İlişki Tercihi Yüze Yansıyor...

Bu konuyu okuyanlar

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4

İlişki tercihi yüze yansıyor

Kadınların ve erkeklerin yaşamayı tercih ettikleri ilişkiyi yüzlerine bakarak anlamak mümkün.

Kadınlar uzun ilişki arıyor

İngiliz Ekonomik Sosyal ve Tıp Araştırmaları Konseyi'nin desteklediği araştırmaya göre bu, her iki cinste de olan bir yetenekle erkekler kısa, kadınlarsa uzun ilişki yaşayabileceğini algıladıkları erkekleri tercih ediyor.
Araştırma, kadınların büyük çenesi ve küçük gözleri olan erkekleri bağlılık ilişkisi yaşanmayacak şekilde algıladığını da ortaya koyuyor.

Kısa süreli ilişkiye açık kadın daha çekici

Aberdeen ve St. Andrews üniversitelerinin Durham Üniversitesi'yle ortak çalışmalarında 700 kişi gözlemlendi ve insanların istedikleri ilişki türüne göre uygun eş seçerken algılama yeteneklerini kullandığı ortaya konuldu. Sonuçlara göre kısa süreli ilişkiye açık olan kadınlar daha çekici görünüyor.

Durham Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Dr. Lynda Boothroyd çalışmada ayrıca insanların seks konusunda içgüdüsel yargılarda bulunduğunu, bu yargıların doğru çıkmasa da bir mantık üzerine oturduğunu gözlemlediklerini söylüyor.

Hürriyet

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Kısa süreli ilişkiye açık kadın daha çekici

Kesinlikle katılıyorum. :ph34r:

Ahh fish ahhh nasıl konular açıyorsun böyle :D

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
chiiiiiiiiiiim senden hiç beklemezdimm :D kısa süreli daha çekici demek :D

ama canım sen o kocaman gözlerinle kadınlara kısa değil uzun soluklu ilişki yaşanacak ideal erkek profili çizion....

napcaz şimdi :D

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Uzun olsun, kısa olsun fark etmez. :stuart:

Yeter ki keşke demeyeceğim bir ilişki olsun. :ph34r::stuart:

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
zamana bırakmak lazım gerçi benimde gözler büyük gibi ama :S

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Araştırma, kadınların büyük çenesi ve küçük gözleri olan erkekleri bağlılık ilişkisi yaşanmayacak şekilde algıladığını da ortaya koyuyor.

Burada iyi birşey anlamında mı söylenmiş koca çeneli capon gözlü erkek olmak, onu anlayamadım :)
Hayır öyleyse estetik furyası başlar, majesty dedi dersiniz ;)

O araştırmaya bi katkı da bizden olsun :
Erkekler de "genelde kapalı bir çenesi ve bakınca insanın pusulasını bozan güzel gözleri olan bayanları pek bi sever !!"

Reca ederim sayın araştırmacı aşireti :icon_:

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
chiiiiiiiiiiim senden hiç beklemezdimm :D kısa süreli daha çekici demek :D

ama canım sen o kocaman gözlerinle kadınlara kısa değil uzun soluklu ilişki yaşanacak ideal erkek profili çizion....

napcaz şimdi :D

Hahaha :D :D

Kısa süreli ilişkilerde birlikte olunan bayanlar nedense daha çekici oluyorlar fish şimdi bunu gizlemenin bir anlamı yok :D

Ayrıca fishimmm ben zaten uzun süreli ilişkileri tercih eden bir insanım :innocent::D
ama bazı şeylerde olmadı mı olmuyor ne yazık ki :pinch::razz:

"İdeal erkek profili" bu sözü tuttum ben :D:D

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ideal erkekim modum chim im :D

valla kısa süreli ilişkilerde birlikte olan bayanlar bana da daha çekici gelio :D

şimdi ne alaka diceksin şöle açıklim..her bayanın tercihi uzun süreli ilişkidir...her bayan karşısına çıkan sevdiği hoşlandığı erkekle ( 3 gün önce tanışmış bile olsa ) uzun süreli ilişki hayal eder...direk evlilik bile düşünür...en aklı bi karış havada olan kadın bile böledir :D doğamızda var...

ama içgüdüsel olarak amaç uzun süreli olsa da bazı kadınlar birlikte olduğu erkeği bu anlamda sıkmazlar...sadece birlikteliğin güzel geçen günlerin tadını çıkarmaya bakarlar...bişiler kısmetse zaten olur diye düşünüp geleceğe değil an'a emek verirler...sonuçta kısa da sürebilir uzun da sürebilir ama güzel geçer ilişki...

ama tüm bunları yaşamak ve yaşatabilmek için kadının özgüvenli olması gerekir...özgüveni olan kadında her zaman çekicidir..

özgüveni olan her insan da bana çekici gelir :D

noktaaa....bittiii...

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Erkekler (malum şehir efsnesine göre) maddenin gaz halindedir, uçucudur, İSTİSNALAR DIŞINDA YARIN SOKAKTA ONA "SLM,NBR" ÇEKMEYECEK BAYANLAR İDEALİDİR...
Bayanlar da bugününü gerçekleri jargonuna uymuş ve akışına bırakmışlardır hayatı. Arz-talep meselesi gerçeğinden hareketle uyaroğlu takılırlar.
"Her bayanın tercihi uzun süreli ilişki" değildir,en azından 2009 a bi kıdım kalan şu anlarda.
Ve onları part-time da olsa taşıyacak,iyi bi arabayla klas bi mekanda (atıyorum) yılbaşında taşıyacak bir erkek onlar için Leyla'nın Mecnun'u değerindedir artık.
Gerçekler acıdır ,biber de acı durumu..
Bayanların özgüveni erkeklerin masaya vurduğu ilk dakikada yerini sükunete bırakır diye biliyorum hayat gerçekleri syfa bilmemkaç tan..
Yanılıyorsam 3333 e boş mesaj atın :)

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bayanların özgüveni erkeklerin masaya vurduğu ilk dakikada yerini sükunete bırakır diye biliyorum hayat gerçekleri syfa bilmemkaç tan..
Yanılıyorsam 3333 e boş mesaj atın :)

ögüvenden kastımız kas gücüne güvenmek olmadığı için erkeğin masaya vurması aklı başında bir kadın için pek bişi ifade etmez...heleki bu vuruş mantıksız sebeplere dayanıyor ise boş lakırdı ve takırdılardır derim...

3333 e dolu mesaj attım bi bakıverin :pp