İlk Olarak Hangi Yazılım Dili İle Başlamalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

arda demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba ben 6. sınıfa gidiyorum ve yazılım dili öğrenmek istiyorum(algoritma mantığını biliyorum).
İlk öğrenmem gereken yazılım dilli ve programları araştırdım ve önüme çoğunlukla
c# c++ javascript java html gibi bazı yazılım dilleri çıktı .Ama ben ne yapmam gerektiğini
bilmiyorum sizin öneriniz nedir? Yardım ederseniz sevinirim.Ve siz ilk olarak hangi yazılım dili ile başladınız?

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu birazda neye yönelik programlama yapmak istediğine bağlı sanırım. ben algoritma mantığını matlab ile üniversitede öğrendim. biraz matlab programladıktan sonra c öğrettiler ama ne yazık ki hocam öğretmeye pek istekli değildi soruları verir geçirirdi. sonra c# da haftalık ödev ve dönem sonu projeleriyle kendimi biraz geliştirdim. en son da 1 senedir assemblyde eğitim alıyorum. zaman zaman matlab ve c# 'ı arayüz ve serihaberleşme için kullanıyorum. Yazılım çok geniş bir alan. Sana tavsiyem ne üzerinde yoğunlaşmak istediğine karar vermeye çalış. Örneğin bi web sitesi tasarlayacaksan html , asp , php gibi programlama dilleri öğren. masaüstü programlar vs. yazmak istiyorsan c# , c++ , visual basic iyi olur. Benim gibi çeşitli donanımları yönetmek, bir kontrol sistemi tasarlamak istersen ( en basitinden kendi odanın sıcaklığını, nemini vs. ölçmek) kendine bi arduino al c++ 'a çok yakın basit bir programlama mantığı var iyi bir başlangıç olur. Bu arada şu aralar mobil uygulama yazabilmek oldukça değerli ama başlangıç için zor olabilir aklının bir köşesinde dursun.