İlginç bir sorun

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Merhaba arkadaşlar,
Dün bir babaanneme uğrayayım dedim ve bilgisayarına da kısa süreli baktım, bir takım güncellemeleri yaptım. Daha sonrasında klasik bir şekilde yeniden başlattım. Ancak bilgisayarda bir sıkıntı oldu. Bilgisayarı 10 dk kullandım kullanmadım, ekran kapandı. Uyku modu ya da şarjı bitmemişti, hatta arkadan sesler gelmeye devam ediyordu. Pili bitene kadar kapanmadı, en son pilini sökerek kapatabildim. Diğer açılışta da aynısı oldu, bilgisayarın ekranı 15 dk içinde kapanıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Model: Asus F3Sc

IMG_20210128_090050.jpg

Bilgisayar özellikleri bu şekilde, ek olarak da GeForce 8400M G isimli ekran kartı var 128 MB'lik. Şu anda Windows 7 Ultimate 64 bit SP1 sürümü kurulu.

Bu soruna neden olay şey nedir sizce arkadaşlar, istisnasız 10-15 dk içinde ekran gidiyor. Önceden vardı ve bilgisayarcı halletmişti, yaklaşık 6-7 yıl önce. Şimdi yeniden başladı. Ne yapabiliriz?

@EFI Shell

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Bende de bi' bilgisayarımda bu sorunun aynısı vardı, ben farklı bir grafik sürücüsü indirerek sorunu çözdüm.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Güvenli mod desteği ile bilgisayarı başlatıp denedin mi? Bize bir fikir verebilir. :)

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Güvenli mod desteği ile bilgisayarı başlatıp denedin mi? Bize bir fikir verebilir. :)
Hocam hepsini denedim, yine de aynı. Sürücüleri baştan kurdum, bir format atmadım yani. Ancak nafile.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hocam hepsini denedim, yine de aynı. Sürücüleri baştan kurdum, bir format atmadım yani. Ancak nafile.
Güvenli mod desteğinde pek az hizmet/uygulama çalışıyor oysa ki. Peki farklı bir administrator hesap açarak bilgisayarı kullanmayı denedin mi?
Olmazsa, herhangi bir GNU/Linux dağıtımının canlı CD/DVD/USB'si ile dene. Bakalım Windows mu kabahatli. :)

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Güvenli mod desteğinde pek az hizmet/uygulama çalışıyor oysa ki. Peki farklı bir administrator hesap açarak bilgisayarı kullanmayı denedin mi?
Hocam denemedim ancak galiba sorun donanımsal.
Olmazsa, herhangi bir GNU/Linux dağıtımının canlı CD/DVD/USB'si ile dene. Bakalım Windows mu kabahatli. :)
Aynısı oluyor hocam. USB'den Ubuntu kullandım, 15 dk içerisinde PC GG.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hocam denemedim ancak galiba sorun donanımsal.

Aynısı oluyor hocam. USB'den Ubuntu kullandım, 15 dk içerisinde PC GG.
Eğer bulabilirsen kullanılabilir herhangi bir monitör varsa elinde, başka bir monitörü cihaza bağlayıp deneyebilirsin.