İki adım ileri, bir adım geri!

turkuazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki adım ileri, bir adım geri!

"HERKES bir adım geri çekilsin de, kamplaşma olmasın" yaklaşımına Başbakan’ın tepkisi "Her adımı atmaya hazırız" oldu.

Ki zaten de sorun Başbakan’ın "her adımı atmaya hazır" olmasından kaynaklanıyor!

AKP’nin birinci iktidar döneminde de toplumun gerildiği dönemeçler olmuştu, hatırlarsınız.

Ve o gerilimli günler her defasında Başbakan’ın "Toplumu germeyin" uyarısı ile başlamıştı.

Toplumu germeyin, içkili bölgeleri halledelim. Toplumu germeyin, imam hatiplilere avantaj sağlayalım. Toplumu germeyin, zinaya hapis cezası verelim. Uzun bir liste yapabiliriz o döneme ilişkin.

Ama her defasında "toplum gerildi" ve AKP geri adım attı.

O günlerde bunun bir "rejimi zorlama denemesi" olduğunun çok yazılıp, çizildiğini de hatırlarsınız. "İki adım ileri, bir adım geri" bir dönemdi.

AKP’nin ikinci iktidar dönemi, TBMM’de daha yüksek bir temsile izin veren oy patlaması ile geldi.

Şimdi işler eskisi gibi yürümüyor. AKP yine deniyor, ama bu kez denemekle kalmıyor, sonuna kadar ısrar ediyor.

Bir adım atmakla kalmıyor, attığı adımı yenileri takip ediyor!

Toplumsal muhalefetin taleplerine gözünü ve kulaklarını kapatıyor, icraatıyla rejimin temel ilkelerinden biri ile arasında bir sorun bulunduğunu ortaya koymaya çekinmiyor.

Gerilimin nedeni bu! Siyasi kutuplaşma bu tutumdan kaynaklanıyor.

Bu nedenle gerilimi düşürmek için Başbakan’ın çok adım atmasına gerek yok.

Toplumun "gerilen" kesimlerini tatmin edecek, kuşkularını rahatlatacak adımları atsın, mesele biter zaten.

Kaynak http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/8561830.asp?yazarid=148&gid=61&sz=10977

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Değil mi, bay Hürriyet vb. yazsın, çizsin ve istesin Başbakanlar yapsın. Kıyamam ben onlara |)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
normalde bu yazı tayyip erdoğan ı öven bir yazı olsa ve zaman gazetesinde yazılsa hemen birisi çıkıp "alıntıyı tarafsız bir gazeteden yapın kardeşim" derdi :) ...

oldukçada saçma bir yazı bence.kim yazmışsa çok eksik...

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
'Eğer bir gazete (.. - herhangi bir gazete), haftasonları sadece bu asılsız haberlerin yayımlanacağı bir ek çıkarsa mesela pinokyo gazetesi diye , bu ek en az bu gazeteler kadar okunur'. :)
(Bu yorum bana ait değil, ama tam ağzımdan aldı desem yalan olmaz.)

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ya bu doğan grubunu sanki bilmiyoruz.
Bu adamlar değilmiydi geçen dönem AKP yi yerlere göklere sığdıramayan. Hatırlayalım bakalım Doğan medya da hep lehine haberler yapılıyordu. Niye o zaman işine geliyordu. Genç Parti ye karşı bir eylem gibi. Yani düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesi.
Noldu şimdi?
Her seferinde iktidar aleyhine yayın yapmaya başladı. Niye?
Eee ona dokunan birşeyler var çünkü de ondan.