İlginç Bir Site - Zihnimizi Okuyor

Bu konuyu okuyanlar

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Aklınızdan iki haneli bir rakam tutuyorsunuz.Sonra o rakamdan iki hanenin toplamını çıkarıyorsunuz.Diyelim ki sonuç 60 çıktı.Soldaki listede 60'ın yanında siyah kare var.Adamın elindeki küreye tıklayınca o kare çıkıyor :eek:
Hala anlayamadım numarasını ama ilginç :eek:
http://www.bored.com/mysticalball/index.htm

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

:D :D Zihin okuma felan yok ortada. Tamamiyle matematiksel bir işlem 0'da ne varsa o çıkıyor kürede. Bunun sebebini buldum aslında da tam toparlayamıyorum. :D Ne seçersek seçelim rakamlarını toplayıp aynı sayıdan çıkarttığımızda 0'ın yanındaki resimden başka bir alternatif olmuyor. Formülleri felan var kesin ama tam çıkartamadım. ;)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hangi sıfır?

Olayı anlamadım, senin dediğini hiç anlamadım ??? :D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
elektr10 dedi ki:
Hangi sıfır?

Olayı anlamadım, senin dediğini hiç anlamadım ??? :D

Solda listedeki SIFIR rakamının yanındaki resimden bahsediyorum orada.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Şimdi bir hesap yaptım da hangi rakamı seçersek seçelim sonuç 9'un katları çıkmak zorunda.Her seferinde o liste değişiyor ve 0-9-18-27.... sırasındaki rakamların simgeleri aynı oluyor.
Oh be sonunda çözdüm 8)
Ama güzel tasarlamışlar sistemi.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
dostum iki senden beri var bu olay...daha ilk yaptıgımda çözmüştüm hemen... 8)

Reaksiyon puanı
0
Bi ara buna benzer farklı bir numara vardı.. Özetle şöyleydi:
Falcı 5 kartı önünüze koyuyor. İçlerinden birini seç ve iyice konsantre ol diyor. Tamam'a tıklıyorsunuz, 4 kart geliyor ve seçtiğiniz kart gitmiş oluyor.

Hilesi:
Siz ilk baştaki 5 kartın sadece birine odaklanırken diğerlerine hiç dikkat etmiyorsunuz. Sonra gelen 4 kardın ilk 5le alakası olmuyor. Yani bütün kartlar değişmiş olduğu için siz "vay bee nasıl buldu benim seçtiğim kartı" diye düşünüyorsunuz. :D

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
aman boş işler bunlar :D

Rocco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk tutulan sayıdan basamak değerlerinin toplamını çıkarttıktan sonra kalan sayıların sembolleri her seferinde aynı. Matematikle alakası yok yani ;) dönüp dolaşıp aynı şeyi buluyorsun.

ufti

Doçent
Reaksiyon puanı
2
çok garip ama hepsini biliyo :-X

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
ufti dostum garip bi olay yok bunda...şöyle ilk bakışta zaten hemen dikkati çekıo olayın hilesi...ıkı basamaklı bır sayının rakamları toplamını kendınden cıkarttıgımız zaman sonuc her zmaan 9 ve 9 un katlarıdır.bu bir matematik kanunudur. 8)
dıkat edersen listede 9 ve 9 un aktları sayıların hepsının sembollerı aynı 8) :)

aydogan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
seçtiğimiz sayı "ab" olsun,

ab=10*a+b

seçtiğimiz sayıdan rakamları toplamını çıkartalım,

ab-(a+b)=10*a+b-a-b=9*a

yani kaç seçersek seçelim rakamları toplamını çıkarttığımızda, seçtiğimiz sayının ilk basamağının 9 katını bulmuş oluyoruz.

Gel gelelim hileye,

resime dikkat ederseniz her seferinde değişiyor ve herseferinde diğer arkadaşlarında dediği gibi 9 ve 9'un katları olan rakamların karşılığındaki resimler aynı resim.

Sonuç olarak, adamın çıkartacağı şekil sizin ne seçtiğinizden tamamen bağımsız.