İlginç ve ciddi bir durumla karşilaştim

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar 8mb yalın sınırsız abonesiyim 8mb hızı görmek hayal zaten benim için istediğim 4mb görim bana yeter diye düşünüyorum sorunuma gelince bu hız konusunda ttneti defalarca kez aradım çare yok 10 günlük çabalarımın sonucu türk telekomdan eve yetkili gönderdiler gelen yetkili binanın kutusundan elindeki aletle 4 mb hız alabilirsin bir sorun yok dedi ama ben hız testlerinde nedense 2 mbı geçemiyorum bu nasıl bi durumdur kutuya 4 mb hız geliyor eve 2 mb bu nasıl aklım almadı bu olayı zaten oturduğum bölgede en fazla 5 mb hız alabilceğimi duyunca ttneti tekrar aradım durumu belirttim bu seferde topu bilgisayarcılara attılar bilgisayarcıya anlattım oda topu ttnete atıyor napıcam bilemedim ENTERESAN GERÇEKTEN KUTUYA 4MB HIZ GELİYOR AMA EVE 2 MB HIZ bu nasıl iştir sizce bu sorun düzelirmi düzelmezse burdaki yorumları dikkate alıp iptal ettirmeyi düşünüyorum hattımı teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 8027

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Apartman tesisatı yetersizdir diye düşündüm ben

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Yeni olması kaliteli malzeme işçilik olacağı anlamına gelmez, bu memlekette yapımı bitmeden çöken inşaatlar var ve şöyle de bir örnek vereyim bizim apartman da sıfırken elektrik tesisatı sorunluydu tesisat ve sigortaları elden geçirttik apartmana taşındıktan sonra ilk iş

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
santrale git,bağlı olduğun portu değiştirsinler,düzelir umarım.

not:benim kabloyu halen sökecek adiler :D

bağlı olduğum portu değişnce düzlermi sonra 2 mb hızdanda olup 512kbye inmeyelim olurmu olur bunların işi hiç belli olmaz daha senin kabloyu değişmemişler benim portuda önümüzdeki yıl içinde değişirlermi diye düşünüyorum ayrıca bu santarli nerden bulcazki

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bağlı olduğum portu değişnce düzlermi sonra 2 mb hızdanda olup 512kbye inmeyelim olurmu olur bunların işi hiç belli olmaz daha senin kabloyu değişmemişler benim portuda önümüzdeki yıl içinde değişirlermi diye düşünüyorum ayrıca bu santarli nerden bulcazki

1-O kadar aradıysan eminim arıza kaydı almışlardır,orada ki hiç bir gerzek bu bilgiyi vermedi mi?

2- 1 mb in altına inmesi gibi bir durum söz konusu olamaz zaten (tiiitiinet olsa bile).

3-Hır çıkartırsan benim gibi beklersin,tatlı dille konuş olmadı bir püskevit al git santrale,rica et.

4-Zaten bağlı bulunduğun santral bağlı bulunduğun semtin dışında olamaz,gezerken görmüşsündür,bir ara sor tiitiineti.

5-Eğer hiç biri olmazsa,yetkili işi geldi dersin,o geldiyse ve sorun devam ediyorsa zaten suçlulardır,değiştirmeleri lazım.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yeni olması kaliteli malzeme işçilik olacağı anlamına gelmez, bu memlekette yapımı bitmeden çöken inşaatlar var ve şöyle de bir örnek vereyim bizim apartman da sıfırken elektrik tesisatı sorunluydu tesisat ve sigortaları elden geçirttik apartmana taşındıktan sonra ilk iş
hakikaten doğru söylüyosun inceledim aslında kullanılan kablollar gerçekten dandik peki kutudan gelen kabloyu değişsek düzelirmi ?

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
hakikaten doğru söylüyosun inceledim aslında kullanılan kablollar gerçekten dandik peki kutudan gelen kabloyu değişsek düzelirmi ?
kesin bir şey diyemem ama girişe kadar 4 gelipte eve gelene kadar 2'ye düşüyorsa arada bi sorun olduğu geliyor aklıma bence çok masraflı olmayacaksa denemek gerek. Masraflıysa önce daha basit yöntemleri denemek gerekli.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
1-O kadar aradıysan eminim arıza kaydı almışlardır,orada ki hiç bir gerzek bu bilgiyi vermedi mi?

2- 1 mb in altına inmesi gibi bir durum söz konusu olamaz zaten (tiiitiinet olsa bile).

3-Hır çıkartırsan benim gibi beklersin,tatlı dille konuş olmadı bir püskevit al git santrale,rica et.

4-Zaten bağlı bulunduğun santral bağlı bulunduğun semtin dışında olamaz,gezerken görmüşsündür,bir ara sor tiitiineti.

5-Eğer hiç biri olmazsa,yetkili işi geldi dersin,o geldiyse ve sorun devam ediyorsa zaten suçlulardır,değiştirmeleri lazım.

arıza kaydı du bakim sayısını hatırlamıyorum değişen bi şey yok yine aynı asıl iş b blokta dahada ilginçleşiyor orda oturan arkadaşım oda 8mte sınırsız kullanıyor 700 kbile indirme yapıyor bazen hızını sen düşün işte b bloktaki yaklaşık 5mbte varan hız alıyoda a blokta oturan ben uganda cumhuriyetimiyim aynı yerdyiz sonuçta santrali bulurum öğrenirim oldu bide püskevit alim kulağımızn arkası kaldı misali oldu iyice

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arıza kaydı du bakim sayısını hatırlamıyorum değişen bi şey yok yine aynı asıl iş b blokta dahada ilginçleşiyor orda oturan arkadaşım oda 8mte sınırsız kullanıyor 700 kbile indirme yapıyor bazen hızını sen düşün işte b bloktaki yaklaşık 5mbte varan hız alıyoda a blokta oturan ben uganda cumhuriyetimiyim aynı yerdyiz sonuçta santrali bulurum öğrenirim oldu bide püskevit alim kulağımızn arkası kaldı misali oldu iyice

Ara tiiitiineti Uğurcan Başar ın bıraktı arıza kayıtlarını okurmusunuz de :D

aynı problem bendede var işte komşunun tavuğu gerçekten kaz yani aralarda dağlar var,

diyorlarkiiiiii ..... ;

sizle santral arasında 100m onla santral arasında 99 m var :D :D bende lanet olsun diyorum tabi aldırmıyorlar :D

sen git santrale merhaba felan işte ben kablomun bağlı olduğu portu değiştirmek istiyorum,olmadı arkadaşının int. numarasını al onun portuna taktır,belki düzelir.

lanet olsun sana tiiitiiinett.kulak arkamıda fatmagül etti bunlar :D

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
kesin bir şey diyemem ama girişe kadar 4 gelipte eve gelene kadar 2'ye düşüyorsa arada bi sorun olduğu geliyor aklıma bence çok masraflı olmayacaksa denemek gerek. Masraflıysa önce daha basit yöntemleri denemek gerekli.

bu durumu elektirçiye izah ettim bana altın uçlu kablo çekebiliriz dedi uçlarının yapımıyla 10 metrellik bi kabloyu 80 tlye mal olur dedi daha aşağsı normal kaliteli kablo olursa 50 tl diyor benim sorum ise elektrikçiye değişen bi şey olurmu valla orasını bilemem ben diye cevap aldım peki kabloyu döşesen ben bi bakim aa evet değişen bi şey olmuş hız 4e çıkmış paranı o zaman versem diyince elektriçinin yüzünde anlamsız bi tebessüm boş bakmalar

Ara tiiitiineti Uğurcan Başar ın bıraktı arıza kayıtlarını okurmusunuz de :D

aynı problem bendede var işte komşunun tavuğu gerçekten kaz yani aralarda dağlar var,

diyorlarkiiiiii ..... ;

sizle santral arasında 100m onla santral arasında 99 m var :D :D bende lanet olsun diyorum tabi aldırmıyorlar :D

sen git santrale merhaba felan işte ben kablomun bağlı olduğu portu değiştirmek istiyorum,olmadı arkadaşının int. numarasını al onun portuna taktır,belki düzelir.

lanet olsun sana tiiitiiinett.kulak arkamıda fatmagül etti bunlar :D

bu dediklerini ilk iş pazartesi yapıcam değişen bi şey olmazsa kökünden lanet gitsin cezasınıda ödeyip kapattırcam hattımı demekki bi daha taşınırken ilk iş eve bakmak değil kullanılan kabloların kaliteliği ha bide santrale ne kadar uzak çok uzak ve kablolar dandikse santralin dibinden ev tutmak lazım taşınmalarda bundan sonra bunada dikkat edicem

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
bu durumu elektirçiye izah ettim bana altın uçlu kablo çekebiliriz dedi uçlarının yapımıyla 10 metrellik bi kabloyu 80 tlye mal olur dedi daha aşağsı normal kaliteli kablo olursa 50 tl diyor benim sorum ise elektrikçiye değişen bi şey olurmu valla orasını bilemem ben diye cevap aldım peki kabloyu döşesen ben bi bakim aa evet değişen bi şey olmuş hız 4e çıkmış paranı o zaman versem diyince elektriçinin yüzünde anlamsız bi tebessüm boş bakmalar
O zaman bence önce [MENTION=250118]nefer58[/MENTION]'in önerilerini bir dene onlar sonuç vermezse denersin bunu Bir de şu geldi aklıma apartmanda başka internet abonesi var mı? onlarda da ayn sorun var mı?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
O zaman bence önce @nefer58'in önerilerini bir dene onlar sonuç vermezse denersin bunu Bir de şu geldi aklıma apartmanda başka internet abonesi var mı? onlarda da ayn sorun var mı?

yazmayı unutmuşum hatırlattığın iyi oldu ben daire 1 2 mb hız alıyorum daire 3 kendi gözümle gördüm hızı 3.88 mb ciddi ciddi bana üvey evlat muamalesi yapılıyor sanırsam

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
o zaman TTnet kaynaklı da olabilir önce TTnet'e yüklen o zaman

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O zaman bence önce @nefer58'in önerilerini bir dene onlar sonuç vermezse denersin bunu Bir de şu geldi aklıma apartmanda başka internet abonesi var mı? onlarda da ayn sorun var mı?

yaw tesisatta problem olmaz,olsa zaten internet komple pert,emin olun.

bu tiitiinetin şeyliği hepsi,zaten diyorlarkiiiiiiiii;

santraliniz size başka onlara başka hız alternatifi tanır.

açıklaması:siz enayisiniz,bizim sizin hattınızın üzerinde oynadığımızı halen fark edemediniz,herkese ayrı muamele yapıyoruz,biz zekiyiz,adiyiz,ödeyin lan parayı böyle millete böyle internet. diyorlar (bence)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
yazmayı unutmuşum hatırlattığın iyi oldu ben daire 1 2 mb hız alıyorum daire 3 kendi gözümle gördüm hızı 3.88 mb ciddi ciddi bana üvey evlat muamalesi yapılıyor sanırsam

Ekli dosyayı görüntüle 8030

buda torrent hızım millet 900 kb le indiriken 200ü görünce sevinir oldum

yaw tesisatta problem olmaz,olsa zaten internet komple pert,emin olun.

bu tiitiinetin şeyliği hepsi,zaten diyorlarkiiiiiiiii;

santraliniz size başka onlara başka hız alternatifi tanır.

açıklaması:siz enayisiniz,bizim sizin hattınızın üzerinde oynadığımızı halen fark edemediniz,herkese ayrı muamele yapıyoruz,biz zekiyiz,adiyiz,ödeyin lan parayı böyle millete böyle internet. diyorlar (bence)

nefer58

3.cü madden ister istemez devreye giriyor burda yapçak bişi yok çok sinirlendim şimdi bencede

Son mesajlar