İklim Değişikliği Koalaları Riske Atıyor

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Katılım
16 Eylül 2016
Mesajlar
8,217
Reaksiyon puanı
3,025
Puanları
113
Yaş
20
iklim-degisikligi-koalalari-riske-atiyor,QTaWjXDHvk-8LU5CPtl5Mw.jpg

Avustralyalı bilim insanları, iklim değişikliği ve deniz seviyesindeki yükselişin koalaların hayatını riske attığını açıkladı.
Bilim insanları , iklim değişikliği ve deniz suyunun yükselmesi nedeniyle okaliptüs yapraklarındaki tuz oranının arttığı ve ağacın yapraklarıyla beslenen koalaların hayatlarının risk altına girdiği uyarısında bulundu.

Ekolojist Dr. Rebecca Montague-Drake, Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletindeki Port Macquarie Belediyesinin katkısıyla hazırladığı raporda, koalaların yaşam alanının yüzde 14'ünün 50 yılda, yüzde 22'sinin de 100 yılda iklim değişikliği ve deniz seviyesinin yükselmesinden etkileneceğini belirtti.

Deniz seviyesinin yükselmesi sonucu okaliptüs yapraklarındaki tuz oranının artacağına işaret eden Montague-Drake, bunun da kıyı bölgelerdeki okaliptüs yapraklarıyla yaşamlarını sürdüren koalaları olumsuz etkileyeceğine dikkati çekti.

Çevre koşullarındaki değişikliklerin okaliptüs yapraklarındaki toksinleri artıracağını ifade eden Montague-Drake, bu durumda koalaların yiyeceklerinin azalacağını söyledi.

Montague-Drake, "Topraktaki tuz dengesinin değişmesiyle ağaç yapraklarındaki toksin ve besin arasındaki ince dengeler değişiyor, besin değerleri yok oluyor." dedi.

Avustralya'nın simgeleri arasında yer alan koalalar, sadece okaliptüs yaprakları yiyerek ağaçta yaşıyor. İstatistiklere göre, koruma alanları dışındaki doğal alanlarda sadece 40 bin koala bulunuyor.

kaynak: İklim değişikliği koalaları riske atıyor
 

_FAUST_

Müdavim
Katılım
17 Haziran 2016
Mesajlar
6,422
Reaksiyon puanı
1,612
Puanları
113
Yaş
28
Resident evil'i izlerseniz orada ileri ki 80 yıl içerisinde ne olacağı zaten söyleniyor.:eek:
Not:Bu doğanın başına gelmiş en kötü felakettir insan.
 

_X_

Müdavim
Katılım
22 Ağustos 2013
Mesajlar
3,017
Reaksiyon puanı
1,544
Puanları
113
Büyük bir oyun oynandığı gercek.
Eninde sonunda dunya bazı filmlerde gösterildiği gibi olması için çalışanlar var.
 

Habib Müküs

Asistan
Katılım
24 Mart 2013
Mesajlar
131
Reaksiyon puanı
15
Puanları
18
Daha şimdiden atlas okyanusunda yaşayan bir balık türünün soyu tükenme derecesine gelmiş bu yüzden özel havuzlarda bakılmaya başlanmış. Biz bitmeden şu petrol bitse iyi olacak
 
Üst