Soru İlk iPhone'unuz neydi?

ozmen_celik

Software Developer
3 Mart 2012
576
318
63
39
3G oda ilk çıktığında ingilterede yasıyorken almıştım ozaman hatta hat yanında telefon neredeyse bedavaydı ( UK de ) . Üstelik Itunes bağlayarak kilit bile açılıyordu. Eğer yetişebilseydim 3Gs deneyimlemek istiyordum ama sonra başka marka modellere yöneldim lakin sonraki iphonumda 6S oldu ve sonrasında iphone 7. En son baktım artık çok pahalı olmaya başladı sonra güle güle dedim bir kaç yıl önce.

Şuanki telefonum başka marka model ve şahse iphone 13 modelleri ve altı bütün iphonelara tercih ederim. Zaten arayüzüde kopyalamışlar iphone dan. ( tahmin ediyorsunuzdur :D )

Lakin 14 pro max yada 15 pro- 15 pro max Çok pahalı olmasa halen alınabilecek güzel telefonlar derim.

11 Ocak 2022
1,024
989
293
33
Ben kendi paramla hiç almadım sadece bir kez 2019 da halam vermişti yedek telefon olarak 5s onu cihazı garantiye gönderince kullanmak zorunda kalmıştım beni kanser etmişti.
Sonrasında ilk maaşla Galaxy a30 almıştım bir oh çekmişim yani böyle bir mutluluk yok sanki taş devrinden şimdiye geldim o kadar fark oldu resmen.
Hâlâ anlamakta güçlük çekiyorum insanlar nasıl kullanmış o telefonu para verip hâlâ anlayabilmiş değilim.

Yahya Furkan

reggeaton
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,536
5
3,852
358
Ben kendi paramla hiç almadım sadece bir kez 2019 da halam vermişti yedek telefon olarak 5s onu cihazı garantiye gönderince kullanmak zorunda kalmıştım beni kanser etmişti.
Sonrasında ilk maaşla Galaxy a30 almıştım bir oh çekmişim yani böyle bir mutluluk yok sanki taş devrinden şimdiye geldim o kadar fark oldu resmen.
Hâlâ anlamakta güçlük çekiyorum insanlar nasıl kullanmış o telefonu para verip hâlâ anlayabilmiş değilim.
Biri 2013, biri 2019 telefonu.

26 Ekim 2020
5,279
4,476
1,358
35
Sadece ondan değil mesaj yazması da çok zordu o ekranda yani baya eziyetti.O zamanlar tabi ios da şimdiki gibi gelişmiş arayüz özellikleri sunmuyordu.Bilemedim yani baya kötü bir deneyimdi benim için.
Kardeşimde Samsung note 2 vardı bende 5s, kamera kıyaslaması yapıyorduk 5s daha iyiydi.

şuan Samsung harici diğer tüm androidler Samsung’un 6-7 sene önceki hali gibi, geriden takip ediyorlar, Samsung hala ön kamerada iPhone un gerisinde.

11 Ocak 2022
1,024
989
293
33
Kardeşimde Samsung note 2 vardı bende 5s, kamera kıyaslaması yapıyorduk 5s daha iyiydi.

şuan Samsung harici diğer tüm androidler Samsung’un 6-7 sene önceki hali gibi, geriden takip ediyorlar, Samsung hala ön kamerada iPhone un gerisinde.
Bende de note 2 vardı çok güzel telefondu ama taşıması sıkıntı diye satmak durumunda kalmıştım.
5s kullanana kadar küçük telefon seviyorum sanıyordum ondan sonra sevmediğimi anladım.
Telefonda benim için önemli olan arayüzün işlevselliği sonra diğer özellikler gelir.O zamanki ios hiç işlevsel değildi basit bir şeyi açıp kapamak için bile nerelere giriyorsun.
2 yıldır s20 fe 256 GB versiyonu kullanıyorum gayet memnunum.Garantisi bitmeden 2 gün kala sıfır da batarya taktılar servisinde.
Şuanki haliyle iPhone alınabilir tabi de o kadar para veremem açıkçası verebilecek olsam denerdim ama.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
17 Mayıs 2017
1,478
1
688
293
32
iPhone 7 Plus

Çok kötü bir deneyim oldu…
İphone’den nefret ettirmişti…
Üstüne Samsung S10+