İlk Kendi Uygulamam AppStore'da

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. 1 yılı aşkın iOs uygulamaları yapmaktayım. Ama ilk kez kendi uygulamamı yapıp appstore'a yolladım
smile.png

https://itunes.apple.com/tr/app/the-best-diary/id653380726?l=tr&ls=1&mt=8

Bir günlük uygulaması. Uygulama tanıtımı

Günlük uygulaması ile günlüğünüz her an yanınızda. Artık düzenli ve kolay bir şekilde istediğiniz zaman günlüğünüzü yazabilirsiniz. Günlükleriniz hem uygulama içinde hemde iCloud’da saklandığı için yazdıklarınızın siz istemedikçe kaybolma riski yoktur. Önemli günlerinizi işaretleyip sonradan daha hızlı ulaşabilirsiniz. Takvimle istediğiniz bir güne anında gidebilir, arama özelliği ile tüm günlüğünüzde arama yapabilirsiniz.

* Uygulama içi yedekleme
* Önemli günler
* Arama
* Takvim
* Nerede yazdım
* Şık sayfa çevirme
* iCloud

** iPad versiyonu ve yeni sürpriz özellikler yakında

nrdgc.png

nrdh0.png

nrdhc.png

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Çok şahane olmuş [MENTION=349887]abdulalim[/MENTION] , arayüzü de gayet güzel. Maksat uygulama olsun diye yapmışsın, umarım 1 yıl uğraşmanın hakkını alırsın. Hayatında başarılar! İndirirdim fakat böyle günlükle işim olmuyor kb. Önü açık bir uygulama, zaten 3 dil seçeneği koymuşsun. Karışmak gibi olmasın ama, yerinde olsam ilk 1-2 hafta ücretsiz yapardım, gelsinler-görsünler diye, sonra 1$ yapardım. Yoksa alınmıyor. En azından olumlu yorum yaparlarsa indirme sayında artar.

TheDestroyer35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önemli günlerde Tepebaşı yazıyor ya onu Gprs sen mi alıyorsun,konumuna göre?

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok sagol Ömer. 1 yili askin dedigim once anadolu universitesinde sonra bir sirkette calistim zaten 20 kusur uygulama yapmisligim var appstore'da. bu kendim icin yaptigim ilk uygulamam. bende bu uygulamayi yapana kadar gunluk yazmiyordum ama yaparken yazmaya basladim ve hos bi duygu aslinda :) ucretsiz konusunu ilerde dusunucem ama bugun yada yarin promo kodlar yayinlicam burdan da. iyi dileklerin icin de ayrica tesekkur ederim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Önemli günlerde Tepebaşı yazıyor ya onu Gprs sen mi alıyorsun,konumuna göre?

evet aynen. bulundugum konum bilgilerinden cektigim bir bilgi

TheDestroyer35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel düşünmüşsün o zaman üstad.İndirip bi bakıcam..

Geliştirilmesini istediğimiz birşeyleri yazabiliriz demi kızma sakın,aynı meslek erbabıyız :)

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
cok sagol Ömer. 1 yili askin dedigim once anadolu universitesinde sonra bir sirkette calistim zaten 20 kusur uygulama yapmisligim var appstore'da. bu kendim icin yaptigim ilk uygulamam. bende bu uygulamayi yapana kadar gunluk yazmiyordum ama yaparken yazmaya basladim ve hos bi duygu aslinda :) ucretsiz konusunu ilerde dusunucem ama bugun yada yarin promo kodlar yayinlicam burdan da. iyi dileklerin icin de ayrica tesekkur ederim
Önemli değil :clap:

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel düşünmüşsün o zaman üstad.İndirip bi bakıcam..

Geliştirilmesini istediğimiz birşeyleri yazabiliriz demi kızma sakın,aynı meslek erbabıyız :)

sagol kardesim ne kizmasi. benimde dusundugum seyler var ilk etapda ilgiyi gormek icin erken yukledim. yakinda update edip aklimdakileri eklicem. seninde fikirlerine acigim tabiki :)

ucretli :d

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=349887]abdulalim[/MENTION] birde sana sorum olacaktı. Bende uygulama yapmak istiyorum ama hem çok küçüğüm hem de Objective-C ile hiçbir bilgim yok. Tek başına, kod bilmeden uygulama yapılabilir mi. Basit vs. farketmez. (XCode ile) Örneğin bir anımsatıcı uygulaması. Ve basit bir uygulama yapmak ne kadar zamanımı alır.(dandik,dundik değil.Basit olsun ama işe yarasın.) Çok merak ediyorum da :) Parasından değil, özgürsün,istediğini yapabiliyorsun ondan dolayı.

DeJong

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tüh. Ücretsizse deneyeyim diyecektim çünkü günlük kullanan takip eden biri değilim.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ya da istersen fikir babası ben olup,uygulamayı sen yapabilirsin. Hiçbir kısıtlama ve ücret talep etmeden. Hayalgücüm geniştir :)

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tebrikler.
Ios kullanmıyorum ama böyle uygulamalar için emek veren arkadaşlarımızı gördükçe gururlanıyorum.

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@abdulalim birde sana sorum olacaktı. Bende uygulama yapmak istiyorum ama hem çok küçüğüm hem de Objective-C ile hiçbir bilgim yok. Tek başına, kod bilmeden uygulama yapılabilir mi. Basit vs. farketmez. (XCode ile) Örneğin bir anımsatıcı uygulaması. Ve basit bir uygulama yapmak ne kadar zamanımı alır.(dandik,dundik değil.Basit olsun ama işe yarasın.) Çok merak ediyorum da :) Parasından değil, özgürsün,istediğini yapabiliyorsun ondan dolayı.

bende dogal olarak herseyi bilmesemde programlamanin mantigina calistigim sureden dolayi hakim oldum diyebilirim. basit birsey yapmak icin bile objective-c'ye az cok hakim olman lazim, neyi neyle nasil yapicagini bilmek icin, bunun icin turkce kaynak yok biliyorum ama ingilizce pdflerden orenkleri yapman yararli olur sonrasinda stackoverflow.com neredeyse herseyde yarimina kosacaktir :)

boyle basit bir hatirlatici diyorsan basitligine gore degisir tabi 2-3 gunden 1-2 haftaya kadar cikabilir. tamamiyle basitligiyle ilgili

promo codlar yayinlicam yakinda

tesekkur ederim. boyle soyleyip beni havakara sokmayin :) saka bi yana bi ara ios'a gecmelisiniz

Ya da istersen fikir babası ben olup,uygulamayı sen yapabilirsin. Hiçbir kısıtlama ve ücret talep etmeden. Hayalgücüm geniştir :)

suanda yaptigim bi dergi ve kitap uygulamasi icin projem var. gunlugun updateleride bekliyo ama her fikire acigim is yarar olsun yeterki :)

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bende dogal olarak herseyi bilmesemde programlamanin mantigina calistigim sureden dolayi hakim oldum diyebilirim. basit birsey yapmak icin bile objective-c'ye az cok hakim olman lazim, neyi neyle nasil yapicagini bilmek icin, bunun icin turkce kaynak yok biliyorum ama ingilizce pdflerden orenkleri yapman yararli olur sonrasinda stackoverflow.com neredeyse herseyde yarimina kosacaktir :)

boyle basit bir hatirlatici diyorsan basitligine gore degisir tabi 2-3 gunden 1-2 haftaya kadar cikabilir. tamamiyle basitligiyle ilgili

Çok teşekkür ederim. Peki senin yaptığın gibi bir not uygulaması (sadece not almak için-başka bir özelliği olmayan) gibi benzeri uygulamalar için de mi Xcode bilmek gerekiyor? Benim İngilizcem iyi değil de. YouTube'dan video izleyerek yapsak, ya da saatlerce kurcalasak öğrenilecek bir şey mi :) ?
Kodlamalara bakıyorum çok karışık, öğrenmek için en erken kaç yaşından başlamak ve nasıl başlamak gerekiyor?

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim. Peki senin yaptığın gibi bir not uygulaması (sadece not almak için-başka bir özelliği olmayan) gibi benzeri uygulamalar için de mi Xcode bilmek gerekiyor? Benim İngilizcem iyi değil de. YouTube'dan video izleyerek yapsak, ya da saatlerce kurcalasak öğrenilecek bir şey mi :) ?
Kodlamalara bakıyorum çok karışık, öğrenmek için en erken kaç yaşından başlamak ve nasıl başlamak gerekiyor?

ios'a uygulama yapmak icin xcode bilmen lazim tabiki hersey icin. ama xcode sadece sdk'nin adi objective-c dilini bilmen lazim biraz. youtube'daki videolar da cok ise yarar. bende ogrenmeye basladigimda videolar izlemistim. ogrenmenin yasi yok ama bazi seyleri kavrayabilmek icin bi olgunluga ulasmak gerekebilir. ben lisedeyken pek anlamazdim programlamadan ama simdi hersey yerli yerinde gibi... seninde boyle hevesli olman yapabilecegini gosteriyo o yuzden yasini sormucam bile :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D 1 kişi bile indirmemiş.zaten paramı verilir.biz türkler herşeyde böyle.hemen para kazanma peşinde koşuyorsunuz.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ios'a uygulama yapmak icin xcode bilmen lazim tabiki hersey icin. ama xcode sadece sdk'nin adi objective-c dilini bilmen lazim biraz. youtube'daki videolar da cok ise yarar. bende ogrenmeye basladigimda videolar izlemistim. ogrenmenin yasi yok ama bazi seyleri kavrayabilmek icin bi olgunluga ulasmak gerekebilir. ben lisedeyken pek anlamazdim programlamadan ama simdi hersey yerli yerinde gibi... seninde boyle hevesli olman yapabilecegini gosteriyo o yuzden yasini sormucam bile :)
Çok teşekkürler. Bende yaşımı söylemeyeceğim ama ortaokulda olduğumu söyleyebilirim :)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Uygulama kötü görünmüyor ama bir yerde yanlış yapmışsın.İlk başta ücretsiz olarak sunacaktın sonra biraz daha geliştirdikten sonra ücretli olarak sunacaktın bence. :)

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D 1 kişi bile indirmemiş.zaten paramı verilir.biz türkler herşeyde böyle.hemen para kazanma peşinde koşuyorsunuz.

ya tartisma icine girmek istemiyorum ama yanlis bi dusunce, kendi insanlarimizi boyle ac gozlu der gibi kotulemeyelim

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygulama kötü görünmüyor ama bir yerde yanlış yapmışsın.İlk başta ücretsiz olarak sunacaktın sonra biraz daha geliştirdikten sonra ücretli olarak sunacaktın bence. :)

Satis stratejisi artik bunlar. Ama bir cok ucretli uygulamaya gore ucretli olmayi hakeden bi uygulama bence. uygulamayi yaparken bi cok uygulamayi denedim cunku.

Ellerine sağlık süper olmuş

Teşekkür ederim elimden geldiğince uğraştım.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=349887]abdulalim[/MENTION] Kardeşim herkesin dediği gibi mesela 3 günlüğüne bedava yapabilirsin deneme amaçlı veya ücretsiz yaparsın tamamen ama 3 günlük denemesi olur. 3 gün kullandıktan sonra pat kullanım dışı kalır. Arayüzü gayet güzel gözüküyor. Ama denemediğim için pek çok yorum yapamayacağım :) Arka plandaki tahta görünümü değiştirme var mıdır acaba ? En üstteki resimde kırmızı şekil biraz dışarı doğru uzamış. 4-5 sayfa değiştiriyormuşsun hissi verilmiş. Günlükler daha fazla olmalı, renk renk, şekil şekil olmalı. Resim, fotoğraf ekleme olmalı. Özellikle iPad için çizim yapılabilinmeli. Bu ve bunun gibi birçok şey Kardeşim. Ama dediğim gibi ücretsiz olmalı 3-4 günlüğüne. :) Yoksa çoğu kişi denemez "Buna mı para vereceğim ben... peh." gibi der insanlar :)

abdulalim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@abdulalim Kardeşim herkesin dediği gibi mesela 3 günlüğüne bedava yapabilirsin deneme amaçlı veya ücretsiz yaparsın tamamen ama 3 günlük denemesi olur. 3 gün kullandıktan sonra pat kullanım dışı kalır. Arayüzü gayet güzel gözüküyor. Ama denemediğim için pek çok yorum yapamayacağım :) Arka plandaki tahta görünümü değiştirme var mıdır acaba ? En üstteki resimde kırmızı şekil biraz dışarı doğru uzamış. 4-5 sayfa değiştiriyormuşsun hissi verilmiş. Günlükler daha fazla olmalı, renk renk, şekil şekil olmalı. Resim, fotoğraf ekleme olmalı. Özellikle iPad için çizim yapılabilinmeli. Bu ve bunun gibi birçok şey Kardeşim. Ama dediğim gibi ücretsiz olmalı 3-4 günlüğüne. :) Yoksa çoğu kişi denemez "Buna mı para vereceğim ben... peh." gibi der insanlar :)

sonucta ucretli olan yuzbinler satan her uygulamanin ucretsiz versiyonu yok veya bir kac gunlugune ucretsiz yapan cok az uygulama var.
sunuda yapabilirim. uygulamanin reklamli ucrtsiz versiyonunu yaparim. isteyen reklamli kullanir reklami istemeyen satin alip kullanabilir. dedigim gibi bunlar yapilabilcek seyler. kendi adima ucretli ilk uygulamam ve bunlar bana bu anlamda tecrube kazandiricak seyler. dusunceleriniz icin sagolun

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Satis stratejisi artik bunlar. Ama bir cok ucretli uygulamaya gore ucretli olmayi hakeden bi uygulama bence. uygulamayi yaparken bi cok uygulamayi denedim cunku.

Teşekkür ederim elimden geldiğince uğraştım.
Ben programa birşey demedim güzel olmuş ama ben daha populer olması açısından demiştim. :)

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=349887]abdulalim[/MENTION] oyunda yapmayı düşünüyor musun?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
sonucta ucretli olan yuzbinler satan her uygulamanin ucretsiz versiyonu yok veya bir kac gunlugune ucretsiz yapan cok az uygulama var.
sunuda yapabilirim. uygulamanin reklamli ucrtsiz versiyonunu yaparim. isteyen reklamli kullanir reklami istemeyen satin alip kullanabilir. dedigim gibi bunlar yapilabilcek seyler. kendi adima ucretli ilk uygulamam ve bunlar bana bu anlamda tecrube kazandiricak seyler. dusunceleriniz icin sagolun
Önemli değil. Ve dediğin gibi reklamlıda olabilir ücretsiz sürümü. Veya çoğu özelliği kısıtlı ve reklamlı olan Lite sürüm de olabilir.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
güzel olmuş ama yazı Fontu sanki daha iyi olabilirdi

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sonuç olarak bazı eksiklikleri var ama, daha sonra geliştirilirse tutabilir. Üstünde duracak mısın yoksa başka uygulamalara mı yöneleceksin [MENTION=349887]abdulalim[/MENTION] ?