İki Pc Arasında Kaldım ?

Bu konuyu okuyanlar

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Biraz araştırın
Windforce ve 2 fanlı olan kartlar ısınır
Anlamak istemiyorsunuz ama
Böyle bir şey yok. Windforce dediğin Gigabyte'ın ekran kartları için tasarladığı soğutma sistemi. Klasik fan yapılarından farkı, fanların konumlandırılması ve eğimi ile alakalı. Kasadaki hava sirkülasyonu düşünülerek tasarlanmış. Daha kompakt bir tasarım, daha serin ve fan gürültüsü minimal seviyede olan grafik kartları hedeflenmiş. Daha önce Gigabyte'ın çift fanlı bir ekran kartının ısınma sorunu olmuş olması (şayet varsa), tüm çift fanlı Windforce soğutma teknolojisinin sorunlu olduğunu göstermez. Ben internete de bakındım biraz neden böyle bir şey yazdığını anlamak için. Farklı forumlarda RTX 2060 ekran kartı ile ısınma problemi yaşadığına dair konu açanlar olmuş. Sadece Gigabyte Windforce modelini kullananlar da değil üstelik. Ama konuları okudukça anlaşılıyor ki, sorun RTX 2060'da veya Windforce'da değil, kullanıcıların kasalarındaki havalandırmanın yetersizliğinde. Oysa aynı kartı hiçbir ısınma sorunu olmadan kullanan kullanıcılar var. Kaldı ki, burada söz konusu olan kart GTX 1650, Max 75W TDP inanılmaz serin çalışan bir kart. Bir de çift fanlı model. Sana tavsiyem bu kartın ısınma sorunu olacağını başka bir yerde söyleme :) Burada en fazla insanlar güler geçer, ama bilgi kirliliği konusunu ciddiye alan forumlarda uyarı ve tekrarında uzaklaştırma sebebidir.