İki defa S4 aldım, ikisi de arızalı çıktı.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
2 ay önce Samsung Türkiye garantili bir S4 aldım; şarjı %40 ın altına düştüğünde kapanıyordu, Şarjı %80 in altında iken WiFi açılmıyordu. 4.3 e güncelledim daha da berbat oldu. Arızadan dolayı iade ettim.
Sonra başka bir mağazadan yine Samsung Türkiye garantili bir tane S4 aldım; onunda ahizesinden konuşurken çok rahatsız edici bir cızırtı sesi geliyordu. Onuda iade ettim.
S4 lerin çoğu böyle arızalı mıdır, yoksa bana mı hep denk geliyor? Artık gözüm korktuğu için S4 den vazgeçtim S3 aldım, henüz kargoda elime ulaşmadı, umarım o da arızalı çıkmaz. o da arızalı çıkarsa; bir daha asla Samsung almam.

Aslında LG G2 yi çok beğeniyorum. Ama hemen aklıma LG klimamla ilgili, Lg yetkili servis ve müşteri hizmetleriyle yaşadığım sorunlar ve müşteriye davranış şekilleri geliyor ve almaktan vazgeçiyorum. Sırf bu yüzden LG logolu hiçbir şey almıyorum.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
2 kere S4 mağduru olup gidip S3 almanız ilginç geldi doğrusu. Sony,HTC,Apple a yönelebilirdiniz piyasada çok telefon var.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
2 kere S4 mağduru olup gidip S3 almanız ilginç geldi doğrusu. Sony,HTC,Apple a yönelebilirdiniz piyasada çok telefon var.

O soruyu bende kendime sordum, ama nedenini bulmadım, bağımlılık mı yapıyor nedir?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
tesadüfünde bu kadarı :) ama keşke s3 yerine başka cihaz alsaydınız

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Senin şansına öyle gelmiş, keşke Galaxy Note 3 alsaydın.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kullanımı kolay, taşıma probleminin olduğuna inanmıyorum ben.
Kullanımında sorun yok ama Ben hep kot pantolon giyiyorum ve ön cebimde taşıyorum. Mağazada teşhir ürününü cebime koydum, eğilemedim.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
valla sizde sanş yok cenabet olma ihtimaliniz varmı ? :p

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
2 ay önce Samsung Türkiye garantili bir S4 aldım; şarjı %40 ın altına düştüğünde kapanıyordu, Şarjı %80 in altında iken WiFi açılmıyordu. 4.3 e güncelledim daha da berbat oldu. Arızadan dolayı iade ettim.
Sonra başka bir mağazadan yine Samsung Türkiye garantili bir tane S4 aldım; onunda ahizesinden konuşurken çok rahatsız edici bir cızırtı sesi geliyordu. Onuda iade ettim.
S4 lerin çoğu böyle arızalı mıdır, yoksa bana mı hep denk geliyor? Artık gözüm korktuğu için S4 den vazgeçtim S3 aldım, henüz kargoda elime ulaşmadı, umarım o da arızalı çıkmaz. o da arızalı çıkarsa; bir daha asla Samsung almam.

Aslında LG G2 yi çok beğeniyorum. Ama hemen aklıma LG klimamla ilgili, Lg yetkili servis ve müşteri hizmetleriyle yaşadığım sorunlar ve müşteriye davranış şekilleri geliyor ve almaktan vazgeçiyorum. Sırf bu yüzden LG logolu hiçbir şey almıyorum.
bazı seri cihazlarda özellikle ilk çıkan serilerde bazı hatalar fabrika hatası oluyor ilk çıkan serilerde normal hızın %30 daha hızlı üretiyorlar biran önce piyasaya girsin diye sonra hatalı ürün çıkıyor bende şuan s4 kullanıyorum ilk aldıgım s4 sorunluydu aşırı derecede ısınıyordu iade ettim daha doğrusu değiştirdim bunda sıkıntı yok ilk kullandıgım s4 ilk parti cihazdı muhtemelen hızlı üretilmiş sorunlu üründü bu iyi....

hiç bir zaman bir elektronik ürünü ilk çıktıgında almıyacaksın yaklaşık 2-2,5 ay sonra alacaksın sorunlu olma ihtimali %60 larda....

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung pişmanlıktır.
yine mi sen @ProRat` AMCA :devil:

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bazı seri cihazlarda özellikle ilk çıkan serilerde bazı hatalar fabrika hatası oluyor ilk çıkan serilerde normal hızın %30 daha hızlı üretiyorlar biran önce piyasaya girsin diye sonra hatalı ürün çıkıyor bende şuan s4 kullanıyorum ilk aldıgım s4 sorunluydu aşırı derecede ısınıyordu iade ettim daha doğrusu değiştirdim bunda sıkıntı yok ilk kullandıgım s4 ilk parti cihazdı muhtemelen hızlı üretilmiş sorunlu üründü bu iyi....

hiç bir zaman bir elektronik ürünü ilk çıktıgında almıyacaksın yaklaşık 2-2,5 ay sonra alacaksın sorunlu olma ihtimali %60 larda....
Birini kasım ayında aldım, diğerini aralıkta. İlk parti olma ihtimalleri yok ama bana öyle denk gelmiş olabilir.

nereden aldınız acaba iki telefonu?

İlk telefonu Kliksa'dan, ikincisini ise Media markt'dan aldım.

dovmee

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Reaksiyon puanı
2
bU SAAtten sonra s3 almasaydınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben konuyu açan arkadaşın yazdıklarını samimi bulmuyorum.

neden? çünkü şeytan ayrıntıda gizlidir.

mağazadan aldığını ve iade ettiğini söylemiş.

internetten ve kapıdan alışverişlerde 7 gün iade süresi var.

ancak mağazadan alıp, kullanıp, geri iade edemezsiniz, sizi servise yönlendirirler.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ben konuyu açan arkadaşın yazdıklarını samimi bulmuyorum.

neden? çünkü şeytan ayrıntıda gizlidir.

mağazadan aldığını ve iade ettiğini söylemiş.

internetten ve kapıdan alışverişlerde 7 gün iade süresi var.

ancak mağazadan alıp, kullanıp, geri iade edemezsiniz, sizi servise yönlendirirler.

Vay vay vay.... Zehir hafiye...
Bak buraya yazıyorum; Kliksa'dan aldığımı 28. gün iade ettim. Media Markt'tan aldığımı 3. Gün iade ettim. Elbetteki servis raporu istediler. Ama hepsinde servis raporu almamakla ilgili haklı gerekçelerim vardı. Hiç birine servis raporu almadan iade ettim. Kliksa'ya iade için 4-5 telefon görüşmesi yaptım ama Media Markt iade almamak için 40 dereden su getirdi, hatta şöyle dediler; "ürün açıldıktan sonra iade almıyoruz, sadece tamir ettiririz". Sen hakkını aramayı bilmiyor olabilirsin. Burada ayrıntı arayacağına hakkını aramayı öğren. Eğer "SDN Okuru" yerine normal üye girişi yaparak istersen burada belgelerini gösterebilirim.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ya paralel ithalat alsaydın :D

Çok telefon değiştirdim servise gittiğimi hatırlamıyorum, şans herhalde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vatan bilgisayar'dan nokia e52 almıştım. güç tuşuna basılı tutunca cihaz açılmıyordu. aynı gün birkaç saat sonra geri götürdüm değiştirdiler. çünkü cihazda hayat belirtisi yoktu. teknoloji marketleri kullanılan cihazları iade kabul etmeyip servise gönderiyorlar. hele ki 3 gün kullanılmış cihazı iade falan almazlar. cızırtı varmış.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
vatan bilgisayar'dan nokia e52 almıştım. güç tuşuna basılı tutunca cihaz açılmıyordu. aynı gün birkaç saat sonra geri götürdüm değiştirdiler. çünkü cihazda hayat belirtisi yoktu. teknoloji marketleri kullanılan cihazları iade kabul etmeyip servise gönderiyorlar. hele ki 3 gün kullanılmış cihazı iade falan almazlar. cızırtı varmış.

Çok merak ediyorum sizce benim amacım ne olabilir? Samsung'u karalamak mı? Böyle olmadığı kesin, çünkü şimdide s3 aldım. Dediğim gibi üye girişi yap, ben tüm belgeleri buraya yüklerim. Ha bu sırada kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Başıma gelen bir olayı burada paylaştım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kusura bakma, seni yalancılıkla suçladım. ama şöyle de bir durum var; internet ortamında firma çalışanları cirit atıyor. insan kime inanacağına güveneceğine bilemiyor bazen.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Aynısı benim başıma geldi ve iade edip paramı aldim ve tovbe ettim samsunga :) Htc sony ve apple arasında dolaşmayı kendime amaç bildim :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bundan yaklaşık iki yıl önce samsung gio almıştım alanlarada samsung s,s2 falan öneriyordum ve alıyorlardı iki üç ay sonra bir çoğu pişman oldu bende içimden kullanmayı bilmiyorsunuz derdim sonra bende pişman oldum ve htc ye geçtim(telefon dandikti tabi orası ayrı:D) ondan sonrada ayfona geçtim samsung gibi dandik bir markanın gereksiz cihazlarını bıraktığım günden beri mutluyum:)

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Buradaki yorumlara bakarak iki tane arızalı S4 ün bana gelmesinin kötü bir rastlantı olduğu kanaatine vardım. Sırf bu nedenle S3 ü kargodan teslim almayıp iade edilmesini istedim ve yeniden S4 siparişi verdim. Umarım artık bu kötü şans beni bu telefonda da bulmaz. Diğer S4 leri siyah almıştım, bu kez beyaz renk ve paralel ithalat siparişi verdim. Bir aksilik çıkmazsa yarın elime ulaşır.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yine mi sen @ProRat` AMCA :devil:

:mrgreen:

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Birini kasım ayında aldım, diğerini aralıkta. İlk parti olma ihtimalleri yok ama bana öyle denk gelmiş olabilir.

belli olmuyor depolarda kıyıda köşede ilk parti kalıyor sanada o denk geliyor aslında tamamen şans işi benim çevremde 5 kişi aldı s4 hiç biride sıkıntı yaşamadı.. yeni partiler iyi...

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım büyük geçmiş olsun,inşallah bu sefer gelen sorunsuz gelirde,iyi günlerde kullanırsın..