Illustrator çizimlerinizden para kazanın

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

2006 dan beri illustrator de cizdigim islerden para kazanıyorum. Ama internetten. Shutterstock isimli siteye uye oldum ve islerimi cizip cizip gonderiyorum onlarda bazisini kabul ediyor bazisini kabul etmiyor :) ama kabul ettiklerini de satip benim parami yolluyorlar... Bu harika bir sey... ayda 100-300 Dolar arasi geliyor memnunum.

Bir cok tasarim ogrencisi, grafiker ve hobi olarak bu islerle ugrasan insanin bu kazanc yonteminden haberi yok.
Ben de oturdum bu konuyu anlatan bir web sitesi hazirladim. Hem de Türkçe kaynak olmasindan dolayi iyi olacak umudundayim.
Sizlerden illustratorde cizim yapip bu cizimlerinden para kazanmak isteyenler varsa anlatimimi incelesinler...

Ama kesinlikle sunu soylemek istiyorum ki ne olur size ait olmayan bir cizimi google veya baska bir yerden bulupta satmaya kalkmayin. Sadece size ozgu olan kendi cizimlerinizi gonderin. Cunku imajlari arastiriyorlar ve oyle bir sahtecilige rastladiklarinda hemen uyeliginizi sonlandiriyorlar bu sefer altin yumurtlayan tavugunuzu kesmis oluyorsunuz...

sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim... Hayirli kazanclar

Son düzenleyen moderatör:

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Ben daha önce biliyordum bu siteyi.Çizim falan bilseydim ilgilenirdim konuyu para kazanma bölümüne açman daha iyi olurdu.Bakalım şu 3 aylık tatilde photoshop falan hepsini azar azar öğrenmeyi düşünüyorum :D

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bawyera >
Evet uzun soluklu bir is ama bu ay 300 $ aldim ben... Sonucta 2006 da yaptigim bir isten bana para odenmiyor su anda shutterstock haricinde... aldigim maas coktan bitti 2006 daki :)
Hayat devam ediyorsa uzun işler hayati finanse edecek :)

dgncn >
Para kazanma bolumunu goremedim link versene bana :) Oraya da acarim...

What The Hell >
Sen illustrator biliyor musun? Gerisi muhim degil :)

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
What The Hell, o zaman elimizden bi sey gelmez... illustrator biliyor olsaydin ben yukleme yapmana yardimci olayim dicektim...

Bu konu aslinda dijital fotografla ugrasanlar icinde bir kazanc kapisi ama hep konular ayri ayri, bi kac degisik yerde de hep ayni konuyu acmak dogru olmaz sanirim... Neyse belki modlar bi hal caresine bakar... Cunku ben cizimler satiliyor dedim ama dijital fotograflar da satiliyor... Fotograf ceken arkadaslarda guzel para kazanabilit uyelik alarak...

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=258248]kaoline[/MENTION] Dijital fotoğraf çekiyorum ve kazancağımı düşünüyorum. Biraz bilgilendirirsen bu konuda refinle üye olabilirim. :)

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
What The Hell,
Dijital fotograf cekiminin cok duzgun olmasi lazim, 300 dpi ve yaklasik 30 cm olcude duzgun baski alinabilecek bir fotograf olmasi lazim...
Eger makinan profesyonelse cok guzel kazanabilirsin...

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=258248]kaoline[/MENTION] Elimde fujifilm f200 exr var orta profesyonel bi makina. 300 dpi ve 30 cm mi bilmiyorum

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana cektigin herhangi bir fotografi gondersene ben bi bakayim ne dersin?

--- Mesaj Güncellendi ---

Bana cektigin herhangi bir fotografi gondersene ben bi bakayim ne dersin? web(at)zamkinos(.)com

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece illustrator için mi geçerli photoshop ve corel dahil mi veya öyle bir kategori var mı ?

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=180782]cashpoint[/MENTION] [MENTION=258248]kaoline[/MENTION]

Bende logo arıyorum bu başlıkta detayları yazdım ordanda bir miktar para kazanabilirsiniz.

Forumda ki Bu konu

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cashpoint, sadece illustrator diyemem ama vektorel cizimlerin eps8 omasi isteniyor. Corel bunu yapabiliyorsa yapar gonderirsin bilmiyorum ben coreli o yuzden net bi cevap veremem. Photoshop ise mukemmel olur ama cok profesyonel bi cizim yapmaisin 30 santimlik 300 dpi felan bi sey yapman gerek... Ne cizebiliyorsun Photoshop ta?

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer buradan kaznacagin paraya bakarsan pasaportunu cikart derim ben android3

ne diyorum bak sana ben 2005 ten beri 13.000 $ dan fazla kazandim :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
pasaport çıkarmak zahmetli midir? yani ne kadar sürer ücret filan? @kaoline

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cok zahmetli degil... nerede yasiyorsan orada pasapot veren subeyi bulup git ogrenirsin neler lazim...

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=258248]kaoline[/MENTION] peki bazı web sitelerinde hazır çizimler var onlar kabul oluyor mu?

--- Mesaj Güncellendi ---

[/COLOR [MENTION=258248]kaoline[/MENTION] peki bazı web sitelerinde hazır çizimler var onlar kabul oluyor mu?

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Halil413
altin kural su:ASLA VE ASLA SANA AIT OLMAYAN BIR CIZIMI GONDERME.

Kabul oluyor mu sorusuna cevap Evet kabul oluyor... Ama sonradan o cizimin sana ait olmadigi tespit ediliyor ve senin siteden kaydin siliniyor. Bu sefer altin yumurtlayan tavugunu kesmis oluyorsun. Yani sakin hazir cizim falan gonderme. Her zaman kendi cizimlerini gonder.

sennheiser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sitelere kimlik veya pasaport fotoğrafını göndermeye pek güvenemiyorum, malum o fotoyla neler yapabilirler, yada ben mi yanlış düşünüyorum..?

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ticaret karsilikli guvene baglidir. Eger pasaport gondermekiste,ezsen uyeligin olmaz para kazanamazsin. Ben 13.000 dolardan fazla para aldim 2006 dan beri... Eger guvenmeseydim kazanamazdim... Siz bilirsiniz. Tercih sizin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herşeyi anladım ama 10 adet tasarım yüklenmesi konusunu anlayamadım biraz daha açarmısınız? Şu kısım yani;

"Vektörel cizimlerinizi satacaksanız: 10 adet Illustrator 8 EPS dosyasini ve onlarin JPEG dosyalarini hazirliyorsunuz."

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
10 cizim ilk andamecburi. Cunku en az 10 da 7 kabul edilmezsen basarili bir tasarimci sayilmiyorsun. Ve ancak 30 gun sonrayeniden denemene musade ediyorlar. Sonra tek tek yukleme yapabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki bu moneybookers. Com sitesine üye olurken: 1 - Global ödeme gönder ve al olarak mı 2 - tüketiciler icin ( for consumer) denmi 3 - İş içinmi bolumunden mı üye olmak lazım. Sitenin Kazanç icin vergilendirme bölümünü nasıl doldurmamızı tavsiye edersiniz. Yani ben üye oldum, calışma gönderdim tabi zor kabul edıliyor kazanma aşamasına gelemedim henüz. Kazanmaya başladığımda nasıl bir yol takip edeceğimi bilmiyorum. Bu konularda da bana yardımcı olurmusunuz. Vergiden muaf olunabiliyormu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben pasaportu yükledim fakat çalışmalarımı gönderemıyorum yardımcı olursanız sevınırım

kaoline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sanirim yuklemelerinizi yaptiktan sonra check box lari isaretleyip submit butonuna tiklayamiyorsunuz?