Soru ikon çağırmak ile ilgili soru

Bu konuyu okuyanlar

xtunahanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. html css yazılımlarını yeni öğrenmeye başladım. fakat kafama takılan bir soru var yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Soru;
yapacağımız html css sitesine, veya her neye ise SVG ikonlarını dışardan çağırmakmı mantıklı yoksa kendimiz kendi içeriğimize gömmemiz mi daha mantıklı. sonuçta dışardan çağırdığımız linkler yani siteler belirli bir süre sonra sitelerinde değişiklik yapar ise yada kapatılır ise diyelim. ikonlar sitede gözükmeye bilir ve buda kısmen geçici sıkıntılar oluşturabilir.
Birde şöyle diyeyim SVG resmin SVG kodlarını kodlamaya döktüğümde bir hayli rakamsal değerler gidiyor. sitede kullanmak istediğim ikon sayısı maksimum 100 tane en fazlası ama. bu ne kadar kastırır ki siteyi. yada bunu nasıl daha kolay hale getirebilirim. ikonları kodlarken nereye koyayımki çağırırken rakamsal değer olarka gelmesin?
yardımcılarınız için çok teşekkür ederim
Saygılar.

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,229
kütüphanelerin değişmesi olayını ilk kez senden duydum
kütüphaneler değişmez rahat olabilirsin

xtunahanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kütüphanelerin değişmesi olayını ilk kez senden duydum
kütüphaneler değişmez rahat olabilirsin
teşekkür ederim ama sonuçta sanal dünya. yani bu yapılamaz diye birşey yoktur diye düşünüyorum. yani svg adında bir klasör açsam svglerimi onun içinde toplasamda html dosyama öyle çağırsam nasıl olur ?

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,229
teşekkür ederim ama sonuçta sanal dünya. yani bu yapılamaz diye birşey yoktur diye düşünüyorum. yani svg adında bir klasör açsam svglerimi onun içinde toplasamda html dosyama öyle çağırsam nasıl olur ?
olur fakat sitenin hızına etki eder
Mesaj otomatik birleştirildi:

hem gerek yok alandan israf yaparsın

xtunahanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
olur fakat sitenin hızına etki eder
Mesaj otomatik birleştirildi:

hem gerek yok alandan israf yaparsın
anladım sonuç olarak çok fazla ikon kullanmak istemiyorum. Olur dediniz. peki bunu nasıl yaparım bana bir örnek verebilirmisin. yani klasör oluşturdum ve html içine çağırıcam. nasıl çağırmalıyım. mümkünse örnek verebilirmisin.

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,229
css'de istersen background-image: url(dosya konumu);
htmlde img etiketiyle yapabilirsin