonomik bağımsızlığın olsun.
Hocam neyin ekonomik bağımsızlığından bahsediyorsun? Malum parti iktidardayken. :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam neyin ekonomik bağımsızlığından bahsediyorsun? Malum parti iktidardayken. :D

Cümlemin başında azıcık büyümenden bahsediyorum farkındaysan. Halen çok küçüksün belli.

Sen ne sanıyon iktidar değişecek ve sana havadan para mı gelecek? Her şeyi kendin çalışarak çabalakayarak kazanacan gene...

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Sen ekonomik bağımsızlığını kazandın da akp mi engel oldu sana? Sen ve senin gibi düşünenler akp gidince tüm dertlerin-sıkıntıların 3-5 saatte buhar olup ortadan kalkacağını akşamına kalmadan da isviçre, norveç falan olacağımızı sanıyorsunuz galiba. Kimse seni bu akpden nefret ediyo, ateistmiş üstelik diye ülkesine almaz.