Soru İki Adet Farklı Çözünürlükte Monitörü Dizüstü Bilgisayara Bağlamak

Bu konuyu okuyanlar

ErichHartmann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar arkadaşlar. Bir konu için size danışmak isterim. ASUS ROG STRIX G531GU-AL008t modelli bilgisayarımda önceden bizim eski masaüstü bilgisayardan kalma LG Flatron L194WS-SF monitörünün VGA girişini HDMI girişine dönüştüren bir adaptör ile ikinci ekran olarak kullanıyordum. Sonradan ek olarak bir monitör daha eklemek istedim fakat tek bir tane HDMI girişi olduğu için bu sefer tip-C üzerinden yine dönüştürücü kullanarak LG Flatron W1943S-PF modelli üçüncü monitörü dizüstü bilgisayarıma bağladım. Bu aldığım iki monitör de çalışıyor fakat çözünürlükleri saatlerce uğraşmama rağmen ayarlayamadım. Windows ayarlarında ayrı kayboldum, NVIDIA denetim masasında ayrı kayboldum. Yani anladığım şu ki Windows 10'un kendi monitör ayarları, NVIDIA Denetim Masası'ndan tamamen bağımsız çalışıyor. Yani bir taraftan ayarı değiştirdiğim zaman diğer tarafa işlemiyor. İki monitörde de ne ikonlar, ne de görüntü kalitesi kullanılabilir seviyede değil. Bunları nasıl ayarlarım sizden yardım istemekteyim. Bunlara ek olarak üçüncü monitörü almadan önce kullandığım ikinci monitörün ayarları mükemmeldi şimdi onu da kaybettim.

Yaptığım denemelerde çevirici ile ilgili bir sorun tespit edemedim. İşin garip tarafı Nvidia denetim masasına girdiğimde eklediğim iki monitörü de görüyor fakat laptoptun kendi monitörünü görmüyor.

Yani Temelde sorunum şu masaüstünü bir türlü iki ekrana da sığdıramıyorum çünkü çözünürlüklerin farklı olması işleri karmaşıklaştırıyor galiba.

Son mesajlar