IHS Telekom'dan İnternete Destek

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Alan adı ve barındırma servis sağlayıcılarından IHS Telekom, resmen ICANN Akredite Alan adı Yazman Servis Sağlayıcısı statüsü kazandı.

ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu) Akreditasyonu; com, net, org, info, biz uzantılı alan adlarının tescil yetki ve operasyon haklarının hukuken bir kuruma devredilmesi anlamına geliyor. Şu anda dünya üzerinde ICANN tarafından akredite edilmiş 1200 teknoloji şirketi var. ICANN tarafından akredite edilmiş kuruluşarın içinde Verisign, AOL, Deutsche Telekom gibi uluslararası internet devleride bulunuyor. Bu şirketlerin içinde ise 3 adet Türk bandıralı şirket bulunuyor. Bunlar arasında yer alan şirketlerin önceki kullanıcıları üzen marifetleri, daha önce de sitemizde yer bulmuştu. Bu adımdan sonra IHS Telekom’un beraberinde getireceği rekabet ortamında diğer firmaların da daha iyi hizmet vermesi için yenilikler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Ne Zaman Başlanıyor?

IHS Telekom, Ekim ayı ortalarına kadar Verisign (.com , .net), PIR(.org), Afilias(.info), Neustar (.biz, .us) ve mTLD (.mobi) tescil operatörleri ile hukuki ve teknik altyapı entegrasyonunu tamamlayarak Kasım ayından itibaren, yeni altyapısı ile servis vermeye başlayacak.

Başka Neler Var?

ICANN Akreditasyonu ile birlikte, IHS Telekom, 2008 yılının ilk çeyreğinden sonra uluslararası marketlere açılarak Alan Adı Yazman Servisleri'ni (Registration) ihrac etmeyi hedefliyor.

IHS Telekom, icra kurulunun beyanına göre 2010 yılı sonu itibarı ile yıllık Alan Adı Yazman Servisleri ihracat cirosunun 2 Milyon USD'a ulaşması bekleniyor.

Bilgi için: IHS Telekom
SDN - http://shiftdelete.net

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Alan Adı Tescili - 6,39 YTL Çok ucuz

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
tüm domain alımlarımı ve firmalar için aldıgım host işlemlerimi IHS'den alıyorum acıkcası çok iyi hizmet veriyorlar

hatta bir ara yasal olmayan bi kaç kod koymuştum nazikçe bana ulaşıp o kodları kaldırdıklarını söylediler bayada alakalılar yanı :)

son zamanlarda Domain alım ücretleride cidden ucuzladı

yurt dısında değilde yurt içinde domain host alımlarını yapan arkadaslara IHS tavsiye edebilirim 2seneye yakındır kullanıcısıyım bi sorunla karsılasmadım...

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Yani ucuz bazı sitelerde 6 YTL lik domain nerdeyse aynı paket 50 dolar